Gezginler için kaliteli bilinen 5 kamp çadırı modeli

Doğayı gezmek ve en uç noktalarına kadar keşfetmek insana sebepsiz bir huzur veriyor. Bu geziyi bir kamp çadırı olmaksızın uzun soluklu yapmak ise maalesef çok zor. Yağmur, kar, fırtına, toz ve zehirli, yırtıcı hayvanlar bunu riskli hale getirmektedir.

Bir kamp çadırı alırken 3-5 tane kriteri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bunlar sırasıyla

– Dayanıklılık
– Mevsim uygunluğu
– Kapasite
– Su ve toz geçirmezlik
– Yalıtım gücü
– Havadarlık
– Ağırlık
– Kurulum kolaylığı ve taşınabilirliktir.
– Son olarak tabiki de fiyat

Biz sizler için en iyi ve uygun kamp çadırını derlemek üzere bu makaleyi kaleme aldık. Umarım bu yazı çadır seçiminizi kolaylaştırıcı olur.

Ayrıca belirtmem gerekir ki listemizdeki çadırlar fiyat bazında da incelenip seçildiğinden en kaliteli ve yüksek donanımlı olanlarının listede yer almaması sizi yanıltmasın.

1) ALPS MOUNTAINEERING LYNX 1

Listenin tepesine kalabalık seyehat etmekten hoşlanmayan yanlız kurtlar için dizayn edilmiş efsane çadırımız yer almaktadır. Bu tasarım 3 kişilik kapasitye sahip olup 3 mevsim için uygun üretilmiştir. İçerisinde kurulduktan sonra 20 sf yani yaklaşık 12 m2’lik bir alan bulunmaktadır. Su ve toz geçirmez olup rüzgara karşı sabitleyici parçalara da kendiliğinden sahiptir.

100 dolar civarı bir fiyata rahatlıkla bu ürünü temin edebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

2) SİYAH ELMAS HILIGHT

20 cm taban kalınlığına sahip olan bu 1-2 kişilik çadır sizi kışın sert günlerinden bile koruyabilecek dayanıklılıkta. Ayrıca yalıtımı o kadar gelişkindir ki hem yere yakın noktalarda yer alan gözenekler sayesinde gerekli hava alışverişini sağlayabiyor hem de insanı sımsıcacık tutabiliyor.

BENZER İÇERİK:  Kaliteli ve Uygun Bilinen 5 Sporcu Dizliği Markası İncelemesi

Hilight modelinde 2 adet pencere ve de hızlı açılıp kapanabilen pratik bir giriş bölmesi bulunmaktadır. Ayrıca bu model az yer kaplaması sayesinde kalabalık çadır alanlarında size çok kolaylık sağlayabilecektir.

Üstün yalıtım teknolojisi sebebiyle fiyatı da liste ortalamasının biraz üsütünde olup Amerika satış fiyatı 350 dolar civarıdır.

Menüye geri dön ↑

3) COLEMAN RED CANYON

Coleman Red Canyon modeli tüm ev ahalisini toplayıp haftasonunu keyifli ve fantastik yaşamak isteyenler için dizayn edilmiştir. 8 kişinin rahatlıkla yatabileceği şekilde dizayn edilen Coleman modeli 3 mevsim için üretilmiştir. Yine içeride biraz mahremiyet yaratmak için dilenirse 3 ayrı odaya bölünebilir şekildedir.

Yağmur ve toz dayanıklılığı olan bu model dev görünümüne rağmen özel kumaşı sayesinde kolay kurulabilir imal edilmiştir.

Özel havalandırma sistemleri sayesinde içeride 10 kişi bile konaklasa su geçirmeden bir hava akışının olması sağlanmıştır.

Amerika’da 140 dolar gibi bir fiyata satılan Amerikan üretimi bu modeli Türkiye’den de bunun biraz üzerinde bir rakama rahatlıkla bulabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

4) NEMO EQUIPMENT LOSI ÇADIRI

Bu çadır modeli ise tamamen hafif ve kolay kurulabilir malzemeden su geçrimez olarak üretilmiş olup gece çadırda uzun vakit geçirenler için özel dizayn edilmiştir. Zira yüksek tavanlar ve 2 kapısı sayesinde gerekirse içerisi kolaylıkla manzaralı ve havadar kılınabilmektedir.

3 sezon boyunca gönül rahatlığı ile eşiniz ya da kankanız ile beraber bu çadırda ikamet edebilir ve doğanın tatlı özgürlüğünün hazzını iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. 32sf alana sahip bu model genişliğine rağmen 2 kişilik olarak üretilmiştir.

Fiyatı ise 2 kişilik bir çadıra göre biraz pahalı kaçabilir ancak kalitesi ve ferahlığı bu rakamı sonuna kadar hak ettirmektedir (Amerika’da 400 dolara satılıyor).

Menüye geri dön ↑
BENZER İÇERİK:  Dartseverler için çok satılan ve kaliteli bilinen 5 dart seti markası

5) SIERRA DESIGNS FLASH 2 ULTRALIGHT MODELİ

Sevgilinizle beraber bir bahar tatilinde vahşi doğaya atılmak ve de eşsiz bir gün geçirmek isteyen ferahlık, havadarlık arayan klostrofobik müşteriler için dizayn edilmiş bu ürün geniş tavana ve özel üretim benzersiz havadar naylon kumaşa sahiptir.

Ayrıca Sierra’nın bu modelinin ön kapısı resimden de görebileceğiniz üzereçiftlerin yanyana oturabileceği ve de manzarayı birbirlerine sarılarak izleyebileceği şekilde tasarlanmıştır.

3 sezon uygun olup 2 kişiliktir. 29.2 sf(squarefeet) alana sahiptir.

Amerika satış fiyatı 450 dolardır.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada