Dişler dünyamızın en önemli parçalarından biri. Bunu sizlere keyfimden söylemiyorum. Gerçekten dişler dünyamızın ve vücudumuzun en önemli parçalarından. Geçenlerde dişimin dolgu yapılması gerektiğini öğrendim. Ancak o güne kadar ben böyle bir acıyı daha yaşamamıştım. Allah’ım o nası bir geceydi? Sabah kendimi doktora nasıl attığımı bilmiyorum hatta hastaneye çok erken gittiğim için doktorları bile beklemek zorunda kalmıştım. Doktorun dediğini değiştirmeden yazmak istiyorum: ‘’Dişlerinizi düzenli fırçalıyor musunuz?

-Evet, hem de her gün 2 kere…

-Böyle bir durumda nasıl dişleriniz çürür?

-Dişlerimin çürümesinin nedeni dişlerimi fırçalamamam olamaz ben her gün fırçalıyorum.

– O zaman diş macununuzu doğru seçmemişsiniz. Yeni çıkan markaları denemek yerine kaliteli markaların belirli macunlarını kullanın.’’ İçinizden hadi canım diyebilirsiniz. Bende aynı şeyi dedim ama diş macunu önemliymiş efendim… Hadi gelin şu markaları inceleyelim ve dişlerimizi korumaya başlayalım…

Sensodyne

Sensodyne

Diş macunu markaları içerisinde uzun uzadıya bir arayış başlatmışsanız ve en kaliteli marka hangisi diyorsanız hani şu reklamlarında da gördüğünüz ‘’Sensodyne- Diş hekimlerinin tercihi’’ sloganlı markayı alabilirsiniz. Tamamen hassas dişler ve diş etleri için üretilen bir marka olmasının yanında her yerde de bulunabiliyor. İstediğiniz zaman istediğiniz yerden bulabileceğiniz bu markayı eczanelerden de alabilirsiniz. Güvenilir bir marka olmasının yanında insanların ihtiyaçlarına özel olarak üretilenleri de olduğu için diş sorunlarınıza çözümler ararken bu markadan yardım alabilirsiniz. Ayrıca dişlerinizin beyazlamasını istiyorsanız True White size göre.

Menüye geri dön ↑

İpana

ipana

Adını çocukluğumdan beri duyduğum ve sürekli kullandığım markalardan biri. Ailecek mutlu mutlu gülen insanların resimlerinin olduğu bu markanın kutuları beni her zaman etkilemiştir. Shakira gibi ünlü bir ismin de reklamlarında oynaması ile birlikte daha da tutulan bir marka olan İpana gerçekten kaliteli bir diş macunu markası. Çocuklar için olanları da kullanışlı. Dişlerin sağlam olması için diş etlerinin de sağlam olması gerektiğini düşünen bu marka işe kökten çözümler sunuyor. Diş hekimlerinin de kullandığı bir marka olmasından dolayı sizlerde tercih edebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

Parodontax

parodontax

Yüksek seviyede diş eti bakımı yapan ve insanları etkileyen bir marka olan Parodontax doğal bitki özleri barındırması ile de diğer markalardan ayrılıyor. Adını sıkça duymasak da son zamanlarda karşımıza çıkan reklamları nedeniyle gerçekten bu diş macununu dener olduk. Ağız ve diş eti sorunlarına karşı farklı çeşitleri olan bu marka aynı zamanda birkaç hafta kullanıldığında yoğun bir tat vermesi ile de biliniyor. Bu tadı merak ediyorsanız deneyebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

Colgate

Sağlıklı bir ağza sahip olmanın yollarından biri diş macunu kullanmaktır. Colgate de sağlıklı bir ağıza sahip olmak isteyenleri 12 saat boyunca yüksek koruma özelliği ile sağlıklı ağızlara kavuşturmayı hedefliyor. Aynı zamanda bilinen ve kaliteli markalardan olan Colgate diş minelerini güçlendirerek daha fazla ağız ve diş eti sorununu da ortadan kaldırıyor. Son zamanlarda dişleri beyazlatmak adına Optik Beyaz diş macununu da piyasaya süren bu markayı mutlaka denemelisiniz.

Menüye geri dön ↑

Signal

Anında bembeyaz dişlere kavuşmak istiyorsanız gerçekten bu markayı kullanabilirsiniz. Dişleri beyazlatmak için kullanabileceğiniz bu marka sigara lekelerini ve dişlerde oluşan diğer lekeleri düzenli kullanımlarda yok ediyor. Dişlerinizin sağlam olmasını istiyorsanız ayrıca sizlere de bakım yapan bu marka bilindik bir marka olmasının yanında ülkemizde de başarılı adımlarla ilerliyor. Dişleriniz hangi diş macununu seviyorsa onu alın demek isterdim ancak diş macunu seçerken dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın. Aynı zamanda bir diş macununu uzun süre kullanın. Sürekli değişen diş macunu markaları dişlerinize zarar verir.

5 Comments
 1. Reply
  Mehmet 8 Eylül 2016 at 23:55

  Acaba bu diş macunu üreticileri florürü ne amaçla kullaniyorlar????? Bu diş macunlarını 12 yaşından küçükler kullanmasın diye neden yazıyorlar????

  • Reply
   eniyiveuygun 9 Eylül 2016 at 15:03

   Florür hakkında özellikle yurtdışındaki sağlık bloglarında çok sağlam teoriler, varsayımlar dönmektedir. Üzülerek belirtmeliyim ki florürün hakikaten insan beynine olumsuz etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Hatta sırf bundan dolayı yeni diş macunlarından bazıları florürsüz olarak üretilmektedir. Şimdi diyebilirsiniz “Peki neden diş macunlarında florür kullanılıyor” diye, inanın bu sorunun cevabı bile muallak…

 2. Reply
  Sibel 26 Eylül 2016 at 17:16

  İçinde florur olmayan tek diş macunu LR BEAUTY HEALTH da var öylemi düzenli kullanıldığı taktirde tartarlar bile yok oluyor

 3. Reply
  emre 28 Ekim 2016 at 22:00

  Kaliteli bir sıralama olmuş, yazar arkadaşın eline sağlık.

 4. Reply
  Mehter Basi 12 Şubat 2017 at 00:18

  Cocuklugunuzdan beri ipana kullandiginizi yazmissiniz demekki curuklerinizin sebebi bu dismacunu. Listenin tepelerine koymaktan da geri kalmamışsınız. Bu ne yaman celişki..Bence olay dis macunu degil genetik yapi..

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada