İyi ve Kaliteli Bilinen 7 Bayan Terlik Modeli

Yaz yaklaşıyor, tatil hazırlıkları başlamak üzere. Yazın olmazsa olmaz parçası terliklerdir ve terlik kadar rahatı yoktur. Kışın botların içinde çorapların altında bunalan ve bizim her cefamızı çeken ayaklarımızı şımartma zamanımız geldi. Yazın giyeceğimiz rahat ve kaliteli terliklerle ayağımız hem nefes alacak hem de son derece rahat bir şekilde kilometreler kat edecektir.

Yazın, plaja giderken veya akşam serinliğinde dolaşırken kıyafetimizin tamamlayıcısı terliklerdir ve her eşyamızda olduğu gibi terlikler de tarzımızın yansıtıcısıdır. Müthiş rahat olmaları terlikleri öne çıkarır. Rahat ve sağlıklı adımlarla hem günlük yaşantı da hem de plajda rahatlıkla kullanacağınız terlikler dikkat edin alışkanlık yaratabilir. 

İlk olarak 1400’lü yıllarda giyilen terlik her yaştan kadının severek kullandığı bi tarzdır. Ve 1400’lü yıllardan itibaren asla vazgeçilmeyen açık ayakkabı türüdür. Sıcak havalarda ayağımızın nefes alması açısından terlikler son derece sağlıklıdırlar.

Tatile, sahile ve bakkala giderken giyebileceğiniz terlikleri tarzınıza göre seçmeniz uzun vadede mutlu edecektir. Bununla birlikte farklı model terlikler sayesinde şık bir görüntü sağlayabilir ya da sportif salaş görüntü elde edebilirsiniz. Günün her saati ve ortamına göre bir model bulacağınız terliklere dolabınızda daha fazla yer açma zamanı yaklaşıyor… Kaliteli ve rahat modellerden oluşan araştırmamızın neticesinde kaleme aldığımız “İyi ve Kaliteli Bilinen 7 Bayan Terlik Modeli” yazımıza hadi hep birlikte bakalım…

DÜZ TERLİKLER

düz terlik

Oldukça tarz ve elegan havası olan düz terliklerin birbirinden güzel renk ve modeli bulunmakta. Büyük çiçekliler ve pon ponlular tam olarak yaz havası estirecek olan modellerden. Mutlaka dolabınızda bulunması gereken terlik modeli diyebiliriz. Çiçekli ya da ponponlu modelleri abartılı bulanlar içinse hiç bir deseni olmayan düz renklerde düz tabanlı terlikler bulunmaktadır. Kısaca tarzınız ne olursa olsun size uygun bir düz terlik mutlaka vardır.

BENZER İÇERİK:  İş İçin Tarz ve Şık bilinen 5 Erkek Çanta Modeli İncelemesi
Menüye geri dön ↑

BANTLI TERLİKLER

57274043_317852372

Ayakların zarif yapısını ortaya çıkaracak tarzda olan bantlı terliklerin hem klasik hem de spor formları mevcut. Spor tarzda olan bantlı terliklerden en sevdiğimiz marka Birkenstock’un terlikleri olacaktır. Onun haricinde deri ya da suni deri gibi dokularda bulunan bantlı terlikler hem tarzınıza tarz katacak hem de son derece rahat olacaktır. Yırtık bir kotun altına giyeceğiniz bantlı terliklerle yurt dışına bile rahatlıkla gidebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

DOLGU TOPUK TERLİKLER

dolgu

Terlik kategorisinin belki de en klasik terlikleridir. Bazılarının hayatta giymem dediği bu modeller bazıları içinse hayat kurtarır parçalardan. Özellikle boyu kısa olanların tercih ettiği dolgu topuk terlikler, genellikle klasik formlarda üretilirler. Dolgu topuk ya da platform terlikleri çok rahat bir şekilde özel bir yere giderken de giyebilirsiniz. Boyunuzun kısalığından şikayetçiyseniz tercih edeceğiniz terlik modeli dolgu topuklu olanlardır. İspanyol paça pantolonun altına giyeceğiniz dolgu topuk terliklerle boyunuz olduğundan uzun görünürken rahatlığınızdan taviz vermeyeceksiniz. Günlük yaşamda arkadaşlarınızla görüşmeye giderken bile tercih edeceğiniz dolgu topuk terliklerin, deri ya da bez olanlarını tercih edebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

ANNE TERLİKLERİ

Ön plana çıkan özelliği ortopedik olmalarıdır ve sadece anne değil annanne, babanne ve kayınvalideye alınmasıyla da bilinir. Annenize alıyorsanız bir kavga esnasında size fırlatılması muhtemel olan bu terliklerin en çok siyah ve kahverengisi tutulmakta. Ortopedik ve tokalı üretilen anne terliklerinin fiyatı da hafife alınmayacak şekilde tuzludur. En bilinen markası ise Ceyo olanlarıdır. Misafir terliği olarak da verilen anne terliklerinin, bir evde en azından 3-4 tane olmasını tavsiye ettikten sonra anneler günü için de iyi bir alternatif olacağını hatırlatmak isteriz.

Menüye geri dön ↑
BENZER İÇERİK:  Erkekler İçin Tuzlu Suya Dayanıklı ve Kaliteli Bilinen 5 Mayo Markası İncelemesi

PARMAK ARASI TERLİKLER

Pazardan tutun da en fiyakalı markalarda bile bulacağınız parmak arası terlikler oldukça tutulan modeller arasında. Parmak arası terliklerin kaliteli olmayanlarını çok tavsiye etmiyoruz çünkü kauçuk basit tabandan yapıldığı için ıslak zeminde kayacaktır ve Allah korusun bi yerinizi kırma tehlikesi yaratacaktır. Kendimden biliyorum. Havuza giderken çok da pahalı bişey almadan evdeki parmak arası terliğimi götürmüştüm ki ıslak zeminde kaymasıyla düşmem bir oldu. Sonucunda ise 1 buçuk yıl kendini unutturmayan bir kuyruk sokumu ağrısıyla baş başa kaldım. O yüzden parmak arası terlikleri alırken mutlaka kaymaz tabanlı olmasına dikkat edin.

Menüye geri dön ↑

YÜZME TERLİKLERİ

Özellikle spor markaları tarafından üretilen yüzme terlikleri, mayonuzla mükemmel bir uyum sağlayacaktır. Yüzmeyle spor olarak uğraşanların özel olarak tercih ettiği yüzme terlikleri, yüzme mayonuzla aynı marka olması çok daha güzel görünecektir. Havuz kenarlarında malum ıslak alan her an karşımıza çıkabilir. Her ne kadar görevliler tarafından kontrol ediliyor olsa bile kaygan zemin için giyeceğimiz terliğin özel olarak üretilmesi ve kaymayan taban olması gerekmektedir.

Menüye geri dön ↑

KIŞLIK TERLİKLER

Her mevsime uygun terlikler arasında kışlık ev terliği olarak karşımıza çıkan modeller oldukça şirin ve pofuduktur. Kışın üşüyen ayakları pofuduk, yumuşacık ve sıcacık tutan kışlık terlikler, içinizi ve ayağınızı ısıtacak türden terliklerdir. Çizgi film ya da sevimli hayvan karakterleri bulunan kışlık terlikler çok sevimli olurken taraftar terlikleri de olmazsa olmazlardan. Özellikle yurtlarda kalan kızların edinmesi gereken kışlık terlikler, kış ayının en sevimli tarafıdır.

Efendim sizin için hazırladığımız İyi bilinen Bayan Terlik Modelleri” yazımızın sonuna geldik. Bununla birlikte işi gereği terlik giymek durumunda olanlar var ki, bu grupta daha çok sağlık çalışanları oluşturmaktadır. Daha çok sabo terlik diye geçen önü kapalı modeller tercih edilmekle birlikte kaymayan ve antibakteriyel ameliyat terlikleri de bulunmaktadır. Takipçilerimiz bilirer, ne alıyorsanız alın sağlığınız için ve uzun süre kullanımınız için en kalitelisinden yana tercihinizi kullanmanızı tavsiye ederiz…

BENZER İÇERİK:  Gündelik giyim için şık bilinen 5 bol bel bayan pantolonu incelemesi

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada