İyi Isıtan ve Kaliteli Bilinen 5 Elektrikli Infrared Isıtıcı Markası İncelemesi

Havaların eksi derecelerde olduğu şu günlerde bi çoğumuzun gündeminde ısınma, ısınamama, doğalgaz faturaları gibi konular oturmuş durumda. Hayat zor, bütçemizi kışın olabildiğince dibe girmeden geçirmek istiyoruz. Bu yüzden kışın herkes kendince soğuğa karşı bir çözüm bulmaya çalışıyor.

Eve geç gelenler, günde 3-4 saat evde geçirenler için o süreyi elektrikli ısıtıcıyla geçiştirmeyi planlarlar. Ya da iş yerinde aynı şey geçerlidir. Yani evde, ofiste, iş yerinde bulunması gereken pratik çözüm ortağımızdır elektrikli infrared ısıtıcılar. İnfrared teknoloji şudur: Elektrik sistemlerinden geçirdiği ısıyı ışık yoluyla yansıtır. Yani havayı aracı olarak kullanmaz. Dolayısıyla bulunduğu ortamı değil sadece nesneleri, objeleri ısıtır.

Infrared ısıtıcaların dezavantajlı olduğu taraflar da yok değil. Infrared ısıtıcılarla bölgesel hızlı bir şekilde ısınırsınız ancak yüzünüz ısınırken sırtınız donar. Bulunduğunuz yeri komple ısıtmaz sadece ışığın düştüğü yeri ısıtır. Çalıştığında değen yerinizi yakar, kapattığınızda anında soğur bu yönüyle çok mantıklı değildir ama sizin istediğiniz kısa yoldan ısınmaksa infrared ısıtıcılar tam size göre.
Şimdi sizler için hazırladığımız “Elektrikli Infrared Isıtıcı Markası İncelemesi ” yazımıza geçiyoruz. Umarız bu kışı hasta olmadan ve çok fazla fatura ödemeden geçirirsiniz…

UFO LİNE UK/30 3000W UZAKTAN KUMANDALI INFRARED ISITICI

UFOO
Infrared teknolojiyle bizi ilk tanıştıran marka olması hasebiyle tüm infrared ısıtıcıları “ufo” diye adlandırdık. Piyasanın kaymağını toplayan Ufo, İstanbul merkezli faaliyet gösteren firmadır. Türkiye, Rusya ve Ukrayna’da satış hacmi oldukça iyi olan Ufo’nun Rusya krizinden sonra durumunu bilmiyoruz ama Ukrayna’da satışlarının arttığına eminiz.
Size bahsedeceğimiz modeli Ufo Line UK/30 3000W Uzaktan Kumandalı Infarared Isıtıcı 1. kademede saatte 1,8 KW, 5. kademede 3,0 KW elektrik harcar. 30 m2 lik kapalı alanı rahatlıkla ısıtabilirsiniz. Gümüş ve siyah renk alternatifleri bulunan ısıtıcı da termostatlı ısı kontrolü yoktur. Ayak aparatları ayrıca satılır. Satış fiyatı 300 lira civarındadır.

Menüye geri dön ↑

VEİTO BLADE KARBON UZAKTAN KUMANDALI DUVAR TİPİ INFRARED ISITICI 2000 W

veito2

1986 yılından itibaren ısıtıcı üreten Veito, Trabzon Vakfıkebir’de Cemsan Elektrik bünyesinde markalaşmıştır. Sağlam referansları olan Veito ısıtıcıları tercih eden işletmelerden bazıları: Emporio Armani Caffe, Home Store, Sur Balık ve Go Mongo…
Duvar tipi ve ayaklı infrared ısıtıcıları bulunan markanın “Duvar Tipi Uzaktan Kumandalı Blade Karbon İnfrared Isıtıcı 2000 W” ısıtıcısını seçtik. İç ve dış mekanlarda kullanabileceğiniz ısıtıcının 4 kademeli güç kontrolüyle ısı derecesini ayarlayabilir, aşırı ısı ve devrilme emniyetiyle gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Dijital termostat ayarıyla bulunduğunuz mekanda istediğiniz sıcaklığı sabitleyebilirsiniz. Gümüş ve siyah renk alternatifleri de olan Veito Blade Karbon Isıtıcıyı uzaktan kumandasıyla konforlu ısınmanızı sağlar. 2 yıl ürün garantisi, 50 yıl paslanmama garantisi veren Veito Blade Karbon Isıtıcının fiyatı ortalama 400 lira civarındadır.

Menüye geri dön ↑

AIRFEL ESH WR2500MG GENİŞ AÇILI İKİLİ IR-KARBON INFRARED ISITICI

evairfeleshwr2500
Daikin klimalarını hepimiz biliyoruz. 1978 yılından itibaren Türkiye piyasasında olan Japon markası Daikin, Sanko Holding bünyesinde faaliyet gösteren Airfel’i satın almıştır. Almanya, Ukrayna ve Türkmenistan’a yoğun şekilde ihracat yapan Airfel, infrared ısıtıcılarla da tercih edilen bir marka olmayı başarmıştır. Airfel ESH WR2500MG Geniş Açılı İkili IR-Karbon İnfared Isıtıcı sudan etkilenmez ve 30 m2 kapalı alana kadar etkilidir. 3 saniyede devreye giren ve ayak aparatıyla ayakta ya da duvara monte ederek kullanacağınız ürüne firma 3 yıl garanti verir. Performans ve kalitesine göre fiyatı oldukça iyi olan Airfel ESH WR2500MG Geniş Açılı İkili IR-Karbon İnfared Isıtıcı’yı ortalama 150 civarına alabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

KUMTEL TXP-20 TWİNGO 2000W MOBİLE INFRARED ISITICI

Bir Kayseri firması. 1972 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde üretimlerine başlayan markanın, pişirici, ısıtıcı ve vantilatör gruplarında ürünleri vardır. İnfrared ısıtıcılarda piyasadaki markalara uygun fiyatlı olmasından kaynaklı rakip olmuştur.
Kumtel Twingo Mobile, 33 m2 kapalı alanı ısıtma gücüne sahiptir. 1000 ve 2000 KW olarak 2 kademeli güç kontrolü, devrilme durumunda uyarı ve 2 yıl garanti verilen ürünün satış fiyatı ortalama 200 civarında.

Menüye geri dön ↑

SİMFER S3150WT SLİM TRİ CORE 2800W ISITICI

Eskinin dökme sobaları vardı yerinden kalkmaz, geç ısınır ama iyi ısıtırdı. Simfer’i işte bu sobalarla tanıdık. Sobaların hayatımızdan uzaklaşmasıyla Simfer hayatımızdan çıkmadı infrared ısıtıcılarıyla yine evlerimizde. 1977 yılında Kayseri’de kurulan firma bugün Isıtma ve Soğutma grubunda ürünler üretiyor.
S3150WT Slim Tri Core 2800W Isıtıcı modeliyle kapalı mekanda 51 m2 ye kadar etki gücü, 4 kademeli güç kontrolü, devrilme emniyeti gibi özellikleriyle Avrupa standartlarında ürün üretip hem yurtiçi hem yurtdışı pazarında yer alıyor. Satış fiyatı ortalama 280 lira civarındadır.

Eğer bir infrared ısıtıcı almaya karar verdiyseniz ve bu yazıyı okuduysanız sıralamamıza aldığımız marka ve modellere bakmadan karar vermeyin, üşürsünüz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada