İyi Kuruladığı Bilinen 5 Peştemal Markası İncelemesi

Türk kültürünün miraslarından olan “Peştemal” Farsça kökenli olup, Farsça’dan dilimize girmiştir. Günümüzde kullanım sıklığı artan peştemaller düz, desenli ve çeşitli renklerde karşımıza çıkmaktadır.

ÖNEMLİ İPUCU: Kullanacağınız peştamellerin renk tonları cildinize uyumlu olmalı. Özellikle sahilde veya hamamlarda bikinili veya mayolu cilde direkt peştemalin rengi yansıyacağı için uyumsuz bir rengin yüzünüzü olduğundan daha solgun ve hastaymışsınız gibi göstermesi olasıdır. Peki, “hangi rengin bize yakıştığını ve cildimizi ışıl ışıl parlattığını nasıl anlayacağız?” derseniz cevabımız; “kişisel renk analizi yaptırmak” olacaktır. O da başka bir yazının konusu.

En çok uzunlamasına renkli çubuk deseninden olanların tercih edildiği peştemaller, keten, pamuk ve bambu gibi doğal iplikten dokunurlar. Erkeklerin belden aşağı, kadınların ise koltuk altlarından başlayarak kullandıkları peştemaller, esasında insanlık tarihinin en eski kıyafetleridir.

Peştemal eskiden hamamlarda kullanılsa da bugün en prestijli otellerin spa merkezlerinde başta olmak üzere banyolarımızda ve plajlarda kullanılmaktadır. Yazlıklarda koltuk ve sandalyelere örtü olarak da kullanılan peştemallerin, bu kadar fazla tercih edilmesinin başlıca sebebi ise hafif olmasıdır. Bu hafiflik, peştemallerin kısa sürede kurumasını sağlarken , çok sık yıkanabilmesini ve fazla yer kaplamamasını da peşinden getirmektedir. Doğal ipliklerden üretilmeleri sebebiyle rahatlıkla kullanacağınız peştemaller, bebek ve çocuklar için de gönül rahatlığıyla kullanılmaktadır.

Su emiciliği oldukça yüksek olan peştemaller, banyo ve plaj havluları için iyi bir alternatif olmaktadır. El ve makine dokuması şeklinde iki farklı türde üretim tekniği kullanılan peştemaller, el dokuması şeklinde dokunanların fiyatı biraz daha pahalıdır. %100 pamuk olanlar olduğu gibi bambu pamuk karışımı olanlar daha fazla tercih edilmektedir. Bambu, hammadde itibariyle antibakteriyel olduğu için pamuktan çok daha sağlıklıdır ve nemli kalsa bile koku yapmamaktadır. Sizde yenilikleri yakından takip etmek istiyorsanız aileniz için mutlaka peştemallerden edinmelisiniz. Hadi gelin şimdi hep birlikteİyi Kurulayan 5 Peştemal Markası incelemesi” yazımıza geçelim…

BENZER İÇERİK:  Çekici Bayanlar İçin İyi Bilinen 5 Topuklu Ayakkabı Markası İncelemesi

İKİKIZ

ikikız

Peştemalde gelinen son nokta. Birbirinden muhteşem renklerde üretilen peştemalleri plaj modasında çığır açmış durumda. Yaza yakışır canlı renklerinin her birine sahip olmak isteyeceğiniz İkikız peştemalleri, farklı tarzlarda modelleri bulunmaktadır.Ürünlerinin el yapımı olması dolayısıyla piyasadaki diğer peştemallerden farklı olan ve el işçiliği ile üretildiğini belli eden İkikız’ın renkleri de harika görünmektedir. Gökkuşağı gibi renk geçişleri olan peştemal modeli favorimiz olan İkikız’da renk geçişleri de ustalıkla yapılmış. Banyo, sauna, plaj ve koltuk örtüsü olarak kullanabileceğiniz İkikız peştemalleri ile fark yaratacaksınız. Su emiciliği de oldukça yüksek olan İkikız, rahatlıkla makinede yıkanabilir ve hızlıca kurur. Aradığınız kaliteli ve farklı peştemal modeli ise kesinlikle İkikız’a bakmanızı tavsiye ederiz.

Menüye geri dön ↑

BEGONVILLE

begonville p

Eminönü Mısırçarşısında bulunan yerlerini mutlaka ziyaret etmeniz gereken Begonville, 1976 yılında Özgül Çeyiz olarak faaliyetlerini sürdüren %100 yerli markalarımızdandır. Sektörün öncü markalarından ve konumuz itibariyle peştemal çeşitlerinde oldukça zengin modeller bulunan Begonville’de birbirinden renkli ve eğlenceli tam 19 model peştemal bulunmaktadır. Peştemal dışında yatak örtüsü, bornoz, havlu, yatak takımı, örtü, sabun ve aksesuarların bulunduğu Begonville, her zevkten insana hitab eden modelleri bulunan oldukça zevkli bir markadır. Zevkiniz ve tarzınıza göre peştemal modellerine mutlaka gözatmanızı tavsiye etmekteyiz. Harika renklerde üretilen peştemalleri %100 pamuk olup tamamı Türkiye’de üretilmektedir.

Menüye geri dön ↑

CHAKRA

Ekran Resmi 2016-08-30 11.20.11

Tekstil sektörü denince akla gelen ilk şehir şüphesiz Denizli’dir. Denizli’de 2005 yılında kurulan Kocaer grubunda faaliyet gösteren Chakra, doğallığı ilke edinen Türk markalarındandır. Doğallığı evlere ulaştıran marka peştemal, havlu, bornoz, nevresim takımı ve ev aksesuarlarında bambu karışımlı ürünleri üretmesiyle beğenilmektedir. Su emiciliği pamuktan bile fazla olan Bambu’yu temel alan Chakra, bambunun tüm avantajını sizlerle buluşturmak için kurulmuştur. Bambu karışımlı peştemallerinde bambunun doğallığına yakışır soft renkleri kullanan Chakra, peştemal bornozları da oldukça beğenilen ürünler arasında yer almaktadır. Peştemallerinde %60 bambu ve %40 oranında pamuk kullananan Chakra, yıkandıkça yumuşaklığını kaybetmez ve müthiş bir his uyandırır.

BENZER İÇERİK:  Hem evde hem de dışarıda giyilebilen 5 erkek eşofman modeli
Menüye geri dön ↑

 BULDAN CONCEPT

Buldan, Denizli’nin şirin bir ilçesi olmakla birlikte pamuğun başkenti diyebiliriz. Pamuktan üretilen ve kundak, başörtüsü, bayrak, gömlek, zıbın ve peştemal yapımında kullanılan Buldan bezi, Buldan Concept markasıyla karşımıza çıkmaktadır. Geniş ürün yelpazesiyle karşımıza çıkan Buldan Concept, bambu, pamuk ve havlu peştemaller üreten firmadır. Peştemal grubunda hangi türden arıyorsanız zengin ürün yelpaziyle mutlaka beğeneceğiniz bir modelin buunduğu Buldan Concept, internet üzerinden toptan ve perakende satış yapmaktadır. Bizim en çok sevdiğimiz bambu peştemallerde 8 farklı model üreten Buldan Concept, istediğiniz renk ve modelleri ayağınıza kadar getirmektedir.

Menüye geri dön ↑

AY – YILDIZ

Sektörün öncüsü, iç çamaşır ve mayo ile ülkemizi tanıştıran Ay- Yıldız markası peştemaller konusunda da iddialı markalardan. 58 yıldır üretime devam eden Ay-Yıldız, yurt dışı piyasasında da kaliteli ürünleriyle boy gösteren Türk markalarındandır. Sürekli yenilenen üretim anlayışı ile sektörde araştırma geliştirme çalışmalarına önem veren ve global anlamda başı çeken markalar arasında olan Ay-Yıldız, kadim geleneklerimizden olan peştemal kullanımını artırmış ve farklı renklerde peştemal üreterek modernize etmiştir. Alışılmış ve klasik renklerin dışında plaj modasını yeniden oluşturacak pembe, lila, mavi gibi renklerde ürettikleri peştemaller, %100 pamuktan üretilmektedir.

Sizin için hazırladığımız İyi Kuruladığı Bilinen Peştemal Markası incelemesi yazımızın sonuna geldik. Unutmadan, peştemalleri daha uzun yıllar deforme olmadan kullanmak istiyorsanız yıkama talimatlarına uymanızı ve en fazla 30 derecede yıkamanızı tavsiye ederiz. Keyifli alışverişler dileriz…

1 Comment
  1. Reply
    Hakan Kaya 4 Mayıs 2017 at 14:24

    Geleneksel dokuma ürünü olan peştemaller artık yavaş yavaş havlu’nun yerini almaya başlıyor gibi. Havlunun aksine hav bırakmaması, hızlı kurulama ve çabuk kuruma yanında az yer kaplaması gibi özellikler kuşkusuz peştemali kullanışlı hale getiriyor. Spa ve masaj salonu gibi alanlardan havuz, plaj ve günlük kullanım için çok geniş yelpaze de kullanılabimekte. Ayrıca peştemal bornoz modelleri de baya cazip.

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada