İyi ve Etkili Bilinen 5 Protein Tozu Markası İncelemesi

Spor salonları artık haftalık rutininizin arasına girdiyse ve vücut yapmaya karar verdiyseniz yolunuz en iyi protein tozu hangisi? sorusuyla kesişecektir. Arama motoruna “ iyi protein tozu hangisi?”, “ “Hangi protein tozunu kullanmalıyım?”   yazdığınız görür gibiyim. Yaptığınız araştırmalar neticesinde en iyi protein tozu şudur gibi bir netice aldığınızı da sanmıyorum. Ancak bir çok kişi tarafından kalitesi genel kabul görmüş markalar üzerinde yoğunlaşabilir, eldeki markalardan çeşitli kriterlere göre elemeler yapabilir ve nihayetinde size en uygun protein tozunu satın alabilirsiniz. Biz bu yazımızda protein tozları hakkında bilgi verirken, piyasada kalitesiyle güven kazanmış, kullanıcılarından olumlu yorumlar almış ve işin uzmanları tarafından tavsiye edilen “En İyi ve Etkili 5 Protein Tozu Markası” na yer verdik.

Genellikle Fitness ve Body’cilerin ilgilendiği protein tozlarını almadan önce derinlemesine bir araştırma süzgecinden geçirmelisiniz. Piyasada o kadar çok çeşidi var ki insan hangisine karar vereceğine şaşırıyor. Yararlı mı zararlı mı soruları kafanızı kemirse de ciddi çalışmalara başladıysanız gıdalardan alacağınız protein yeterli olmayacak ve protein takviyesine ihtiyaç duyacaksınız. Bu işin içinde olanlar bilirler, spor salonlarında ağır çalışmalardan sonra kas kaybı yaşamanız ve kas yapayım derken kas kaybetmeniz an meselesi. Bu konuda mutlaka spor hocanız, diyetisyen ve doktorunuzla iletişime geçerek bir karar vermelisiniz.

Neden protein tozu sorusuna şu şekilde açıklama getirelim: 2-3 saat yaptığınız zorlayıcı egzersizlerle kaslarınızı yüksek performansta çalıştıracaksınız. Bu sıkı çalışmalardan sonra yoğun şekilde protein ihtiyacınız olacaktır. Çünkü kasların temel yapı taşı proteinlerdir. Proteinle kas oluşumunuzu desteklerken, protein yokluğunda kas kaybına maruz kalırsınız ki bu hiç istenilmeyen bir durumdur. Ben besin maddeleriyle protein ihtiyacamı karşılarım derseniz bizde deriz ki, spor sonrası protein ağırlıklı beslenseniz bile midenizden geçerek proteine dönüşmesi zaman alacak, bu zaman içinde kaslarınızda ufak da olsa yıkımlar olacaktır. Çünkü spordan sonra ilk 30 dakika protein alımı için oldukça önemli olup protein tozunun en ideal ve vücuda fayda sağlayacağı zaman da spor sonrası ilk 30 dakikadır.

BENZER İÇERİK:  Cildi İyi Temizlediği bilinen 5 Sabun Markası İncelemesi

 iyi bilinen protein tozu net olarak şudur diyemeyiz. Kişinin ihtiyaçlarına göre farklı formlarda bir çok çeşidi vardır. Ancak şunu söyleyebiliriz ki protein tozunu ilk defa kullananlar “Whey protein” i kullanabilirler. Whey proteini, esasında peynir alt suyundan yapılmaktadır. Çeşitli işlemlerden geçirilerek laktoz ve yağın ayrıştırılmasıyla elde edilir. Konsantre, izole ve …. çeşitleri bulunur. Kana hızlı karışmasıyla en çok tercih edilen protein tozu çeşididir. İzole whey proteni (WPI) protein açısından %90 lara yakın oranla en zengini olsa da geçirdiği işlemler neticesinde proteinin yapısı bozulur, peptit bağı kırılır.

Canan Karatay’ın desteklemediği protein tozlarını, ünlü kalp doktoru Mehmet Öz makul ölçülerde tavsiye etmektedir. Diğer protein çeşidi Kazein proteindir. Whey proteinden farkı, emiliminin geç olması. Dolayısıyla kazein protein, spordan saatler sonra ya da spor yapmadığınız günlerde alınabilir. Kompleks protein ise whey ve kazain proteini birlikte içerir. Kompleks proteinlerle tek üründe kaslarınızın ihtiyaç duyduğu proteini uzun ve kısa dönem için almış olursunuz.

Hadi gelin şimdi “İyi ve Etkili Bilinen Protein Tozu Markası İncelemesi” yazımıza geçelim…

ELITE LABS

isoblend2

Amerikan markası Elite Labs, 2012 yılında kurulmuştur. Amerika’da en çok tercih edilen protein tozu olduğunu söyleyebiliriz. Çeşitli formlarda protein tozu üreten Elite Labs, Türkiye’de de spor hocalarının tavsiye ettiği öncelikli markalardan olmuş ve kullananlar tarafından da oldukça beğenilmekte. En iyi ve üstün kalitede ki ürünlere verilen kalite sertifikalarına da sahip olan markanın ürünlerinde vücudunuzun ihtiyaç duyduğu proteini alırken, yağsız hacminizi artırmaya katkı sağlayacaktır.

Menüye geri dön ↑

WEIDER

weider_premium_whey_protein_tozu_2300_gr_8423_400

Amerika’nın üstün olduğu protein tozu piyasasına bir Alman markasıyla devam ediyoruz. Alman markası diyoruz ama markanın kurucusu Joe Weider, Kanada’ da yaşamıştır. Markanın kurucusu Joe Weider, sadece sporcu besini üretmekten ziyade ömrünü vücut geliştirmeye adamış ve vücut geliştirmede otorite diyebileceğimiz isimlerden olmuştur. Son günlerde Türkiye piyasasında fazla miktarda taklidi çıkan Weider’i gümüş ve altın renkli hologramından seçebilirsiniz. Son teknolojiyle ürettikleri protein tozlarında proteinin yapısı bozulmadan kutulara girdiğinden gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz markalardandır.

BENZER İÇERİK:  Kaliteli ve Uygun Bilinen 5 Epilatör Markası
Menüye geri dön ↑

BSN

Bsn_protein_tozu

Protein tozu denilince Amerika’nın bu işte 1 numara olduğunu söyleyebiliriz. Adamların protein tozuyla ne kadar iç içe olduğu, piyasadaki tüm kaliteli markaların Amerika menşeili olmasından belli. Yine bir Amerikan markası protein tozu BSN ile devam ediyoruz. Piyasadaki iyi protein tozlarından olan BSN, kas gelişiminiz için ilave enzim ve peptit bulunuyor. İçeriğindeki liflerle sindirime de yardımcı oluyor. Biliyorsunuz yoğun protein alanlarda sindirim sıkıntısı olmakta ve bu sıkıntıyı en aza indirmek için lifli gıdalara ve su tüketimine önem verilmesi tavsiye ediliyor. Fiyatının diğer protein tozları kadar pahalı olmaması ve fiyat/performans ilişkisinin iyi olması tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. Unutmadan BSN’nin tadı da muhteşem!

Menüye geri dön ↑

MUSCLETECH

Protein tozunda en iyilerden diyebileceğimiz Musletech markası 1995 yılında Amerika’da kurulmuştur. Musletech’i bu kadar iyi yapan şey de şüphesiz ürün geliştirmeye ayırdıkları çalışmalardır. Kalite, teknoloji ve ürün geliştirmede sayısız çalışmaları bulunan Musletech, patent sayısında da oldukça başarılı markalardandır. Dünya çapında bir çok profesyonel sporcunun kullandığı ve markanın sponsor olduğu da yine markaya olan güveni desteklemekte. Ürünlerinin hepsi Amerika’da üretilip, Türkiye’de Gıda ve Tarım Bakanlığından onaylıdır. Dipnot olarak fazla “filler” kullandıkları gerekçesiyle zamanında fazla eleştirilmiştir.

Menüye geri dön ↑

HARDLINE

Türkiye merkezli protein tozu markası Hardline, Avrupa ülkelerine de en çok satış yapan markalardandır. Yüksek amino asit değeriyle Türkiye’de en çok kullanılan markalardandır. Diğer protein tozlarına nazaran fiyatının uygun olması gümrükten geçmemesine bağlı olup kalitesinden yana bir sıkıntısı yoktur. Sıfır şeker, düşük yağ ve karbonhidrat oranıyla mutlaka denemeniz gereken Hardline’ı Türk markası olması dolayısıyla da ayrıca tavsiye ediyoruz.

Sizin için hazırlamış olduğumuz “İyi ve Etkili Bilinen 5 Protein Tozu Markası İncelemesi” yazımızın sonuna geldik. Şunu söyleyelimki body ve fitness yapmaya karar verdiyseniz bu protein tozlarına hayatınızda yer açmalısınız. Besinlerle aldığınız protein yeterli gelmeyecektir ve kas kaybına neden olacaktır. Günün hangi zaman diliminde ve ne kadar protein tozu kullanacağınıza iç güdülerinizle değil spor hocanız, diyetisyeniniz ve doktorunuzla birlikte karar vermelisiniz. Ayrıca fazla protein alımı, karaciğerinizi ve böbreklerinizi fazla çalıştıracağından su tüketimini de ihmal etmemelisiniz. Son olarak protein artı karbonhidrat ağırlıklı beslenme şartıyla ilave alacağınız protein tozlarının yanında alacağınız sıvı gıdaların miktarını da artırmanızı tavsiye eder keyifli sporlar dileriz…

BENZER İÇERİK:  Sıcak Havalar İçin Uygun bilinen 8 Kadın Parfüm Markası incelemesi

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada