İyi soğutan ve kaliteli bilinen 5 ev buzdolabı incelemesi

Yeni inşa ettiğiniz, tadilatını bitirdiğiniz eviniz için harıl harıl kaliteli buzdolabı baktığınızı iyi biliyoruz. Nitekim yüzlerce buzdolabı seçeneği arasından hangisi seçeceğiniz konusunda kararsız kalmış olmalısınız ki bu sayfaya gelmişsiniz. Ben size karşı dürüst olmak istiyorum. O deminden beri baktığın e-ticaret siteleri varya; işte onların yegane amacı para kazanmak… Sizin 3000 liranız onların kazanacağı 20 liradan daha değersizdir… O gördüğün fiyat karşılaştırma sitelerine gelecek olursak. Aynı mantık orada da hakim; “parayı veren ilk sırayı kapar“. “Ee peki ben kime güveneceğim” diyorsunuz?

Değerli dostum; biz burada bu işi sırf para için yapmayan nadir web-sitelerden birisiyiz. Yani tamam, bizimde elbet giderlerimiz oluyor ancak buraya üşenmeyip onca yazı yazmamızdan da anlayabilirsiniz ki tek amacımız para değil. Sizinle sohbet etmek, tüketicinin derdini dinlemek, derman olmak, ona bir nebze olsun yardımcı olmaktır. Bu keyif bize yeter de artar bile, zira biliyoruz ki bizim de ekmeğimiz bir yerlerden çıkar elbette…

Şimdi artık sizleri daha fazla oyalamadan “İyi soğutan ve kaliteli bilinen 5 ev buzdolabı incelemesi” listemize geçmek istiyoruz.

Franke Buzdolabı

Adamların 30 yıl ve üzeri garanti verebilen tek beyaz eşya, buzdolabı markası olduğunu ve de has be has Alman üretimi olduğunu hesaba katarsak, kalite açısından, dayanıklılık açısından onu listemizin başına almak zorundayız. Zira bu Alman arkadaşlar hakikaten sağlam iş çıkarmaktalar. Kendi resmi web-sitelerinde de belirttikleri üzere “quality” yani “kalite” bunların birincil amacıdır. Ancak elbette bu kaliteyi sağlayabilmek için fiyattan ödün vermek zorunda kalmışlardır. Benden size tavsiye; eğer ki evinize, çok sevdiğiniz ofisinize, işyerinize buzdolabı bakıyorsanız ve de kenarda köşede paranız var ise 1-2-3 bin lira daha fazla acımadan bu markanın buzdolabına verebilirsiniz.

Zaten şurası da bir gerçek ki; buzdolabı denilen bu meret sizin evinizde ya da ofisinizde günde en az 50 kez açıp kapatacağınız, bazen de boş boş bakacağınız ve de aşırı kullanacağınız bir alettir. Allah aşkına şuanda bile elinizde tuttuğunuz o akıllı telefonlardan sonra en çok kullanacağınız elektronik aletin budolabı olduğu aşikar. Yani demem o ki belki 20 sene belki de bir ömür kullanacağınız bir alete normalin 2-3 katı para vermek; 5 sene zor kullanabileceğiniz akıllı telefon, araba gibi nesnelere para vermekten çok daha akıllıca bir tercihtir.

Menüye geri dön ↑

Samsung Buzdolabı

Markayı tanıtmayacağım. Dünya’nın 2, 3 değil 1 numaralı elektronik üreticisidir kendisi. Tek dezavantajı Çin’de üretilmesidir de artık Franke dışında; Çinde üretilmeyen ve de uluslararası çapta pazara sunulan bir beyaz eşya gösterin be bu işi bırakacağım… Yani elbette yerel çapta aktif firmalar vardır ama küresel çapta bulamazsınız.

Samsung buzdolapları “şikayet var”‘dan da görebileceğiniz üzere diğer markalara nispeten elektronik aksamlar yönünden daha temiz bir sicile sahiptir. Nitekim kullanıcı yorumları da bunu doğrular niteliktedir. Ayrıca dış görünüş itibariyle de Franke’den 1 adım geriden gelse de gayet şık durmaktadırlar. Görünüşlerinde genelde hem teknoloji ve modernlik hem de zerafet, sadelik ve de doğallık barındırmaktadır. Soğutma teknolojisi yönünden de şu anda piyasadaki tüm diğer ürünlere kıyasla gayet 1 numaradır. Sonuç olarak listemizde 2. sırada yer almayı sonuna kadar hak eden bir markadır kendisi.

Menüye geri dön ↑

Bosch

Bir başka Alman buzdolabı markası daha listemizde yer almayı hak kazanmıştır. Bosch markası genel olarak “bozulmaz” unvanını taşımaktadır. Bosch, genelde yeşil renk tamirat aletleri üreticisi olarak hafızaya kazınmış ise de; firmanın kadrosu, kökeni “beyaz eşya” üretimi üzerine gayet son derece profesyonel olup beceriklidir. Ayrıca “servis konusunda” asla sıkıntı çekmeyeceğiniz bir buzdolabı markasıdır Bosch.

Menüye geri dön ↑

Arçelik

Arçelik’in mazisi Koç Ailesine dayanmaktadır. Türk kökenli bu firma bu topraklardan çıktığı için insanların ne istediğini de çok iyi bilmektedir. Diğerlerine göre fiyat olarak da daha uygun olduğu için satış adedinde listenin ilk 3’ünden daha iyi bir konumdadır. Arçelik servis konusunda da yerli izleri taşıdığı için kurumsallaşması sayesinde üstteki 3’lüden daha avantajlıdır. Ancak kalite bakımından minik pürüzler çıkarsa da telafisi ve tamiri kolay ve hızlı olduğundan kendini affettirmesini bilmektedir.

Menüye geri dön ↑

Sıemens

Siemens buzdolaplarının, Bosch buzdolaplarından kalite olarak pek bir farkı yok; tek farklı daha geniş ebatlı ve ferah müstakil Alman evleri için tasarlanmış olmalarıdır. Fiyat olarak da bu sebeple birazcık daha tuzludurlar. Ancak beğendiğiniz bir model var ise ve kafaya taktıysanız gönül rahatlığıyla satın almanızı önerebilirim. Sizi siemens buzdolapları soğutam yönünden uzunca yıllar asla yarı yolda bırakmayacaktır.

1 Comment
  1. Reply
    cebeci çilingir 9 Ocak 2017 at 15:05

    güzel bilgiler vermişsiniz ….işime yaradı teşekkür ederim

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada