İyi Serinlettiği Bilinen 5 Ev Vantilatörü Markası İncelemesi

Sıcak yaz gününde serinlemenin en kolay ve en ucuz yolu vantilatörlerden geçiyor. Bulunduğu ortamda hava akışını sağlayarak serinleten vantilatörlerin bir çok tipi vardır. Bulunduğu mekanın özelliği ve büyüklüğüne göre farklılaşan vantilatör modellerinin ayaklı, portatif, kule tipi, masa üstü mini, duvara monte ve pervanesiz modelleri bulunmaktadır. Sanayi tipi profesyonel vantilatör modellerinden daha basit yapıda olan ev tipi vantilatörler de kendi arasında çeşitli modellere ayrılmışlardır. Vantilatörlerde aradığımız en baba özellik, çabuk soğutması olacaktır. Tabii bu soğutmayı yaparken sessiz çalışması da istediğimiz diğer bir özellik.

Farklı teknik özellikteki vantilatörler farklı fiyat aralığındadır. Kullanacağınız ortama göre değişen özellik gösteren vantilatörler, iyonizer ve nemlendirme özelliği olup olmamasına göre de farklılaşmaktadır. İyonizer özelliği havanın negatif iyonlarını artırmaktadır. iyonizer özellik sakız gibi herkesin ağzında dolaşıyor ama nedir bu iyonizer vantilatörler. Hemen açıklayalım, iyonizer özellikteki ürünler havanın negatif iyonlarını artırmakla havadaki oksijen miktarının artmasına, sigara kokusu ve diğer kötü kokuların ve alerjanların yok olmasına, hava kalitesinin artmasına, depresyonun azalmasına ve elektronik cihazlardan yayılan pozitif iyonları nötrleyerek zararlarının en aza indirilmesine yaramaktadır. Daha bir çok yararı olan iyonizer özellikli vantilatör tercih etmenizi tavsiye ederken, çocuğu olanlar için ekstra buhar özelliğine de dikkat etmelidirler.

Peki vantilatörden olumsuz etkilenmemek için nasıl kullanmalıyım sorusu aklınıza gelebilir. Uzmanlar kahır ekseriyetle vantilatörün bir kişiye veya bir açıyla çalıştırılmaması gerektiğini söylüyor. Vantilatörü genel olarak tüm alanı taramalı modda çalıştırmalı ve gece uyurken uyku moduna almalısınız ve yattığınız tarafın zıt tarafına yerleştirmelisiniz.

Hadi gelin şimdi hep birlikte sizin için hazırladığımız İyi Serinlettiği bilinen 5 Ev Vantilatörü Markası yazımıza geçelim…

UFO

EE_730154

Isıtıcılarla özdeşleşen marka Ufo, esasında ısıtma ve soğutma sistemleri üreten firmadır. 1998 yılında başlayan Ufo’nun hikayesi, yurt içi ve yurt dışı piyasasında patlama yaratmış ve peşinden de taklitleri çoğalagelmiştir. Vantilatörlerde oldukça zengin çeşidi bulunan Ufo, son teknolojiyi ürünlerine yansıtmakta ve gelişmeleri yakından takip etmektedir. Yaklaşık olarak 6 metreye kadar serinletme garantisi veren Ufo vantilatörler’in su hazneli modellerinde soğuk su ile serinletirler. Bu sayede hem serinletirken hem de ortamın havasını kurutmamaktadır. Ayrıca Ufo vantilatörler saniyede 3 milyon cantimetre küp iyon üreterek havanın kalitesi artırmaktadır. Başta migren ağrısı olmak üzere depresyona da olumlu katkı sağlamaktadır. Oldukça sessiz çalışan Ufo vantilatörlerin tasarımı da diğer vantilatörlere oranla daha estetiktir.

Menüye geri dön ↑

RAKS

115190945-1-raks_sf_16_oli_ayakli_vantilator

Ayaklı, duvar tipi, masa üstü ve buharlı vantilatör çeşitleri bulunan Raks vantilatör ürünlerine 5 yıl garanti vermektedir. 100 watt güce sahip olan Raks vantilatörlerinde soğuk buhar ve iyonizer özellik bulunmaktadır. Uzaktan kumandası da bulunan Raks ailesinde diğer markalardan farklı olarak sinek savar özellik de bulunmaktadır. Teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanan Raks, aşırı ısınmaya karşı korumalı moturu sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanım garantisi vermektedir. İşte bu sebepten 5 yıl garanti veren markanın ekran özelliği sayesinde bulunduğunuz ortamın hava sıcaklığını da görebilirsiniz. 4 yöne de salınımlı tasarımı sayesinde ortamın tamamını eşit oranda soğutabilmektedir. Sizde Raks ailesinin vantilatörleri ile en havalı yazı geçirebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

FAKIR

EE_5627883

Alman markası olan Fakir, 1933 yılında Almanya Stuttgart’ta kurulmuştur. Almanya’da ev temizliği denince akla gelen ilk marka olan Fakir, her ürününde Alman kalitesini hissettirmektedir. Bugün 100’ü aşkın ülke piyasasına giren Fakir, Türkiye’de de beğenilen ve ilk 5 marka içinde akla gelen markalardandır. Ev temizlik gereçlerinin bulunduğu ürün gamında vantilatörlerin bulunması ilginç gelebilir belki ama Alman’lar vantilatör konusunda da başarılılar. Ayaklı ve kule tipi vantilatör çeşitlerinin bulunduğu Fakir’in 90 watt’a kadar güçlüdür. Geniş açılı salınımıyla bulunduğunuz ortamın her köşesini hızlıca serinletmektedir. Oda sıcaklığını gösteren ekranı sayesinde çok daha sağlıklı bir vantilatör kullanımı sağlayacaksınız. Biliyoruz ki sağlıklı soğutucu kullanımı dışardaki gerçek hava sıcaklığıyla en fazla 7 derecelik bir fark olandır. Sizde bu hesaplamayla istediğiniz oda sıcaklığını ayarlayabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

BLUE HOUSE

İnternet satış sitelerinde en çok satan marka arasında yer alan Blue House vantilatörler, Tarman grup bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Reklamlarında mavi saçlı kız yüzünü kullanan marka, 2003 yılında kurulmuştur. Türkiye’nin en köklü firmalarından olan Tarman Grup, daha başka bir çok faaliyette hizmet vermektedir. Blue House markasının 200’ü aşkın ürün grubu içerisinde yer alan vantilatörleri, ortalama vantilatör alacaklar için iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz markalar kadar özelliği bulunmasa da fiyat performans oranının iyi olduğu söylenilebilir. Ortalama 50 watt gücünde bulunan Blue House vantilatörleri, kumandalıdır ve 3 kademede soğuk hava üfleme özelliğine sahiptir. Zarif ve estetik görünüme sahip olan Blue House vantilatörlerini kolayca kurabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

PREMIER

Listemizin son sırasında 1980 yılında kurulmuş ve ev elektroniği sektöründe hizmet veren Premier markasıyla devam ediyoruz. Uygun fiyatlı ürünler çıkararak alt gruba hizmet veren Premier kullanıcıları, vantilatörde çok fazla para vermek istemeyen ancak uzun yıllar kullanmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Öğrenci ve bekar evleri için tavsiye edeceğimiz Premier’in bugün 450’ye yakın servis noktası bulunmaktadır. Ev tipi vantilatörlerinde ekstra özellikler bulunmayan Premier’de sessiz çalışma özelliği ön plana çıkmaktadır. 45 watt güce sahip olan Premier, kolay monte edilmesiyle de pratiklik sunmaktadır.

Sizin için hazırladığımız “İyi Serinlettiği Bilinen 5 Ev Vantilatörü Markası” yazımızın sonuna geldik. Vantilatör mü klima mı deseniz biz klima deriz ama taşınabilir ve daha basit bir soğutma sistemine ihtiyacınız varsa vantilatörler bu ihtiyacınız için bire birdir. Keyifli alışverişler dileriz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.