İyi Kestiği Bilinen 5 Budama Makası Modeli

Yazın gelmesiyle birlikte bağ bahçe işlerine el atma zamanı geldi. Bahçenizin daha güzel ve bakımlı görünmesi için değişik özellikte budama makaslarından ihtiyacınıza uygun olanı seçerek işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Budama makası araştırmalarında yolunuz bizimle kesiştiyse doğru yerdesiniz demektir. Çünkü editörlerimiz yoğun araştırmalar neticesinde sizin için budama makaslarını markaja aldılar ve en iyi kesen budama makası modellerini kaleme aldılar. Piyasada bulunan bir çok budama makası içinden hangisini seçeceğinize karar veremediyseniz makalemizi okuyarak ihtiyacınıza uygun budama makasının hangisi olduğuna doğru karar vereceksiniz. 

Budama, bahçenizdeki bitkilerin daha hızlı büyümesini ve ölü kısımlarını atmanızı sağlar. İster küçük ister büyük bir bahçeye sahip olun budama makası bakımlı bahçelerin olmazsa olmazı arasındadır. Bitkilerinizi ölü dallarından temizlemek, daha sağlıklı ve çabuk büyümesini sağlayacaktır. Yapacağınız budamayla birlikte bitkileriniz daha hızlı gelişecek ve büyüyecektir. Ancak unutmamanız gereken budamanın her mevsimde olmadığıdır. Her bitkinin budama zamanı vardır ve bu zamanda budama yapılması bitkinin yenilenmesi açısından oldukça önemlidir.

Ufak budama makaslarıyla daha hassas budama işlemi gerçekleştirirken, büyük ebatta budama makaslarıyla ulaşılması zor yerlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tamamen sizin ihtiyaçlarına göre şekillenecek olan budama makası seçimi, uzun yıllar sıkıntısız kullanabilmeniz açısından alacağınız ürünün kalitesi ve kullanıldığı malzemeler önem taşımaktadır.

İşlevsel budama makaslarıyla, bir aletle bir çok özelliği kullanabilmeniz mümkün. . Yazlık evinizde, bağ ya da köy evinizde toprakla ve ekme biçme işleriyle ilgilenen kişi sizseniz en iyi kesen budama makası almanız şart. İyi bir bahçe budaması yapmanın yolu iyi bir budama makasından geçiyor. Gelin şimdi hep birlikte “İyi Kestiği bilinen 5 budama Makası incelemesi” yazımıza geçelim…

BENZER İÇERİK:  Modern ve Şık Bilinen 7 Cam Duvar Saati Modeli

KLASİK BUDAMA MAKASI

classic

Ortalama budama görevi gören klasik budama makaslarının ekstra özelliğinden bahsedemeyiz. Yani budayacağınız bitkilerin ekstra önem teşkil eden sorunları yoksa hobi bahçesi gibi küçük bir bahçeyi budayacaksanız tercih edeceğiniz model klasik modeller olabilir. İnce dallar, çiçek yaprakları gibi zorlu olmayan budama işlemlerinde klasik budama makasları işinizi görür niteliktedir. Ama işiniz yaşlı veya ulaşılması zor yerlerdeki bitkilerse daha detaylı bir budama makası tavsiye ederiz.

Menüye geri dön ↑

YÜKSEK DAL BUDAMA MAKASI

yüksek

Büyük ağaç budama durumlarında tercih edeceğiniz teleskopik özellikte olan yüksek dal budama makaslarıyla ağaçların yüksekte kalan kısımlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Büyük yaşta ağaçların yüksek yerlerine ulaşmak çoğu zaman olay olmuştur. Merdiven koyup ulaşmaya çalışsanız tehlike arz edecektir. Alt kısımlarında ise eğilmek zorunda kalacaksınız. Oysa yüksek dal budama makasıyla ulaşılması güç alanlarda rahat ve kolay çalışabilirsiniz. Benzinli ve akülü olan çeşitlerinin de bulunduğu yüksek dal budama makaslarıyla kolay ve güvenli budama yapabilirsiniz. Budama makasında bulunan kilit sistemi sayesinde güvenilir bi işlem gerçekleştirebilirsiniz. Yani sizin budama durumunda olduğunuz ağaçlar yüksekse, merdivene gerek kalmadan güvenle ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız yüksek dal budama markası seçerken hafif ve ergonomik olmasına ekstra dikkat etmelisiniz.

Menüye geri dön ↑

BYPASS BUDAMA MAKASI

bypass

Tam anlamıyla bitkiye Bypass yapan bu modeller, daha çok çiçekler ve yaş dallar içindir. Bypass budama makaslarıyle bitkinizi gövdeye yakın yerden budayacaksanız gövdeye zarar vermeden ve özsu akışına engel olmadan kolaylıkla yapabilirsiniz. Bypass budama makaslarını özellikle gül ağaçlarınız için tavsiye ederiz. Daha rahat ve zarar vermeden budamanızı sağlar.

Menüye geri dön ↑

ÖRSLÜ BUDAMA MAKASI

Budayacağınız dallar sert ve kuruysa yani sizi zorlu bir budama işi bekliyorsa tercih etmeniz gereken model örslü budama makasları olacaktır. Bahçe sezonunun açılmasıyla birlikte yapacağınız ilk iş, bahçenizi yaşlı ve kuru dallardan ve otlardan temizlemek olacaktır. Bitkilerinizin sağlıklı bir şekilde sürgün vermeleri adına budama işlemini kaliteli bir budama makasıyla yapmanız çok önemlidir. Bu açıdan bitkinin gövdesine zarar vermeden ve mantar oluşumunu engellemek için örslü budama makasıyla çok daha sağlıklı sonuçlar alacaksınız.

BENZER İÇERİK:  Sağlam ve garantili bilinen 5 uzatma kablosu markası incelemesi
Menüye geri dön ↑

MANDALLI BUDAMA MAKASI

Bahçenizde farklı kalınlıkta budanacak bitkileriniz varsa tercih edeceğiniz en uygun budama makası mandallı olanlarıdır. Klasik budama makasları nispeten ince dalları budar. Ancak mandallı olanlar, dal kalınlığına göre ayarlanabilir mandalı sayesinde farklı çaptaki dallar için uygun hale gelir. Bahçenizde bulunan narin yapılı çiçek dallarından çapı 25-30 mm varan dallara kadar geniş yelpazede budamalarınız için en ideal olan modeldir. Belki henüz büyük çaplı budayacak dallarınız yok. Ama uzun vadeli düşündüğünüzde mandallı budama makası almak uzun süreli ihtiyacınızı giderecektir.

Efendim siz bahçe müptelaları için hazırladığımız  “İyi Kestiği bilinen 5 Budama Makas Modeli” yazımızın sonuna geldik. Unutmayın, bitkinizin doğru sürgün vermesi için budama zamanlarına riayet göstermelisiniz. Ve doğru budamanın ilk şartının doğru bir budama makasından geçer. Alacağınız budama makasını birden fazla budama işi için düşünüyorsanız çok amaçlı budama makaslarını tavsiye ederiz. Meyve toplama, ince dalları ve ince telleri kesme gibi bahçe işlerinizi kaliteli bir markadan alacağınız budama makasıyla çok daha sağlıklı yapabilirsiniz.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada