İyi ve kaliteli bilinen 5 3D televizyon modeli incelemesi

Artık televizyonların da bir değişime uğradığını; 3 boyutlu görüntü vermek üzere yenilerinin tasarlandığı ve de piyasaya sürüldüğü yadsınamaz bir gerçektir. Peki bu 3 boyutlu televizyonlara o kadar ihtiyacımız var mı? Bana sorarsanız şu sıralar sadece çok da gerekli olmayan bir lüks olmakla beraber; ofisinize, evinize artan paranızla bir imaj ve de hava katmak için birebirler. Yani eğer ki paranız var ise yeni çıkan filmlerin 3 boyutlu versiyonlarını izleyebilir, 3 boyutlu belgesellerin tadına varabilirsiniz.

Yine şunu ifade etmem gerekir ki 3 boyutlu televizyonların ekranları ne kadar büyük olursa o kadar etkileyici ve de görkemli bir görünüm elde edersiniz. Ayrıca gözlüklerinizin de bu görüntüyü maksimum gerçekçiliği yakalayabilmek amaçlı işlevli olabilmesi önem arz etmektedir.

Şimdi lafı fazla uzatmadan iyi ve uygun bilinen 5 3D televizyon modeli listemize geçmek istiyorum.

1) Samsung 3D Led televizyon modelleri

Samsung’ların yeni çıkan Samsung H 7150 modeli şu anda bizce ve de birçok yabancı kaynak tarafından en iyi 3D televizyon ödülüne layık görülmüştür. Samsung’un ekran kalitesi mükkemmel bir donanım çeşidiyle birleşince ortaya efsane bir ürün çıkmaktadır. Zaten bunların üstüne; başkaca cihazlarla ve de konsollarla en çabuk ve sağlam bağlantı kurulabilmesi için dizayn edilmiş olması da Samsung H modellerine ayrı bir cazibe katıyor.

Menüye geri dön ↑

2) Sharp Aquos Q+ 3D televizyon modelleri

Bu markanın şu anda ürettiği tüm televizyonlar “en iyisi ve kalitelisi” olmak gayesyile üretilmektedir. Zaten Sharp televizyon denildiğinde bu camiada zirvelerden bahsedildiğini işi bilen tüm elektronikçiler anlar. Yine belirtmemiz gerekir ki; 1920*1080 p görüntü çözünürlüğünde en net resimleri gösteren televizyon Sharp Aquos Q‘lar olmuştur. Ancak üzülerek söylemeliyim ki bu markanın zirveyi hedeflemesi dolayısıyla en küçük televizyon modeli 60 inçtir. Dolayısıyla küçük bir eviniz varsa veya maddi olarak bütçeniz kısıtlıysa bu model sizin için uygun olmayabilir.

Menüye geri dön ↑

3) LG 3D Led televizyonlar

Belki duymuşsunuzdur; led ve lcd ekran üretiminde dünyanın en büyüğünün lg markası olduğunu. Hatta Apple ve Samsung dahi ekranlarının önemli akslarını LG’den temin etmektedirler. İşte bu durumun dolaylı sonucu olarak LG şu an da hem normal hem de 3D televizyon satışında dünyada ilk sıradadır.

Ayrıca üstün parça, malzeme kalitesi ve de yedek parça temin edilebilirliği de bu markanın sizin için uzun vadeli kullanıma daha uygun olduğuna delalettir. Sinema 3D teknoloji sayesinde televizyon bir anda üstün ses sistemleri sayesinde ve de görüntü kalitesi artışıyla olağansütü bir film ve de 3d oyun performansı sergilemek üzere enerji tüketimini artırmak pahasına en kaliteli hale geliyor.

LG modellerinin tek kötü özelliğinin HDMİ çıkış sayısının sadece 3 tane ile sınırlı olmasıdır. Onu da dezavantaj sayıp saymamak gerçekten çok aşırı hassasiyeti, seçici tüketicilerin işidir diyebilirim.

Menüye geri dön ↑

4) Sony W 3D televizyonları

Sony’nin “W” diye tabir ettiği bu devasa üç boyutlu televizyon modeli %100 japon mühendislik tasarım harikası olup üretim yeri itibariyle uzakdoğu ülkeleri öne çıkmaktadır. Ancak yine Sony yılların verdiği tecrübe ile müşteriyi memnun etmenin daha fazla ürün satmaktan daha önemli olmadığından bahisle kaliteye önem vermiştir…

Sony W modellerinin en önemli özelliği listedeki diğer tüm modellerden daha parlak bir görüntü alınabilmesine olanak sağlamasıdır. Ayrıca ürünü satın aldığınızda ürüne özel dizayn edilmiş 2 adet gözlük de kutusundan çıkmaktadır. Ayrıca Sony bu 55 inçlik modelinde eski konsol ve de televizyon aksesuarlarını kullanabilmenize olanak sağlayan girişler de barındırmaktadır. Yani eskilere özlem çektiğinizde sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

Menüye geri dön ↑

5) Panasonic AS650 3D led tv modeli

Şimdi de listemizin sonuncu sırasında yer alan ancak diğer markalardan çok fazla gözle görülür kalite farkı olmayan markasına değineceğiz. Bu markanın AS650 3D Led Tv modeli şu ana kadar görüp görebileceğiniz en “CANLI” ekrana sahip 3D televizyonudur. Ayrıca “Panasonic” markasının ne denli saygın bir teknoloji ve elektronik makası olduğunu bilenler bilir ki bu marka ürettiği hiçbir ürünü sonradan sahiplenmemezlik etmez…

Akıllı televizyon özelliklerinin çok gelişmiş olduğu bu modelin bir dezavantajı televizyonu her açtığınızda life + adını verdikleri görüntünün gelmesidir. Ancak elbette bunu sorun, eksi, dezavantaj olarak buraya yazarken bile utanmıyor değiliz. Size diyebilirim ki 3D piyasası yeni ve yayılma amacı taşıdığından dolayı kaliteden en minimal ödün vererek televizyonlar ortaya çıkarmaktadır. Bu da onlardan biridir.

Umarım ürün seçiminde size rehber olabilmiş ve de karar almanızı kolaylaştırabilmişizdir. Başkaca ilginizi çekebilecek makalelerimize göz atmanız temennisiyle iyi günler dileriz….

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada