Hayatınızın Kadını İçin İyi ve Uygun Bilinen 5 Küpe Modeli

Kadınlar için aksesuarlar vazgeçilmez tamamlayıcılardır. Kıyafetinizi bütünleyen ve tarzınızın göstergesi olan küpeler, şıklığınızın da tamamlayıcısı olacaktır. Aynı zamanda taktığınız kolye ve yüzükle de uyumlu olmalıdır. İnsanlık tarihi boyunca küpeler olmuş ve adına ne denirse densin insanlar kulaklarına bi şeyler takmışlardır. Her toplumda farklı tarz ve modelde kullanılan küpeler, günümüzde altın sektörünün ve işlemeciliğinin artmasıyla çok daha zarif modellerle karşımıza çıkmaktadır. Kulak memesinin yumuşak olması sanki küpe takmak için yaratılmıştır. Erkeklerin de küpe takmasıyla unisex kimlik kazanan küpeler, özellikle kadınlara yakışan ve olmazsa olmaz aksesuarların başında gelir. Küpelerin kadınlar için vazgeçilmez olduğunu söylemek erkekler için de ayrı anlam taşıyor. Çünkü hayatının kadınına hediye bakan bir erkeğin küpe seçimi çok yerinde bir karar olacaktır.

Günümüzde belirgin sosyal sınıf kademeleri olmadığından, küpeler statü sembolü değildir. Süs için vazgeçilmez aksesuarlar arasında sayacağımız küpeler, hayatınızın kadınına alınabilecek en güzel hediyelerden. Doğuştan süse önem veren kadınların, küpeye hayır demeleri düşünülemez.

Kadınları anlayamadıkları her platformda ifade eden erkekler için başta kendim olmak üzere hemcinslerim mutlu olacağı hediyeleri sıralamayı kutsal bir görev addediyorum. Erkekler lütfen hayatınızın kadınına küpe alırken onun tarzını iyi okuyun, daha önce taktığı aksesuarları gözlemleyin ve en önemlisi profesyonel yardım alın.

Hadi gelin şimdi hep birlikte “Hayatınızın Kadını İçin İyi ve Uygun Bilinen 5 Küpe Modeli” yazımıza geçelim ve bir nebze olsun bu yolda size yardımcı olarak aslında hemcinslerimize yardımcı olalım…

SALLANTILI KÜPELER

IMG_8874

İşte asaletin simgesi, hayatınızın kadınının zarafetine zarafet katacak ilk modelimiz sallantılı küpeler. Feminen çizgisiyle tam anlamıyla dişi karaktere sahip olan sallantılı küpelerin de kendi içinde farklı tarzda olanları mevcut. Altın, gümüş, elmas, pırlanta, zümrüt, yakut ve safir sallantılı küpeler olacağı gibi bi kaçının bir arada kullanıldığı özel tasarım küpeleri de düşünebilirsiniz. Fotoğrafta gördüğünüz küpe, son dönemlerde dikkatimi çeken özel tasarım mücevherlerden olmakla birlikte kendisiyle aşk yaşadığım bir model. Yurtdışında oldukça popüler olan ve Amerika, Dubai ve İtalya’da özel mücevher tasarım stüdyoları bulunan ALPAGU markası, üretimlerini İstanbul, Hindistan ve Dubai’de tamamen el işçiliğiyle özel olarak yapıyor. Türkiye’yi uluslararası platformlarda başarıyla temsil eden markanın kurucuları, 1996 yılından itibaren kendini kuyumculuk sektörüne adayan ve bildiğimiz birçok yerli markanın tasarımlarını yapan Osman Avcı, Bülent Öztürk ve dünyanın en iyi 10 ustası arasında anılan üstad Ohan Ölçer’dir. Modellerini yakından takip ettiğim ALPAGU, yakında Türkiye özel mücevher tasarım sektörünü sallayacak gibi.

Menüye geri dön ↑

TEKTAŞ KÜPELER

122221_copy

Prenses küpe diye de bilinen tektaş küpeler de her kadında bulunması gereken klasik modellerden. Tırnak yapısına göre farklılık gösteren tektaş küpeler, kare ya da yuvarlak taşlı olmakla birlikte kolye ve yüzüğüyle de takım olacaktır. Hayatınızın kadınına daha önce tektaş aldıysanız ona benzer taşta bir tektaş küpe almanız daha yerinde olacaktır. Bizce çok hoş ve zarif olan tektaş küpelerin altın, pırlanta ve elmas gibi farklı değer ve fiyatta olanlarını bulabilirsiniz. En uygunu altın olan tektaş küpelerin, pırlanta en kullanışlısı, elmas da en asili diyebilirim. Pırlanta ve altın sudan etkilenmezken elmas sudan etkilenecektir ve günlük kullanıma çok da uygun olmayacaktır.

Menüye geri dön ↑

DEĞERLİ TAŞ KÜPELER

emel-13-40-848-1397746310

Hiç bir kadının reddedemeyeceği diğer model ise değerli taşlardan yapılmış küpelerdir. Elmas, yakut, zümrüt, pırlanta ve safir gibi doğada ender bulunan taşların titizlikle tasarlanan modelleri hayatınızın kadınına alacağınız en güzel hediyelerden. Bir arkadaşımdan duymuştum… Bir erkek size yatırım yaptığı kadar seviyordur diye… Sanırım bu sözün göstergesi direkt bu modellerdir. Hayır! kızlar maddiyatçı değil ama bir erkek, hayatının kadınına yaptığı yatırım kadar önem verdiği tezini savunanlardanım.

Menüye geri dön ↑

SADE KÜPELER

Minimalist çizginin en değerli temsilcilerinden olan sade küpeler genellikle minik boyutlarda ve belli figürlerden oluşan tasarımlarda karşımıza çıkmakta. Sadeliği her zaman seven asil kadınların günlük olarak rahatça kullanacakları banko modellerdendir. Hayatınızın kadını taşlı aksesurları sevmiyorsa minik bir sade küpeyi çok beğenecektir. Beyaz, sarı ve bronz altından oluşan sade küpelerin seçiminde size yardımcı olacak diğer önemli husus, sevgilinizin bilek damarlarının rengi olacaktır. Damarları yeşilse sarı ve bronz altın, damarları maviyse beyaz altın daha çok yakışacaktır. Bizden söylemesi.

Menüye geri dön ↑

HALKA KÜPELER

Küpede klasik bir model olan halka küpeler her kadında bulunması gereken demirbaştır. 7’den 70’e tüm kadınlara hitap eden modelleri bulunan altın halka küpelerin çeşitli büyüklükte ve formlarda modelleri bulunmakta. Taşlı, taşsız, yuvarlak ve köşeli şekillerde olabilen halka küpeler, oldukça elegan bir hava katmaktadır. Benim de özel günler dışında sürekli taktığım modellerin başında gelen altın halka küpelerim çevrem tarafından da oldukça beğenilir. Hayanının kadınına küpe almaya karar verip modelinde kararsız kalan erkeklere tavsiye edeceğim modellerdendir.

Evet janti erkekler, erkeklerimiz… Kadın ruhundan anlayan ve sevilmeye layık erkekler… Sizin için hazırladığımız “Hayatınızın Kadını İçin İyi ve Uygun Bilinen 5 Küpe Modeli incelemesi” yazımızın sonuna geldik. Özetle diyebiliriz ki hayatınızın kadınını mutlu ettikçe mutlu olursunuz. Kadınları anlamaya çalışmayın, onlara karşı kibar olun ve özel günlerin notunu hatırlatmalarınıza kaydedin…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada