İyi ve Kaliteli Bilinen 5 Çocuk Ayakkabı Markası İncelemesi

Çocuklar anne ve babaların en değerli varlıklarıdır. Bunca çalışma, mesai ve koşturmanın hepsi çocuklara daha iyi yaşam koşulları sunmak için değil mi? En değerli varlığımız olan çocuklarımız, her şeyin en iyisine ve en sağlıklısına layıktırlar. Bu hassasiyeti çocuğumuza ayakkabı alırken de göstererek sağlıklı ve güvenilir bir marka tercih etmeliyiz. Piyasada bulunan onlarca marka ve modelden tercihimiz, çocuğumuzun gelişimine uygun, zararlı madde içermeyen, sağlıklı ayakkabılardan yana olmalı. Parkta, tatilde, okulda, kreşte giyeceği ayakkabılar, onların hareket alanını kısıtlamayacak, aksine özgürlük sağlayacak nitelikte olmalı.

Çoğu zaman çocukların neden yorulmadığını düşünürüz. Bu onların kaslarının hızlı gelişmesinden kaynaklanır. Yorulmayan çocuklarınızın attığı her adımda ayağında bulunan ayakkabının ortopedik ve rahat olması gelişimleri için son derece önemlidir.Yapılan araştırmalarda çocukların sağlıklı ayakla dünyaya geldikleri, ancak seçilen yanlış ayakkabılar neticesinde sağlıklı orana sahip çocukların sayısının %53 oranında bir azalma olduğu sonucuna ulaşılmıştır. 

Kız çocukları için pembe ve kırmızı ağırlıklı modeller üretilmekte iken, erkek çocukları için onlara uygun tarz ve modelde üretilmektedir. Işıklı spor ayakkabıları çocuklar tarafından ilgi görse de, sağlık açasından zararlı olduklarını söyleyebiliriz. Çocuğunuza alacağınız ayakkabı seçiminde onların kolaylıkla giyip çıkaracağı modeller üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Bağcıklı ayakkabıları giyip çıkarmaları zor olacağından bu istenilen bi durum değildir. Bizim çocuklardan beklentimiz kendi işlerini kendileri yapabilmesidir. Bağcıklı modellerde zorlanacaklarından bir yetişkinden yardım almaları gerekir ki bu onların bağımsızlıklarını kazanmaları için faydalı değildir. Özellikle kreşe ve anaokuluna giden çocuklarınız için cırt cırtlı ya da fermuarlı modelleri tercih etmelisiniz. Yazın spor ayakkabısı, babet ve sandalet tercih edilirken, kışın botlar tercih edilmektedir. Çocuklarınızın kıyafetlerine uyum sağlaması ve rahatça hoplayıp zıplamaları açısından spor ayakkabıları en çok tercih edilen modellerin başında geliyor.

BENZER İÇERİK:  İyi ve şık bilinen bereleri bulabileceğiniz 5 yer

Çocuk ayakkabında en çok tereddüte düşülen hususlardan biri ise ayak numarasıdır. O kadar para verdiğiniz ayakkabının en azından 1-2 yıl giyilmesi için bir numara büyük almanız mantıklı olacaktır. Sanırım “Büyük alalım da seneye de giysin” lafı uzun seneler tazeliğini koruyacak gibi.

Hadi şimdi gelin hep birlikte sizin için hazırladığımız İyi ve Kaliteli bilinen 5 Çocuk Ayakkabı Markasıinceleme yazımıza geçelim…

STRIDE RITE

striderite3_@2x_2160x1080

Çocuk ayakkabısında 1 numara diyeceğimiz bir marka olan Stride rite, 1919 yılında Amerika merkezli kurulmuş bir markadır. Sadece çocuk ayakkabısı üreten marka, çocuk ayaklarının büyüme ve gelişimi üzerinde çalıştığı için tüm bilgi ve birikimini ayakkabı üretimine yansıtmaktadır. Çocuk ayakkabısında kelimenin tam anlamıyla ihtisas yapan Stride Rite, ayakkabı üretiminde kullandıkları malzemeleri sıkı testlerden geçiriyor. Çocuk ayakkabısı diye hafife almamak lazım. Yanlış seçilen bir ayakkabı, çocuğunuzun ilerki yaşlarında yaşayacağı bi çok rahatsızlığa davetiye çıkarıyor. Stride Rite ayakkabılar, çocuğunuzun uygun kas ve noktalarına destek vererek sağlıklı gelişimlerini destekliyor. Deri malzemeden üretilen ayakkabıları dayanıklılığıyla da meşhur olsa da fiyatları biraz tuzlu gelebilir.

Menüye geri dön ↑

STARCHILD

starchild

Bebek ve çocuk ayakkabısı üreten Starchild, İngiliz markası olup kullandıkları deri, kaliteli İtalyan derisidir. 1998 yılında faaliyete geçen Starchild bebek ve çocuk ayakkabıları, kalitesi tescillenmiş dünyaca ünlü ayakkabı markasıdır. Tasarımlarının oldukça şirin olduğu Starchild, bir çok pediatri uzmanı tarafından da tavsiye edilmektedir. İngiliz markası Starchild, dünyaca ünlü Harvey Nichols, Selfridges ve Londra Harrods gibi ünlü mağazalarda satılmakla birlikte online satıştan satın alabilirsiniz. Şirin mi şirin Starchild ayakkabılara görür görmez vurulacaksınız. Dünyaca ünlü starların çocukları için tercih ettiği markanın ayakkabılarını David -Victoria Beckham, Madonna ve Liam Gallegher da çocukları için almaktadır. 0-6 yaşa kadar ayakkabı üreten Starchild’ın 38 numarası olsa ben bile giyebilirim. Ayrıca Starchild ayakkabılar, el işçiliği ile üretilirler.

BENZER İÇERİK:  Sonbahar için rahat ve uzun ömürlü bilinen 5 sweatshirt modeli incelemesi
Menüye geri dön ↑

SKECHERS

kids-page-foamies_04141b3026e3

Dünyanın en rahat ayakkabısı. Amerika merkezli 1992 yılında kurulan marka, hızla kalitesini ve rahatlığını kanıtlamıştır. Amerikanlar rahat insan olduklarından mıdır rahat ayakkabıların kaynağına baktığımızda Amerika merkezli markalarla karşılaşmaktayız. Türkiye’de 2011 yılından itibaren faaliyet gösteren Skechers’le Türk tüketicilerinin oldukça beğenisi kazanmış gibi görünüyor. Çocuk ayakkabısında da aynı kalite ve rahatlığı sunan Skechers, cıvıl cıvıl renkleriyle tam da çocuklarınıza yakışır tarzda.

Menüye geri dön ↑

NEW BALANCE

Boston Amerika merkezli William J. Riley tarafından 1906 yılında kurulmuş dünyaca ünlü spor ayakkabı markasıdır. Ayakkabılarının oldukça rahat olduğu ve bulutların üzerinde yürüyormuş hissi verdiği New Balance, Amerika’da ve İngiltere’de üretilmektedir. Yetişkinlerin de ziyadesiyle tercih ettiği marka, özellikle tüm gün boyunca ayakta çalışanlar için biçilmiş ayakkabıdır. Zaten bu mantık, markanın çıkış noktasını oluşturuyor. Markanın kurucusu William J. Riley, garsonluk yapıyordu ve uzun süre ayakta kaldığı için taban desteği üretmeye karar vermişti. Başlangıç hikayesinden sonra hızlı yükselişi devam eden marka, bugün çocuk ayakkabısından başlayarak ayakkabı üretmektedir. Rahatlığı ve kalitesi herkesçe malum olan New Balance ile çocuğunuzun gelişimini destekleyici ve hareket özgürlüğü sağlayan ayakkabılarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

PEDIPED

2004 yılında Angela ve Brian Edgeworth tarafından Amerika’da kurulan markanın hikayesi çiftin kendi çocukları için ayakkabı tasarlamasıyla başladı. Kısa zamanda Amerika’da hızla büyüyen marka, Amerika Pediatrik Tıp Derneği tarafından da ödül almıştır. Pediped ayakkabılarında kullanılan gerçek deri, mükemmel işçilikle üretilir. Bebeğinizin ilk ayakkabısından 8 yaşına kadar giyebileceği ayakkabılar üreten Pediped, yumuşak, esnek kauçuk tabanı sayesinde sağlıklı gelişimi destekler. Son teknolojiyi üretimlerinde kullanan Pediped,  kalite, tarz ve konforu çocuk ayakkabılarında buluşturan bir marka olmuştur.

BENZER İÇERİK:  Halı Saha Tutkunları için Kaliteli ve Uygun Bilinen 6 Futbol Ayakkabı Markası

Sizin için hazırladığımız iyi ve Kaliteli bilinen Çocuk Ayakkabı Markası incelemesi yazımızın sonuna geldik. Çocuklarımız gelişme çağında olduklarından ayakları da bu gelişime ayak uydurur. Gelişen ayaklar uzun süre ayakkabı içerisinde kapalı kalacağından, ayakkabıda kullanılan malzemelerin kalitesi çok önemlidir. Seçeceğiniz ayakkabının kaymaz ve esnek tabanlı olmasına ve 4 ayda bir ayak ölçümünü yaparak ayakkabının sıkıp sıkmadığı kontrol edilmelidir. Çocukların doğallığına en uygun malzeme deridir. Bu bakımdan alacağınız ayakkabının deri olmasına dikkat etmelisiniz. Ön ve arka kısmının sert olması ise çocuğunuzun ayağını darbelere koruması açısından önem taşımaktadır… Keyifli Alışverişler…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada