İstanbul’un Temiz ve de Hijyenik bilinen 5 Özel Hastanesi İncelemesi

Eski dille Darüşşifa denilen hastaneler, sağlık sektöründe yaşanan hızlı ve olumlu gelişmelerle ve devlet teşvikleriyle ciddi artış göstermiş özellikle de özel hastane sayısı bi hayli artmıştır. SGK lı hastalara da baktıkları için bi çoğumuzun devlet hastanelerinde eziyet çekmek yerine özel hastaneleri seçtiğimiz de bir gerçek. İstanbul’da hizmet veren ortalama 138 özel hastaneden sizler için seçtiğimiz “İstanbul’un Temiz ve de Hijyenik bilinen 5 Özel Hastanesi İncelemesi” yazımıza geçiyoruz.

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ ATAKENT HASTANESİ

2

Acıbadem Sağlık Grubunun 1991 yılında ilk hastanesini Kadıköy’de açmakla başladığı bu serüven bugün 18 hastane ve 13 tıp merkezinde toplam 17.000 personelle Türkiye’nin en değerli hastanesi olarak faaliyet gösteriyor. 2014 yılında yurtiçi ve yurtdışı hastanelerine bir yenisini ekleyerek Acıbadem Üniversitesine bağlı Acıbadem Atakent “Üniversite Hastanesi” olarak Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde hizmete girmiştir. Joint Commission International (JCI) Akreditasyonu, TS EN ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarlar, Nükleer Tıp Avrupa Akreditasyonu ve Hastane Hizmet Kalite Standartları’na uyum sağlayarak Dünya standartlarında sağlık hizmeti vermeyi ilke edinen yönetim anlayışına sahiptir. Halkalı bölgesinde kurulan Hastane’nin dekorun da bildiğimiz Acıbadem lüksü kendini gösteriyor. Tek, çift ve suit odaları bulunan hastanede cafe ve kuaför gibi hizmetlerde verilmektedir. Tüm sağlık branşlarında hizmet veren Atakent Hastanesi’nin SGK ile anlaşması da vardır.

Menüye geri dön ↑

MEMORIAL ŞİŞLİ HASTANESİ

memorial-logo
1995 yılında kurulan Memorial Sağlık Grubunun 2000 yılında kurduğu ilk hastane Memorial Şişli Hastanesidir. Türkiye’nin birçok ilinde Hastanesi olan ve Amerikan danışmanlık firması ECRI’den sağladığı destekle ilerleyen Memorial, sağlık sektöründe birçok ilke imza atmıştır. Türkiye’nin ilk Akreditasyon Belgesi’ni almış, böylelikle kaliteli hizmetini ilk tescilleyen Hastane olmuştur. Tecrübe, deneyim ve kalitesiyle hasta memnuniyeti çerçevesinde sağladığı hizmetler bütünüyle “Sağlıkta dünya markası olmak.” misyonunu benimsemiştir. Hastalarına verdiği profesyonel hizmetiyle uluslararası standartları yakalamış ve verdiğiniz parayı sonuna kadar hak eden kâr amacı gütmeyen ve hastane binasının sanki 5 yıldızlı otele girmişiniz havasını uyandırdığı Memorial Şişli Hastanesinde 175 doktoruyla tüm tıbbi bölümlerde hizmet vermektedir.

BENZER İÇERİK:  Adım Adım Çinden En Ucuz Fiyata Ürün Getirme Rehberi
Menüye geri dön ↑

AMERİKAN HASTANESİ

amerikanhast_6274387_original1-700x460

Koç Holding bünyesinde ve Kızılhaç’ın yardımıyla Vehbi Koç tarafından 1920 yılında kurulan Amerikan Hastanesi’nin eski adı hastaneye sağladığı katkılardan ötürü Amiral Bristol Hastanesiyken daha sonra Amerikan Hastanesi olmuştur. Çalışma standartlarını Kuzey Amerika standartlarında sürdürmektedir. Vehbi Koç Vakfının yönettiği ve aralarında MedAmerikan Tıp Merkezi, Koç Üniversitesi Hastanesi, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi, Hemşirelik Yüksek Okulu ve Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi bulunan Türkiye’de sağlık sektörün kilometre taşarındandır. Hastaların ve yakınlarının memnuniyetini önemseyen ve kurulduğu günden itibaren kaliteli elit hizmet veren birçok kalite belgesiyle de bunu tescilleyen Amerikan Hastanesi 33 bölüm ve 670 alanında iyi doktorlarla hizmet vermektedir. Sakıp Sabancı, Sadri Alışık, Gazanfer Özcan, Mehmet Ali Birand, Süleyman Seba ve Mustafa Koç gibi bir çok ünlü de yaşamlarını Amerikan Hastanesinde yitirmişlerdir.

Menüye geri dön ↑

İSTANBUL FLORENCE NIGHTINGALE HASTANESİ

İsmini ünlü İngiliz hemşire Florence Nightingale’den almıştır. Kırım Savaşı sırasında Selimiye kışlasının hastaneye dönüştürülmesiyle İngiliz askerlerin tedavisinde canla başla çalıştığından ikonlaştırılmış, doğum günü “Uluslararası Hemşirecilik Günü” olarak kutlanılmaktadır. İlk Florence Nightingale Hastanesini Şişli’de Prof. Dr. Cem’i Demiroğlu kurmuştur. Gayrettepe, Kadıköy, Göktürk ve son olarak yine Şişli’de kurulan İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, akıllı hastane olarak kurulmuş ve Türkiye’nin “İlk Yeşil Hastane” binası ödülünü almıştır. Ayrıca bünyesinde Helipor alanı bulunmaktadır. Türkiye, Ortadoğu ve Doğu Avrupa ülkelerinden de hastaların rağbet gösterdiği hastanede hasta memnuniyeti de maximum seviyededir. Tüm bölümlerde hizmet veren hastane birçok özel kuruluşla ve Sgk ile anlaşmalı olarak hizmet vermektedir.

Menüye geri dön ↑

DORA HOSPİTAL

Ünlü Estetik Doktoru Op. Dr. Fatih Dağdelen’in kurduğu Dora Hospital, 2009 yılından itibaren Şişli Fulya’da faaliyet gösteren ve Almanya, İngiltere, İsviçre ve Amerika’da şubeleri bulunan Dora Hospital butik hastane olarak 16 branşta hizmet veriyor. Üst düzey hizmet vermek için uluslararası standartlara uyum sağlamayı amaçlayan Dora Hospital Estetik’te öne çıkmıştır. İsmail Y.K. lı reklam filmleriyle bizi dumur etmiş olsalar da temizlik ve hijyen konusunda bir çok olumlu yorumlar yapılmış hastane, “İstanbul’un en temiz ve de hijyenik 5 özel hastanesi” listemizde yer almayı sonuna kadar hak etmiştir.

BENZER İÇERİK:  İyi ve Kaliteli Bilinen 5 Tırnak Güçlendirici Markası

Sizler için hazırlamış olduğumuz “İstanbul’un Temiz ve de Hijyenik bilinen 5 Özel Hastanesi İncelemesi” yazımızda kalitesi tescillenmiş hastanelere yer verdik. Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı yaşam dileriz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada