İyi ve Kaliteli Bilinen 5 Bluetooth Klavye Markası

Teknolojiden uzak olan biri var mı aramızda? Hiç sanmıyorum. İnternet, bilgisayar, tabletler ve akıllı telefonlar bu denli hayatımıza girdiğinden beri ömrümüzün çoğu bu teknolojik cihazlarla geçiyor. Bi çoğumuz klavye başında ömür tüketiyor. Yazı, ödev, e-mail ve daha bir sürü farklı iş için hepimiz klavye başındayız.

Kablosuz iletişim teknolojisinin başrol oyuncularından biri de şüphesiz bluetooth klavyeler. Bluetooth klavyelerin en belirgin özelliği tabii ki kablosuz olmaları. Son teknolojinin kullanıldığı ürünlerde artık daha pratik ve bağımsız ürünler istiyoruz. Eski bilgisayarlı günlerimi hatırlıyorum da bi sürü kablonun birbirine dolaştığı ve bundan hiç rahatsız olmayan ben, şimdi kablo görmeye tahammülüm yok. Bluetoothlar işte tam bu noktada devreye giriyor. Telefon, ipad ve bilgisayarlarınızda kullanacağınız bluetooth klavyeler size muhteşem bir kontrol imkanı ve rahatlık sunacaklardır.

Benim teknolojik cihazlardan yana seçimim hep Apple’dan yana olmuştur. MacBook Air, iPad ve iPhone kullanan biri olarak MacBook klavyesini zaten büyük zevkle kullanıyorum. iPhone’da yazı yazmadığımdan klavyeye ihtiyaç duymuyorum. Ancak iş iPad’e gelince klavye olmazsa olmaz ihtiyaçlarım arasında. Sanal klavyeyi sevmeyen biri olarak- ekranın yarısını kaplayan sanal klavyeden hoşlanan birini henüz görmedim ama- sıkı bir bluetooth klavye kullanıcısıyım.

Bluetooth klavyenizi telefonunuza bağladığınızda Whatsapp’ta deli gibi hızlı mesajlar yazacaksınız ve karşıdakileri şaşırtacaksınız. Eğer her gittiğiniz her yere iPad’inizi götürüyor ve uzun yazılar yazıyorsanız bluetooth kavleyelerin kullanıcı grubuna sizi de alalım.

Klavyeden zevk alabilmeniz çok önemli. Tuşları çok kalın klavyeler zevk vermez ve her bastığınızda klavye tuşları yumuşar. Bir klavye düşündüğünüzde özelliklerinin yanı sıra tuşlara basarken size verdiği hissi de yabana atmayın.

Kılıflar için tasarlanmış klavyelerde mümkün. Ancak bunların dezavantajı tablet büyüklüğünde oldukları için tuşların minik minik olması ve birbiri içine girmesi olacaktır.

Şimdi gelin yazı yazmayı işkenceden zevke dönüştürecek ve kontrol alanınızı genişletecek “İyi ve Kaliteli Bilinen 5 Bluetooth Klavye Markası” yazımıza hep birlikte bakalım.

APPLE

687c98c399eea25c797f495d03b89b5a

Eğer bir sıralamada apple varsa şüphesiz ilk sırada yer alır. Mac, iPad ve iPhone’unuza bağlayacağınız bluetoothlu apple klavye ile bildiğimiz apple kalitesi, tasarımı ve üst düzey özellikleri sizi kendine bağlar. Eğer bluetoothlu klavye almak istiyorsanız ve piyasadaki klavyelerden biraz daha fazla bütçe ayırabiliyorsanız Apple tavsiye ederiz. Hem kullanım kolaylığı hem de bulunduğunuz ortamda fark yaratmanız için birebirdir. Peki iPadime ve iPhone’uma neden bir klavye alayım diyorsanız deriz ki; sizi sanal klavye belasından kurtaracak. iPhone’luları bilmem ama iPad’lilerin çok işine yarayacak. iPad’ inizle çok yazı yazıyorsanız pages ve keynote uygulamalarını sık kullanıyorsanız apple klavyeyle konforlu ve keyifli yazılar yazarsınız.

Menüye geri dön ↑

LOGITECH

Logitech-Bluetooth-Multi-Device-Keyboard-K480-030914

Bilgisayar aksesuarları dendiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan ve benim ilk olarak ses sistemleriyle tanıdığım logitech markası, 1981 yılında Apples İsviçre’de kurulmuş ve fare tasarlayarak sektöre girmişlerdir. Daha sonra ürün gamını genişleterek kişisel çevre birim cihazları tasarlamıştır. Fare ile girdikleri bu yolda klavye, hoparlör, webcam, kılıf ve kulaklık gibi ihtiyacınız olan bir çok ürün tasarlamaktadırlar.

Logitech bluetooth kulaklıklar mac osx, ios, android lerle uyumlu çalışır. sadece 2 kalem pilin gerektiği klavyeler pili sömürerek kullandığı için kalem piller uzun süre yeter. Logitech klavyeleri stand olarak da kullanabiliyorsunuz. Bu oldukça rahatlık sağlayan bir tasarım özelliği. Logitech’in telefonunuzdan ipad ya da samsung tabletlerinize varana kadar yerleştirebileceğiniz yuvası bulunan modeller bulmak mümkün. Güneş enerjisiyle çalışan klavyesi de bulunan Logitech’le hem pil bitti derdiniz olmayacak hem de tam bir çevre dostu. iPad’lere göre tasarlanmış kılıflı klavyeler ise size muhteşem bir yazma deneyimi sağlayacak.

Menüye geri dön ↑

MICROSOFT

DSAL23-A9006A8CM000_55ae16e32d9fe

Bill Gates’in kurduğu Amerika merkezli dev yazlım şirketi Microsoft, kurucusunu dünyanın en zengin adamı etmiştir. 1975 yılında kurulan Microsft’un vizyonu “ Her evde ve her masada bir bilgisayar” olmuştur. Bu vizyonları bugün gerçekleşmiş durumda. Aksesuar grubunda fare, klavye, oyun, web cameraları, kulaklık ve ekran adaptörleri çıkaran Microsoft’un bluetoothlu klavyesi tasarımı ve kalitesiyle oldukça ilgi gören klavyelerden. Günümüz insanının tarzını minimalist tarzıyla yansıtan, yumuşak dokunuşu ve kullanım kolaylığı sunuyor. Ayrıca Mac OS ve android işletim sistemlerine de uyumlu olup 4 kalem pille çalışmaktadır.

Menüye geri dön ↑

A4 TECH

Listemizin 4. sırasında yer alan A4 Tech, 1987 yılında Tayvan’da kurulmuş ve ürünlerinin ortalama kalitede olduğu bir markadır. Klavye, fare, PC kameraları, kulaklık, hoparlör ve oyun aksesuarları üreten A4 Tech, led aydınlatmalı bluetoothlu klavyelerle karanlık ortamlarda yazı yazarken büyük kolaylık sağlayacaktır. Özellikle oyun hastaları için tasarladığı Bloody klavyeler tutulmuştur. Klavye bildirim hızının çok kısa olması özelliğini taşıyan A4 Tech klavye ile rakiplerinize fark yaratabilirsiniz. Özel tasarımı sayesinde yanlışlıkla bir tuşa basmanızı da engelleyen A4 Tech klavyenizin üzerine bişey dökülse bile su geçirmezlik özelliği sayesinde bozulmaz.

Menüye geri dön ↑

EVEREST

Oldukça uygun fiyattan piyasaya sürülen Everest Klavyeler, yazı yazarken oldukça kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Standlı klavyelerinde, tabletinizi yerleştirerek laptop rahatlığında kullanabilirsiniz. Eğer bu aralar bluetoothlu klavyeye ihtiyacınız var, ancak çok fazla paranız yoksa Everest sizin için bir alternatif olabilir ama uzun vadede sizi tatmin edecek markalardan değildir. Şu açıdan düşünülebilir, oyun delisi kardeşiniz oyun klavyesi diye başınızın etini yiyorsa everest klavye alıp başınızdan bi süreliğine uzaklaştırabilirsiniz.

Sizin için hazırlamış olduğumuz “İyi ve Kaliteli Bilinen 5 Bluetooth Klavye Markası” yazımızın sonuna geldik. Sanal klavye belasından kurtulmak isteyenlerin ilk fırsatta değerlendirmesi gereken bluetooth klavyeniz şimdiden hayırlı olsun…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada