Hızlı Kaslandırdığı bilinen 5 Glutamin Markası İncelemesi

Supplementler grubunun bir diğer takviye besini Glutaminlerle devam ediyoruz. Vücudunuzun kaslanması için takviye olarak almanız gereken protein çeşidi olan Gluteminler, suda çözünen amino asit türüdür. Bildiğimiz gibi amino asitler proteinlerin yapı taşıdırlar ve kaslı bir vücut için protein almak şarttır. Doğal yollarla alacağımız proteinlerden olan et, süt, yumurta ve balık gibi besinler tek başlarına istediğimiz sonuç için yeterli değildirler.

Bağışıklık sistemiyle doğrudan ilgili olan glutamin, olağan üstü bir durum yoksa vücudumuz tarafından üretilir. Ancak eksikliğinde bazı rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bunların arasında, hastalıklara karşı direnç düşüklüğünden bahsedilebilir.

Glutamin takviyesi yoğun vücut çalışanlar için tavsiye edilecek besin türüdür. Yoğun vücut çalışanların maruz kaldığı ve istenmeyen durum olarak karşılarına çıkan “kas kaybı” durumunu engelleyen glutamin takviyesi, aynı zamanda vücudun halsiz kalmasına da engel oluyor.

Glutamin kullanımı için en ideal zaman, spordan sonraki ilk 2 saattir. Suda çözünen bir protein türü olduğundan asit içermeyen sıvılarla alınması doğru olacaktır.

Glutaminler  spor sonrası kasların ihtiyacı olan enerjiyi sağlayacaktır. Yoğun ağırlık çalışmaları esnasında kas büyümesi gerçekleşmez. Asıl büyüme çalışma sonrasındaki dönemde gerçekleşir ve alacağımız supplementlerin en uygun zamanı da bu dönemde olmaktadır.  Vücudun yapılanma sürecinde aktif rol oynayan glutamine ağır yanık vakalarında da vücudu fazlaca verilir. Ağırlık çalışmalarından sonra da vücutta bir hareket, bir yenilenme söz konusu olduğundan bu süreçte alınan glutaminin kas kütlesinin artımında etkisinden bahsedilebilir.

Glutamin ayrıca içeriğinde bulunan nitrojen ile kas kazanımı için de ayrı öneme sahiptir. Protein senteziyle birlikte kas yıkımına engel olur. Böylelikle kas kütlesini artırmak isteyen sporcular için hayati önem taşımaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde glutaminin, kas kütlesini artırma adına kas proteinlerini uyardığı sonuçları elde edilmiştir.

Glutaminin 2 çeşidi olmakla birlikte bizim kas kütlesini artırmak için L-Glutamine ihtiyacımız vardır. Siroz, böbrek ya da karaciğer hastası olanların kesinlikle kullanmaması gereken glutamini yine de doktorunuza danıştıktan sonra kullanmanız olası tehlikelerin önüne geçecektir.

Hadi şimdi gelin sizin için hazırladığımız “Hızlı Kaslandırdığı bilinen 5 Glutamin Markası İncelemesi” yazımıza geçelim…

MHP GLUTAMİN

mhp

Amerikan markası olan MHP glutamin, üst düzey markalardandır. Saf halde bulunan amino asit olan MHP glutamin, yoğun antremanlarınız sonrasında yeniden yapılanmaya ve azalan glutaminlerinizin tekrar dolmasına yarayacaktır. Saf halde bulunması dolayısıyla çabuk ve hızlı bir şekilde kana karışacaktır. 12 saate kadar emilim sağladığı için diyet dönemlerinizde ya da Ramazan ayında etkisini daha uzun saatlerde gösterecektir. bodybuilding.com en iyi glutamin olarak listesine almış ve kullanıcılarından da olumlu geri dönütler sağlamıştır. Kısacası yoğun egzersizlerinizin ardından vücudunuzun hızlı toparlanması adına tercih edeceğiniz iyi glutamin listenize alacağınız MHP glutamini tavsiye ediyoruz.

Menüye geri dön ↑

OPTİMUM

optimum

Takip edilen bir çok sporcunun da tercih ettiği marka olan Optimum glutamin, toz halde bulunur. Amerika menşeili olan marka, ürettiği tüm supplementler ile sektörün en güven veren markaları arasındadır. Bir servisinde 5 gram glutamin içeren Optimum, en çok tercih edilen markalar arasındadır. Bir ölçeğini 240 ml sıvı ile karıştırarak kullanmanız günlük ihtiyacınız olan glutamini almanıza yetecektir. Sadece markaya olan güven bile glutaminde de Optimum’u tercih etmeniz için yeterli bir sebep. Whey protein ile karıştırarak kullanmanız daha etkin sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Başlangıç, orta ve ileri seviye için 1 ölçek almanız yeterli olacaktır.

Menüye geri dön ↑

BSN GLUTAMİN

bsn

Esasında glutamin seçiminde markanın önemli olmadığı fiyat açısından en uygunu tercih etmeniz söylense de marka konusunu hafife almayanlar için güvenilir ve fiyatı yüksek ürünler kullanmak bir alışkanlık haline geliyor. BSN Glutamin’ in supplementler piyasasında kalitesini ispatlamış markalardandır. Yorucu egzersizlerinizin ardından kolay ve hızlı bir şekilde kana karışması adına mikronize edilmiş özel formülü sayesinde yapılanma sürecinde ihtiyacınız olan glutamin seviyesini yükseltecektir. Saf halde bulunan BSN glutamin’in saflığını bozmamak adına aroma katılmamıştır.

Menüye geri dön ↑

HARDLINE

Kullananların kısmı küllisinin memnun kaldığı ve forum sitelerinde adına en çok rastladığımız glutamin markasıdır. Türk markası olduğu için diğer markalara göre uygundur. Uygun olması kalitesinin düşüklüğünden değildir. İthal ürünlere verdiğiniz ekstra masrafların olmaması dolayısıyla fiyatının uygun olduğundan bahsedebiliriz. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında vücutta sivilce yaptığını söyleyenler vardır. Ama bu her bünye için farklılık gösterecektir. Toz ve kapsül olmak üzere farklı formları bulunan Hardline glutamine hakkında yapılan olumsuz yorumlar, ürünün suda kolay çözülüyor olmaması.

Menüye geri dön ↑

OLİMP

Alman markası olan Olimp, supplementler dünyasında sözü geçer markalardan. Kompleks yapıdaki olimp glutaminin içeriğinde BCCA, C vitamini ve cysteine bulunur. Çok hızlı emilmesi sayesinde yoğun antrenman yapanlar için spor sonrasında hızlı bir şekilde yapılanma ve boşlukların dolmasını sağlar. Tercihe göre glutaminle birlikte vitamin almak isteyenlerin tercih edeceği öncelikli markalardan biri Olimp olmaktadır. Aromalı olan Olimp glutamin, lezzetli tadından dolayı diğer glutaminler arasında tercih edilecek markalardandır.

Siz sevgili eniyiveuygun.com takipçileri için hazırladığımız “ Glutamin Markası incelemesi” yazımızın sonuna geldik. Glutamini ortalama egzersiz yapanlar için değil yoğun egzersiz yapanlar için tavsie edeceğimiz supplementler grubuna dahil edebiliriz. Bol kaslı ve idmanlı günler dileriz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada