İyi Bir T-Shirt Nasıl Anlaşılır?

“İyi Bir T-Shirt Nasıl Anlaşılır?” sorusu hepimizin merak ettiği ve mutlaka araştırması gereken bir sorudur. Piyasada bulunan milyonlarca çeşit t-shirt arasından kaliteli ve sağlıklı olanı seçmek biraz zor gibi görünsede imkansız değildir. Zaman zaman kalitesiz ve sağlıksız ürünlerden zehirlenenlerin haberi denk gelmiştir. T-shirt üretiminde kllanılan boya ve malzemelerin kanserojen madde içermesinden kaynaklı sağlıksız t-shirtlerden uzak durmalı, ucuz ürünlere yönelmemeliyiz.

Kış günlerinin esaretinde kaldığımız bu günlerde yazın özlemini yaşamaktayız. Yaz mevsiminin banko elemanı t-shirtleri seçerken kaliteli ve sağlıklı t-shirt nasıl anlaşılır? hep birlikte buna bakacağız.

Günümüzde internet satışlarının artmasıyla kalitesiz t-shirtler artmış, dokunmadan görmeden alınan t-shirtler orijinal olduğu iddiasıyla satılmaktadır. Kalitesiz bir t-shirtü elimize aldığımızda naylonsudur ve koklarsanız kokusundan bile anlarsınız.

Sağlıklı ve kaliteli t-shirt, doğal ipliklerden üretilmiştir. Sentetik, naylon karışımı ipliklerden üretilen t-shirtler, ucuz ve kalitesizdir. Hadi gelin şimdi hep birlikte sizin için hazırladığımız “İyi Bir T-Shirt Nasıl Anlaşılır?” sorusunun cevabına bakalım…

KUMAŞ CİNSİ

 

İyi, kaliteli ve sağlıklı bir t-shirtün en belirleyici unsurlarından bi tanesi şüphesiz dokunan kumaşın cinsidir. Doğal ya da sentetik olan t-shirtün kumaş cinsi %100 pamuk, polyester olabilir. Direkt cildimizle temas halinde olan t-shirtler, gün içinde üzerimizde olduğu için kullanılan kumaşın cinsi seçiminizde önem taşımalıdır. Kumaşın nefes alabilirliği, hava akımını sağlayan esnekliği ve rahat tasarımı gün içinde konforlu dolaşmanızı sağlayacaktır. Yaz mevsiminde giyeceğimiz t-shirtler terlememize bağlı olarak çok defa yıkanacaktır. Bu yıkanmalarla uzun ömürlü kullanmanıza imkan sağlayacak kaliteli t-shirtleri tercih edebilirsiniz.

KALİTELİ BASKI

 

Son yıllarda baskılı t-shirtlerin popülerleşmesiyle birlikte baskı kalitesi önemli hale gelmiştir. Genellikle t-shirt baskılarında kullanılan plastisol adlı boya ki, belli oranın üzerinde kullanıldığı takdirde sağlığı tehdit etmektedir. Maliyetleri düşüren plastisol boyalar fazlaca tercih ediliyor ancak ne yazık ki insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. İyi ve kaliteli markalar ise Eko-Teks 100 belgesi olan boyaları tercih etmektedir. İşte bu sebepten dolayı fiyat farklılıkları çıkmaktadır. Özellikle Çin üretimi t-shirtlerde bulunan plastisol boyalardan sağlığınız için uzak durmalısınız.

BENZER İÇERİK:  Kaliteli Saat Seçerken Dikkat Edilecekler

MARKA DEĞERİ

 

Önemsiz gibi görünsede alacağınız t-shirtün kalitesini belirleyen ve sizi mutlu eden en önemli özellik markanın değeri olacaktır. Kabul etmesek de markaya verdiğimiz önem her geçen gün artmaktadır. T-shirtün kalitesiyle birlikte sol üst köşede yer alan logosu için ekstra para vermekteyiz. Mesela Lacoste’un minik yeşil timsahı dümdüz sıradan bir t-shirtü bile bir anda en havalı kıyafeti yapmaktadır. Hele girdiğiniz ortamlarda markaya önem veren insanlar varsa t-shirt seçiminizi markalı t-shirtlerden yana yapmalısınız.

ETİKETİ

Piyasada bulunan milyon tane t-shirtün arasından orijinal ve kaliteli olanı tercih etmek hiç de zor değil. İnternet satışlarının artmasıyla bir çok dünya markasının da çakmaları bulunmakta. Bu çakmalar ne kadar iyi yapılırsa yapılsn kullanılan malzemenin zararlı olmasını yok etmiyor. Alacağınız t-shirtün etiketini inceleyerek orijinal olup olmadığına bakmalı, diğer kriterleri göz önünde bulundurarak bir seçim yapmalısınız. Özellikle Lacoste t-shirtlerin çakmasının pazarda dahi satılmasına karşı dikkatli davranmalı, ucuzun etin yahnisinden uzak durmalısınız.

SATIŞ SONRASI HİZMET

Tercih edeceğimiz t-shirtün kalitesi ne kadar yi olursa olsun satış sonrası hizmetin hafife alınmaması gerekir. Almayı düşündüğünüz markanın t-shirtleri hakkında internette kısa bir araştırma yaparak kullanıcıların o t-shirt hakkında ne gibi şikayetleri olup olmadığına bakmalısınız. Alışveriş sonrasında olası olumsuzluk durumlarında markanın müşterilerine karşı nasıl davrandığı da oldukça önem taşımaktadır. Müşteri memnuniyeti adına t-shirtü iade alması verdiğiniz paranın boşa gitmemesini sağlayacaktır.

Sizin için hazırladığımız “İyi Bir T-Shirt Nasıl Anlaşılır?” yazımızın sonuna geldik. Mümkünse t-shirtü görerek ve dokunarak alın. Baskılı bir t-shirt ise baskı kalitesine dikkat etmelisiniz. T-shirtün etiketini inceleyerek, polyester karışımlar yerine pamuk iplik kullanılan tshirtleri tercih etmelisiniz. Eğer bunların hiç birinden anlamam derseniz, o zaman güvendiğiniz bir markanın t-shirtünü alın. Keyifli alışverişler dileriz!…

BENZER İÇERİK:  Kaliteli ve Dayanıklı Bilinen 5 Kurşun Kalem Markası İncelemesi

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada