İyi ve Kaliteli Bilinen 5 Ütü Markası

Ev işlerinin en çekilmezi ütü olsa gerek. Bir kere giyilip sepete atılan kıyafetler ütü için bekledikçe bir yığın haline geliyor ve bu rutin her hafta işkence olarak kendini tekrar ediyor. Buna rağmen “Ütü yapmayı çok seviyorum, rahatlıyorum” şeklinde konuşanlara da içten içe gıcık olmuyor değiliz. Bir grubun işkence olarak gördüğü, diğer grubun keyif aldığı ütü işini ayıran bi nokta olmalı. Bu da muhtemelen ütünün marka ve modeli. Kırışıklıkları zorlamadan açan ütüyle ütü yapmak sizi daha az yoracaktır. Ütünüzün markası ve modeli eskiyse ruh sağlığınızı korumak açısından bir an önce ütüyü değiştirin. Kırışıklıkları açmayan, su sızdıran, kireçlenen ütüyle ütü yapmak deveye hendek atlatmaktan zor be kardeşim.

4 kişilik bir ailede hele babanın takım elbise giymek durumunda olduğu bir işi varsa, ya da çocuk varsa ki canavar günde kaç kıyafet kirletir ve yıkanır. O evin ütüsünü yapan anneleri üzmeyin beyler!

Ütü, yeni ev kuran biri için listenin ilk sıralarında yer alır. Yeni evlenen bir çift ya da emektar ütüsünü değiştirmek isteyen biri olabilirsiniz. Piyasada o kadar çok ütü markası ve modeli var ki… en iyi ütü markası hangisidir? hangi ütü markası uzun ömürlüdür? İşte bu sorularınızın cevabını yazımızı okuduktan sonra alacaksınız. Ortalama bir ütüden beklentimiz çok farklı değildir. Buhar gücü yüksek olsun. Yüksek ısıda kıyafetlerimizi parlatmasın, yakmasın. Damlama yapmasın. Unutursam kendini kapatsın…gibi…

Şimdi gelelim asıl konumuza: Ütü almak isteyenler için “İyi ve Kaliteli Bilinen 5 Ütü Markası” na. Bu konu altında buhar kazanlı ütüleri de inceleyebilirsiniz ama ütünüz çok birikmiyorsa buharlı ütüleri tavsiye ederiz. Çünkü buhar kazanlı ütülerde kazanın ısınması için beklemeniz gerekir. Kazanın suyu bittiğinde ilave yapamazsınız, soğumasını beklemeniz gerekir ve bunların hepsi zamanınızı alır. Bi haftasonunuz varken bunu ütüyle geçirmenizi istemeyiz…

TEFAL

EE_3379729

Piyasaya yapışmaz tavalarla giren Tefal’in kurucusu Marc Grégoire’dir. Tefal, 1956 yılında Fransa’da kurulmuş 1994 yılında Türkiye’ye gelmiştir. Kurulduğu yıldan bugüne gamına tencere, yiyecek içecek hazırlama cihazları, tartı ve ütü gibi farklı ürünler ekledi ve girdiği her alanda kaliteyi yakaladı. Ütü grubunda misyonu ütü yapmayı kolaylaştıracak ve hızlandıracak ürünler geliştirmek olan Tefal, bu varoluş amacını gerçekleştirecek fazlasıyla ütü modeli geliştirmiştir. 1981 yılında dünya’da bir ilki gerçekleştirerek ilk elektronik termostatlı ütüyü piyasaya sunan Tefal, 1990 yılında kireçlenmeye dayanıklı ütüyü geliştirdi. Halen marka bünyesinde Buhar Jenaratörleri ve Buhar ütüleri bulunan Tefal, sektörün lideri konumundadır. 38 buharlı ütü çeşidiyle her bütçe ve zevke uygun ütü bulabilirsiniz. Tefal ütülerde sürekli buhar, şok buhar, otomatik kapanma, anti damlatma özellikleri mevcuttur. Tefal ütüleri kendi mağazalarında ve online internet satış sitelerinden temin edebilirsiniz…

Menüye geri dön ↑

PHILIPS

v2-74533_large

Innovation and you sloganıyla reklamlarda gördüğümüz Philips bir Hollanda markasıdır. Aydınlatma, sağlık hizmetleri ve tüketici ürünler gruplarında faaliyet gösteren Hollanda’lı Philips, Marksizmin kurucusu Karl Marx’ın anne tarafından kuzeni Gerard Philips tarafından kurulmuştur. II. Dünya Savaşı sırasında üretimlerini Amerika’ya taşıyan şirket Nazi’lerin tüm aydınlatma ihtiyaçlarını karşıladığı gerekçesiyle Nazi’lere yardım ettikleri iddia edilse de bunu kanıtlayan her hangi belge sunulamamıştır. Ayrıca fabrikaları savaş sırasında bombalanan tek endüstriyel markadır.

Ütü grubunda buhar kazanlı ve buharlı ütüleri bulunan Philips, Türk tüketicilerinin en çok tercih ettikleri ütü markalarından. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve tüketici isteklerine ayak uyduran marka, ısı ayarsız akıllı ütüleri oldukça ilgi görmüştür. Esasında bu özellik oldukça işe yarayan bir özelliktir. Isı ayarına dikkat etmeden cass diye basıp yaktığımız kıyafetleri düşününce bizi büyük bi masraftan da kurtaracaktır.

Menüye geri dön ↑

SIEMENS

9c6d3a69-9540-417b-90c5-8cb857a3559d-siemens-ts12xtrmw-buhar-motorlu-utu_stretch_600X315

Ünlü Alman markası ve BSH Grup bünyesinde hizmet veren Siemens, 1847 yılında Berlin’de Werner Siemens tarafından kurulmuş olup, beyaz eşyalarından sonra ütüleriyle de iddialı markalardandır. Kaliteyi ve yeniliği tüm ürünlerinde hissettiren Siemens marka ütülerle kusursuz ütü yapmanızı sağlar. Akıllık teknolojiyi kullanan ve sürekli kendini yenileyen ütüleme grubundaki ürünleriyle ütü yapmayı daha kolay ve pratik hale dönüştürüyor. i- Temp Plus, antiShine ve Control Plus özellikleriyle kumaş cinsini anlar ve ısı ayarını yapar, kumaşları parlatmaz, buhar istasyonunda kireçlenmeyi önler ve elinize aldığınızda çalışır bıraktığınızda kapanır. Bu özellijleriyle hem enerji tasarrufu sağlar hem de ütü yapmayı daha çekilebilir hale getirir.

Menüye geri dön ↑

BRAUN

İşte yine bir Alman markası. Procter&Gamble grubu markası olan Braun, 1921 yılında Frankfurt Almanya’da Max Braun tarafından kurulmuştur. Markanın ürün çeşitlerinin arasında traş ve bakım, sağlık, yiyecek içecek hazırlama ve ütü bulunur. Yoğun buharlı Braun ütülerde, işinizi kolaylaştıracak ekstra özelliklerde bulunuyor. Bu özelliklerden bazıları; kumaş koruyucu, otomatik kapanma, şok buhar, burun buhar ucu, ek tekstil taban ki bu özelliklik özellikle koyu renkli kıyafetlerinizde ki parlamayı önlüyor.

Menüye geri dön ↑

DELONGHİ

Benim en sevdiğim ütü markasına torpil geçmeyim diye son sıraya koydum. Ancak zaten sıralamamız en kaliteliden kalitesize göre bir sıralama değil. Malumunuz olduğu gibi her markanın iyi olan modelleri olduğu gibi işe yaramayan modelleri de vardır. Delonghi Türkiye piyasasında yeni yeni keşfediliyor diyebilirim. Ütüleri sorunsuz çalışır ve kalitelidir. Ehlinin kullandığı Delonghi ütülerden memnun olmayanını işitmedim. Anneler gününde ev gereçleri alınır ya. Bende bir Anneler Gününde Delonghi ütü almıştım Sevgili Anneciğime. O gün bugündür ütüler hiç bana kalmadı. İşkenceyi zevke dönüştüren İtalyan markası Delonghi’yi şiddetle tavsiye ederim.

“İyi ve Kaliteli Bilinen 5 Ütü Markası” yazımızın sonuna geldik. Bir evin olmazsa olmazı ve hatta demirbaşı diyeceğimiz ütünün iyi olması lazım. Eğer çamaşırlarınızı ütücüye vermiyorsanız iyi ütüyü bulmak içinde sıralamamıza aldığımız ütü markalarını incelemenizi ve kullananlardan yorum almanızı tavsiye ederiz.

3 Comments
 1. Reply
  ankara beşevler çilingir 25 Kasım 2016 at 11:26

  fakir ütü bence en iyisi

  • Reply
   hilal 20 Aralık 2016 at 12:45

   fakir aldım 3 senede çöp oldu

   • Reply
    eniyiveuygun 20 Aralık 2016 at 15:47

    Aman iyi araştırarak, öneri, tavsiye ve yorumlara bakarak alışveriş yapmanızı diliyorum.

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada