İyi Görüntü Veren ve Uzun Ömürlü bilinen 7 Dev Ekran Led TV incelemesi

LED Tv almak istiyorsunuz ama bi tavsiyeye ihtiyacınız var. O kadar çok marka ve model arasından en uzun ömürlü ve en iyi görüntü veren LED Tv’yi arıyorsunuz. 90’lı yıllarda hayatımıza giren tüplü ve siyah beyaz televizyonlardan sonra şimdi ultra incelikte LED Tv’ler yer alıyor. LED TV’lerin LCD’den farkı Televizyon aydınlatmasında kullanılan ışığının beyaz florasan yerine ayarlanabilir LED ışığın kullanılması. Böylelikle hem enerji tasarrufu sağlar, hem görüntü kalitesi artar hem de büyük ekranlarda daha net görüntü almanızı sağlar.

Bu makalemizde en çok tercih edilen ve en iyi görüntü veren LED TV’ler arasında bir sıralama listesi oluşturduk. Ancak şunu belirtelim ki TV piyasasında tüm modelleriyle külliyen iyi ya da külliyen kötü bi marka yoktur. İçinde kullandığı malzemenin kalitesine göre kalitesi ömrü değişeceği gibi bu her markanın modelinde farklılık gösterir. Yani aldığınız Samsung Tv’nin içinde LG paneli kullanılabilir. Siz Samsung aldım zannedersiniz ama aslında aldığınız LG’nin Televizyonudur. Bu bakımdan Tv alırken kullanım amacı ve modellerini sıkı bi araştırmaya girerek satış temsilcisinin gazına gelmeden seçim yapmaya bakın.

LED TV alırken, boyutuna, çözünürlüğüne, tepkime(ms) ve yenileme(Hz) hızınıza, bağlantı noktalarına, 3 boyut destekli olup olmamasına, uydu alıcısı ve garanti süresi gibi maddelerdir. Kullanım amacınızı belirlerseniz gereksiz ve boştan yere kullanmayacağınız özelliklere para vermezsiniz. Şimdi gelin sizin için araştırdığımız “İyi Görüntü Veren ve Uzun Ömürlü bilinen 7 Dev Ekran Led TV incelemesi” yazımıza geçelim…

SONY

Sony-3D-Fish
Listemizin 1. sırasına hiç düşünmeden ünlü Japon markası Sony’i aldık. Çocukluğumuzdan beri kalitesini bildiğimiz ve öyle herkesin alabileceği bi marka değildi. Sony’nin kurulduğu yıllarda ki vizyon’u aslında başarılarının göstergesi olmuş. “Japon ürünlerinin kalitesiz olduğu algısını yıkmak.” şimdilerde Çin Malına karşı olan algımız o zamanlar Japon markaları için geçerliymiş demek ki adamlar bunu vizyon edinmişler ve kendilerini gerçekleştirmişler. Şuan piyasa da en güvenilir markadır Sony. Geniş ekranda bile mükemmel görüntü kalitesiyle ve uzun ömrü ve sağlamlılığıyla Sony LED Tv’leri güvenerek satın alabilirsiniz.

BENZER İÇERİK:  İyi soğutan ve kaliteli bilinen 5 ev buzdolabı incelemesi
Menüye geri dön ↑

SAMSUNG

tr_UE55ES8000SXTK_002_Right-Angle

Güney Kore’li Samsung markası akıllı telefon ve tabletlerle pazarda yüksek paya sahipken TV’leriyle de oldukça fazla talep gören markalardan. Özellikle Smart Tv’lerde oldukça başarılı olan Samsung kurulduğu 1938 yılında elektronikten çok farklı bi sektörde gıda sektörüyle kurulmuştur. Kore dilinde 3 yıldız anlamına gelen Samsung, 1970’li yıllarda elektronik sektörüne girmesiyle markalaşma yolunda ilerlemiştir. Bugün LED Tv araştıranların mutlaka göz attığı ve fiyat kaygıları olmayanların ve tasarıma önem verenlerin tercih ettiği markalardandır.

Menüye geri dön ↑

LG

lg

Yine bir Güney Kore’li markayla devam ediyoruz. LG elektronik sektöründe sözü geçen önemli markalardan. Özellikle LED Tv’de oldukça tutulan marka bir çok başka markaya da panel üretimi gerçekleştiriyor. 1958 yılında kurulan marka, 1966 yılında ilk Televizyon’u üretmiştir. Yeni teknolojiye ayak uyduran ve müşterilerinin beklentilerini karşılamaya yönelik Ar-Ge faaliyetlerine de ciddi pay ayıran LG, LED Tv’de de en çok tercih edilen markalardan. LG, görüntü ve renk kalitesiyle LED Tv alırken incelenmeye değer.

Menüye geri dön ↑

SHARP

Bir Japon teknolojisiyle karşı karşıyayız. 1912 yılında Tokyo’da kurulan Sharp, Elektronik ve digital dünyanın en büyük geliştirici ve üreticilerinden biridir. Benimsedikleri “Samimiyet ve Yaratıcılık” ilkeleriyle bilgi toplumunun ihtiyaçlarını karşılayan, işlevsel, kullanım kolaylığı sağlayan ve taklit edilen ürünler geliştirmeyi amaçlar. Ekran boyutunun bulunduğunuz odanın büyüklüğüne göre belirleyeceğinize değinmiştir. Sharp, büyük ekran için illa büyük odalara sahip olmanıza gerek olmadığını,AQUOS LED Tv teknolojisiyle küçük odalarda bile dev ekranlarla kaliteli bir görüntü garanti etmektedirler.

Menüye geri dön ↑

PANASONIC

Panasonic 1918 yılında Konosuke Matsushita tarafından kurulmuş bir Japon markasıdır. Kurulduğu günden bu yana markanın değerini daha ileriye götürmeye çalışan marka Türkiye piyasasına 1981 yılında girmiştir. Avrupa’da çalışmalarını Almanya üzerinden yapan Panasonic, resmi olimpiyat sponsorluğuyla da adından çokca söz ettirmiştir. Global platformda marka elçisi olan Neymar Jr.’ın reklam filmleri de beğeni toplamıştır.

BENZER İÇERİK:  İyi ve kaliteli bilinen 5 su geçirmez akıllı telefon incelemesi
Menüye geri dön ↑

PHILIPS

Türkiye’de en çok tercih edilen LED Tv markalarından biri olan Philips, Hollanda’da Kominizm’in babası Karl Marx’ın kuzeni tarafından kurulmuştur. Philips denince akla ilk ampüller gelir ve sektörde lider marka konumundadır. LED Tv’lerin özelliği led ışıklandırma sistemiydi. Tam da bu anlamda Philips Tv’lerde bulunan “Ambilight” özelliğiyle eşsiz bir görüntü kalitesi elde etmişler. 7600 serisi ise Avrupa’da satın alınabilecek en iyi Tv seçildi. Tasarım, görüntü kalitesi ve Smart Tv özelliğiyle sıradanlaşan Tv izlemeyi bir keyif haline getirecek.

Menüye geri dön ↑

VESTEL

Zorlu Holding bünyesinde 1984 yılında başlayan faaliyetlerine bugün 23 şirketle çeşitli elektronik ürün gamıyla geniş bir çerçeve oluşturuyor. Türkiye’de bugün yapılan ihracatın %85’ini Vestel oluşturur. Televizyonlarında LG panelleri kullanır. Güney Kore malları Samsung ve LG’lere alternatif yerli üretim markasıdır. Ayrıca satış sonrası hizmetlerinde de müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve hizmet kalitesini oldukça önemseyen Türk markamızdır.

Sizin için hazırladığımız “Dev Ekran Led TV inceleme” yazımızın sonuna geldik. Tekrar hatırlatmakta fayda var: Televizyonlar, sadece markaya göre alınmazlar. Detaylı bir araştırma ve istediğimiz özellikleri bulundurup bulundurmamama ve fiyap performans ilişkisine göre bir seçim yaparsanız hayal kırıklığına uğramamış olursunuz….

2 Comments
 1. Reply
  Harun 2 Mayıs 2020 at 22:14

  Lg 42 aldım çok adı iki yılda kart ve lamba arızası 750 tl bayıldım şidide açılıp kapanıyo kanallar ise tam bir facia burnumdan geldi bundan sona sony den başka almam

  • Reply
   eniyiveuygun 2 Mayıs 2020 at 22:22

   Japon menşeili ledlerin daha üstün olduğuna dair olan iddiaları doğrulayan çok somut örnekle karşılaşıyoruz son zamanlarda.

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada