Güvenilir ve Sağlam bilinen 7 Faktoring Şirketi incelemesi

Bugün sizlere belki de çok bilgi sahibi olmadığınız “faktoring” sektöründen bi makale sunacağız. İlk defa duyanlar, duyup da ne demek olduğunu bilmeyenler yazımızın sonunda en azından faktoring nedir? ne işe yarar? Ve en iyi faktoring şirketleri hangileridir? Bu konular hakkında malumat sahibi olacaklar.

Faktoring için aracı firma denilebilir kısaca. Satıcı ve alıcı firma arasında aracılık yaparak alıcı firmanın tahsilatını onun adına gerçekleştirir. İşletmelerin devamlılığını sağlamak ve büyümeleri için nakit akışı hayati önem taşır. Acımasız iş yaşamında alacağınızı tahsil edememeniz aşırı yoğun rekabet ortamında sizi zayıf bırakacaktır. Bu durumlar için sizin adınıza finansman, tahsilat ve garanti hizmetlerinden biri ya da bir kaçını faktoring firmaları yerine getirir. Bahsettiğimiz şeyler size de tefeciliği anımsattı mı? Efendim bu hizmete yasal tefecilik diyenlerde var. Vadesi gelmemiş alacaklarınızı devrediyorsunuz, sizin adınıza tahsil ediyorlar işte.

Faturalı yurtiçi ve yurtdışı satış yapan işletmelerin herhangi bir koşul ya da limit olmadan yapacakları faktoring işlemleri bana nasıl bir avantaj kazandırır peki? Abicim nakit alacaklarının bilinmezliğini ortadan kaldırarak risk faktörünü en aza indirebilirsin. Böylelikle daha planlı ve tutarlı olup önünü görebilirsin. Likidite hızın yani alacaklarının paraya dönüşmesi hızlı olacağından alım ve satım işlemlerini yaparken daha rahat olursun. Alacaklı olduğun firmalar hakkında istihbarati bilgilere ulaşırsın, zaman kaybetmezsin.

Şimdi sizler için hazırlamış olduğumuz “Güvenilir ve Sağlam bilinen 7 Faktoring Şirketi incelemesi” yazımıza geçiyor ve sıralamamızın aktif büyüklükleri baz alınarak yapıldığını belirtmek isteriz…

GARANTİ FAKTORING

355827

Türkiye’nin en eski kıdemli faktoring şirketlerinden olan Garanti Bankası bünyesinde faaliyet gösteren Garanti Faktoring 1990 yılında kurulmuş olup “Dünyanın en iyi ihracat faktoring şirketi” olarak seçilmiştir. Türkiye’de 21 şubeyle ve geniş müşteri yelpazesiyle ithalatçı, ihracatçı ve KOBİ’lere hizmet vermektedir. Ulusal ve uluslararası bi çok kuruma da üye olan Garanti Faktoring, sosyal sorumluluk projelerine de titizlik gösteriyor. 1993 yılından beri borsa’da işlem gören garanti faktoring, istikrarlı büyüme sağlayarak listemizin 1. sırasında yer alıyor. Müşterilerine tahsilat, garanti ve finansman hizmetlerini ayrı ayrı ya da birleştirerek veriyor.

BENZER İÇERİK:  İyi ve güvenilir bilinen 5 Forex Aracı Kurumu İncelemesi
Menüye geri dön ↑

YAPI KREDİ FAKTORING

21119

İthalat, ihracat ve yurtiçi faktoring hizmeti veren Yapı Kredi Faktoring, 1999 yılında Yapı Kredi Bankası bünyesinde kurulmuştur. Faktoring şubelerine artı olarak hizmet veren Yapı Kredi Bankası şubelerini de şirketi diğer şirketlerden üstün kılan yönlerinden biri. KOBİ’ler başta olmak üzere, orta ve küçük ölçekli işletmelere finansman, garanti ve tahsilat hizmeti vermektedir. “Finans sektörünün tartışmasız lideri olayı hedeflemek.” vizyonunu benimseyen Yapı Kredi Faktoring, müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir anlayışla sektörde emin adımlarla büyümeye devam ediyor.

Menüye geri dön ↑

DENİZ FAKTORING

21231

Deniz Bank iştirakiyle 1998 yılında kurulmuş ve 2004 yılında yurtiçi, ithalat ve ihracat faktoring hizmetleri de vermeye başlamıştır. Kurulalı çok zaman geçmemesine rağmen sektörde ilk sıralara yerleşmeyi başarmıştır. Şirketin vizyonu yapı klasik bir vizyon: sektörün lideri olmak. Turizm, eğitim, enerji, tarım, sağlık ve denizcilik faktörlerini öncelikli belirlemiş Deniz Faktoring’e çıktıkları bu kutlu yolda başarılar dileriz.

Menüye geri dön ↑

İŞ FAKTORING

Türkiye’nin en köklü bankalarından Türkiye İş Bankası bünyesinde faaliyet gösteren İş Faktoring, 1993 yılında kurulmuştur. 20 kusür yıldır faktoring sektöründe yer alan İş Faktoring, müşterilerine garanti, tahsilat ve finansman konularında uzman ve deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir. Bildiğimiz İş Bankası güvencesiyle kurulan İş Faktoring, büyümek için KOBİ’lere iltifat ediyor. Web siteleri, “Web Marketing Association” tarafından finansal hizmetler dalında mükemmellik standartı ödülüne layık görülmüştür.

Menüye geri dön ↑

FİBA FAKTORING

Hüsnü Özyeğin’in adını duymuşuzdur. 1944 doğumlu olan Özyeğin, Robert Kolej’de liseyi okuduktan sonra Amerika’da Oregon State Univercity’ de İnşaat Mühendisliği eğitimi alırken Harvard’da finans eğitimi almıştır. Pamukbank ve Yapı Kredi Banka’sında çalıştıktan sonra Finans Bank’ı kurmuştur. 1992 yılında kurulan Fiba Faktoring, Türkiye’de faaliyet gösteren yaklaşık 65 faktoring şirketi arasından geniş müşteri tabanıyla ve aktif büyüklüğüyle 5.sıradan listemize girmeye hak kazandı. Büyüme sürekliliği hedefleyen şirket, müşterilerine kalite, hız ve etkin hizmeti vaadediyor.

BENZER İÇERİK:  Türkiye'nin İyi ve Büyük bilinen 5 Bankası İncelemesi
Menüye geri dön ↑

TEB FAKTORING

Aldığı ödüllerle kalitesini tescilleyen TEB Faktoring, 1997 yılında Türk Ekonomi Bankası bünyesinde kurulmuş ve rakiplerine kalitesiyle fark yaratmaya çalışan faktoring şirketlerindendir. Dünyanın en büyük ve en saygın faktoring kuruluşu olan FCI tarafından “ En İyi İhracat Faktoring Şirketi” olarak seçilmeye layık görüldü. Amerika, Almanya, İngiltere, İsveç gibi 60’a yakın bir çok ülkede hizmet veren TEB Faktoring, emin adımlarla bizce sektörün lideri olacak potansiyele sahip faktoriyel şirketi.

Menüye geri dön ↑

KAPİTAL FAKTORING

Aktif büyüklükleri baz alınarak yaptığımız sıralama da son sırada yer alan Kapital Faktoring, 1992 yılında İstanbul merkezli kurulup halen İstanbul, İzmir, Bursa ve Trakya bölgesinde bulunan şubeleriyle sektörde hizmet vermektedir. Kapital Faktoring’i diğerlerinden ayıran özellik banka iştirakiyle kurulmamış ilk faktoring şirketi olmasıdır. Buna rağmen ciddi başarılara imza atmış olan Kapital Faktoring, Türkiye’de ki küçük, orta ve büyük işletmelere faktoring hizmeti vermek için kurulmuştur.

Efendim yurtiçi, ithalat, ihracat ve KOBİ’ciler için faktoring hizmeti veren Güvenilir ve Sağlam bilinen 7 Faktoring Şirketi incelemesi ni siz sevgili okurlarımız için inceledik. İşletmelerinizde sürekli ve karlı büyüme için faktoring hizmeti alabilir, hiç değilse nedir ne değildir bakabilirsiniz.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada