İyi bir deri montu seçebilmek için tüyolar

Kadın erkek herkesin dolabında mutlaka bulunması gereken deri mont seçiminde en önemli nokta iyi bir deri montun nasıl seçileceği olmalıdır. Şıklığı ve tarzıyla ön planda olan deri mont seçiminde güvenilir bir markadan alışveriş yapılmalıdır. Modası Asla geçmeyecek olan deri montlara dünya kadar para verdiğimizden dolayı uzun yıllar sıkılmadan ve sorunsuz giymek için aşağıda sıraladığımız noktalar göz önünde bulundurulmalıdır.

İyi bir deri mont seçiminde gerçek deri yıllar geçse bile zarafetinden ve parlaklığından hiçbir şey kaybetmez. Suni deri plastik hammaddelerden üretilirken, gerçek deri küçükbaş ve büyükbaş hayvan derisinden üretilmektedir. Sağlık ve görüntü açısından gerçek derinin yeri bir başkadır. Gerçek deri gözenekli yapı sayesinde hava akışına olanak sağlar ve terlemeye engel olur.

Bütçenizde deri mont için hatrı sayılır bir tutar ayırdınız ve araştırmalara başladınız. Hadi gelin şimdi hep birlikte sizin için hazırladığımız “En İyi Deri Mont Nasıl Anlaşılır?” yazımıza bakalım…

GÜVENİLİR MARKA SEÇİMİ

Bilmediğiniz bir marka ve daha önce hiç alışveriş yapmadığınız butiklerden deri mont alışverişi yapmak biraz risklidir. Kullanılan derinin kalitesi ve satış sonrası garanti hizmeti için bilindik ve güvenilir markalardan alışveriş yapmak gerekmektedir. Kalitenin yanı sıra, tasarım açısından da bilindik markaların tasarımları çok daha yenilikçi olmaktadır. Dünya modasını takip eden tasarımcıların ürünü olan deri ceketler uzun vadeli sizi mutlu edecektir.

FİYATI

Gerçek deri pahalıdır. Ancak her pahalı mont gerçek deri olmayabilir. Fiyat, montun iyiliği konusunda belirleyici bir unsur olmakla birlikte sırf pahalı diye montun iyiliği noktasında bir çıkarım yapılamaz. Pahalı olan gerçek ve iyi bir deri montu almak için sezon sonunu bekleyebilirsiniz. Zaten çoğu kişi alamadığından sezon sonuna beden kalmama gibi bir durumla karşılaşmanız çok az olasılık içerir. Ayrıca, mağaza çalışanından rica ederek beğendiğiniz deri montu sizin için ayırmasını ve indirime girdiğinde haber vermesini rica edebilirsiniz.

BENZER İÇERİK:  İyi ve Kaliteli Bilinen 7 Bayan Terlik Modeli

KOKUSU

Gerçek deri, deri gibi kokarken suni ve kalitesiz deri hammaddesi gereği plastik gibi kokmaktadır. Kaliteli bir deriyi anlamanın en basit ve sık kullanılan yöntemi olan koklama hala geçerliliğini korumaktadır. Ancak, son yıllarda kokunun da sahtesi yapılmaktadır. Derinin gerçek ve kaliteli olup olmadığını anlamak için kokuyla birlikte diğer kıstaslar ışığı altında bakmalısınız.

DOKUNUN VE BÜKÜN

Gerçek ve kaliteli deriyi anlamanın yollarından biri de dokunmaktır. Dokunduğunuzda yumuşak olan deri kaliteli deridir. Sert deriye oranla daha kaliteli olduğunu anladığımız yumuşak deri, iyi işlenmiş olduğunun göstergesidir. Esneme özelliği de olan iyi deriyi büktüğünüzde yumuşak geçiş olmalı ve sert bir bükme izi kalmamalıdır.

GARANTİSİ

Almayı düşündüğünüz deri mont, tüm kalite kriterlerini geçtiyse son olarak garanti koşullarına sıra gelmiştir. Tanıdığınız bir marka ise muhtemelen garanti koşullarını biliyorsunuzdur ve olası olumsuzluklarda markanın müşteriden ana nasıl bir tavır sergileyeceğini de bilirsiniz. Misal alışverişlerimin kısmi küllisini oluşturan bilindik bir marka incelemeye gönderdiğim ürünlerin bir çoğunu olumlu sonuçlandırmış ve beni memnun etmiştir. Bende bu markaya karşı olumlu tavır oluşur ve deri mont seçimimi bu markadan yana kullanırım. Sizde gerek çevrenizden gerekse internet yorumlarından almayı düşündüğünüz markaya ait garanti yorumlarını okuyup kararınızı ona göre vermelisiniz.

Sizin için hazırladığımız “En İyi Deri Mont Nasıl Anlaşılır?” yazımızın sonuna geldik. İyi bir deri mont almak için güvenilir bir mağazaya gitmekle işe başlayabilir tasarımı ve çizgisini beğendikten sonra derinin gerçek olup olmadığı ve garanti koşulları içinize sinerse satın alabilirsiniz. Deri mont seçiminde doğru beden seçimi için ise yarım veya bir beden küçük deri montu almanız daha mantıklıdır. İyi bir deri mont esneyeceği için aldıktan sonra bollaşan bir mont giymek istemezsiniz sanıyoruz.

BENZER İÇERİK:  Ofis Çalışanı Erkekler İçin Rahat ve Kaliteli Bilinen 5 Beyaz Gömlek Markası

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada