İyi ve Kaliteli bilinen 6 Fön Makinesi Markası İncelemesi

İyi bir fön makinesini gücünden anlarız. Saç kurutma ve fön makineleri ne kadar güçlüyse o kadar iyi kurutur ve o kadar iyi fön çeker. Teorikte saç kurutma ve fön makineleri ayrı anlama gelse de pratikte aynı şeyi ifade eder. Esasında saç kurutma makineleri sıcak hava vererek kurutmayı amaçlarken fön makineleri güçlü ısı ve basınç vererek hem kurutur hem şekil verir.
Fön çektirmek için kuaföre giden kadınların sayısı fazla olsa da fönü evde kendileri çeken kadınların sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Bende fönümü evde kendisi çeken kadın grubunun bir üyesi olarak hem zamandan hem bütçeden tasarruf ediyorum. Benim fön makinesi tercihim profesyonel makinelerden yana oldu. Profesyonel makinelerin ısı gücü yüksek olduğundan kısa zamanda daha etkili sonuçlar almaktayım. Bunun yerine düzleştirici tavsiye edenler olsa da fön makinesinin çektiği fönü daha havalı bulur ve saçıma daha az verdiğini düşünürüm. Çünkü saç düzleştiriciler direkt saça temas ettiğinden ve saçı tepesinden itibaren ısıya maruz bıraktığından ciddi kırılmalar ve yanmalar sıklıkla şahit olduğumuz olaylardan.
Bilindik markalar, ilk akla gelen fön makineleri olsa da iyi fön çekmek için ısı gücü yetersizdir. Ortalama bir fön makinesi için bilindik markaları ya da kalitesiz markaları seçebilirsiniz. Ancak iyi bişey istiyor ve kısa sürede kurutma ve fön çekmek istiyorsanız doğru fön makinesi kuaförlerin kullandığı profesyonel markalardan yana olmalı. Peki bu makinelere nerden ulaşacaksınız? Bunun cevabı çok kolay. Ya kuaför toptancılarına başvuracaksınız ya da kuaförünüzden toptancısından alması adına bir ricada bulunacaksınız.
Bakımına önem veren kadınların en iyi fön makinesi arayışında bizim de katkımız olsun dedik ve bu rehberi hazırladık. Haydı gelin şimdi hep birlikte “İyi ve Kaliteli bilinen Fön Makinesi Markası incelemesi” yazımıza geçelim…

TURBOBELLA

TURBOBELLA

Profesyonel fön makinelerinin piridir Turbobella. %100 Türk sermayeli kurulmuş olan Turbobella’nın tasarımı İtalya, üretimi Türkiye’de yapılmaktadır. Negatif ion teknolojisini ürünlerinde kullanan Turbobella, böylelikle hem saçtaki kabarmayı önler hemde saçın daha parlak görünmesini sağlar ve daha az zarar verir. Güçlü motor yapısıyla kullanım ömrünü artırarak uzun yıllar sıkıntı yaşamadan kullanırsınız. Fön makinelerinde en fazla rahatsız eden konulardan biri de ses olayıdır. Kuaförlerde alıştığımız ses, evde genelde çekilmez bir hal alır. Hele sabah erken duş alıp makineyi çalıştırmak durumunda kalanlar oldukça zor durumda kalırlar. Turbobella, son teknolojiyi makinelerinde kullanarak gürültüyü %30 oranında azaltmıştır. Ürünlerine 2 yıl garanti veren Turbobella’yı kuaför toptancılarından alacağınız gibi kendi web sitelerinden de sipariş verebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

VENTOSO

v3-rosso-650x650

Markanın kurucusu Erkan Güzel’in başarı hikayesi, Ankara Üniversitesi’nde aldığı Çin Dili Eğitimiyle başlar. Dandy sakız’da yöneticilik yaptığı sıralarda Çin’e gitmiş, ardından İtalya’da bir firmada çalışmış, daha sonra Yaşar Holding ve Doğan Holding’de yöneticilik yaptıktan sonra kendi işini kurma fikriyle kuaför dünyasında karar kılmıştır. Bu sektöre yönelik ürünlerin merkezinin Çin ve İtalya olduğunu duyunca soluğu İtalya’da alan Erkan Güzel, böylelikle Ventoso markasını yaratmıştır. Profesyonel kuaför piyasasında tercih edilen markalardan olan Ventoso, ince telli saçlar için 2000-2300 watt’ı yeterli görürken kalın telli saçlar için 2500-2700 watt aralığındaki makineleri tavsiye etmektedir. Kuaför toptancılarının haricinde Teknosa’larda satılmaktadır.

Menüye geri dön ↑

BABYLISS

120203059-1-babyliss_6610e_ac_motor_sac_kurutma_makinesi

Fransız markası Babylis, 1961 yılında piyasaya girmiş ve o günden bugüne hızlı yükselişiyle sektörün lideri konumundaki markalardandır. Dünyanın bir çok ülkesinde başarılı satış grafiği, ürünlerinin ne kadar beğenildiğinin de göstergesidir. Fritöz çıkaran markanın fön makinesini almaktansa doktorasını bu alanda gerçekleştirmiş bir marka daha güven vermektedir. Klasik saç kurutucu ve profesyonel fön makinesi olmak üzere 2 grupta ürün bulabilirsiniz. Fön makinelerine, 750 saatte kadar motor ömrü biçmekte olup 3 yıl garanti vermektedir.

Menüye geri dön ↑

BRAUN

Profesyonel markalar kadar verim alamayacağınız ancak işinizi ortalama görebilecek türden makinedir. Son teknolojiyi makinelerine aktaran Braun, saçı olabilecek en az hasarla kurutmayı ve fön çekmeyi hedefler. Kullandıkları İyon teknolojisi ile fön çekerken saçınıza iyon bırakır ve böylelikle saçınız nemini kaybetmez. Braun fön makineleri, yüksek ısıyla saçınıza zarar vermeden nazikçe kurutmak ve fön çekmek için tasarlanmıştır.

Menüye geri dön ↑

ETAP

Kuaförlerin tavsiye ettiği markalardan olan Etap, AC İtalyan motor kullanmaktadır. 2200 watt gücünde olan Etap fön makinesi, tasarımıyla beğenilmesine karşın ağırlığıyla şikayet alıyor. Evde fön çekmek isteyen kadınların işini kolaylaştıracak nitelikte olan Etap’ın hızıyla zamandan da tasarruf edersiniz.

Menüye geri dön ↑

FELIX

Arzum markası bünyesinde faaliyet gösteren Felix, piyasadaki diğer markalara oranla oldukça ucuz fiyatıyla, fön makinesine fazla para vermek istemeyenlerin tercihi olacak markalardan. 2000 watt ısı gücüyle etkili sonuçlar alacağınız Felix, makinelerine 3 yıl garanti verir. İyon özellikli fön makineleri, saçınızdaki statik elektriği iyonize ederek parkal görünmesi sağlar ve elektriklenmenin önüne geçer.

Sizin için hazırladığımız “İyi ve Kaliteli Bilinen Fön Makinesi Markası incelemesi” yazımızın sonuna geldik. Tanıdık malzemelerin ürünlerini alarak gereksiz para ödemektense alanında uzmanlaşmış profesyonel markaları seçmeniz avantajınıza olacaktır. Keyifli alışverişler dileriz!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada