Gelmiş Geçmiş En İyi ve Başarılı 5 Hint Filmi

Son zamanlarda yapılan araştırmalara bakıldığında Hint kültürü ile Türk kültürünün birbirine olan yakınlığı konusunda büyük tartışmalar yapılıyor. Aslında yaşam tarzlarından giyim kuşamlarına kadar bizlere çok benzeyen Hintliler belki de bu özellikleri sayesinde filmlerini bizlere bu kadar sevdiriyor olabilirler. Bu yaşa gelmişseniz ve bu yazıyı okumaya devam ediyorsanız eminim sizde Hintlilerle aramızdaki ufak tefek sayılabilecek benzerliklerden bazılarını keşfettiniz bile. Evet, bende sizin gibi Hit filmlerine bayılıyorum hatta televizyonda görmeye alıştığım Hint dizilerini de büyük bir hayranlıkla izliyorum. Sizde benim gibi meraklı ve birazda Hint ruhluysanız gelin birlikte en iyi ve en başarılı 5 Hint filmine birlikte bakalım…

3 İdiots

3 idiots

Aklınızdan geçen ilk Hint filmi buydu biliyorum. J harika bir film olduğu konusunda her şekilde sizinle iddiaya girebileceğim bir film. Çünkü hayatım boyunca böyle enerjik böyle duygulu ve böyle komik bir film daha görmedim. Beni en derinden etkileyen ve hayatıma yön vermemi sağlayan filmlerden biri desem abartmam. Başrollerinde yer alan Aamir Khan’ı görünce eminim sizde izlemek isteyeceksiniz. 3 kafadarın başından geçen harika bir hikaye ve ileriye dönük yaşamlar ile hayatta neler değişeceğini ve düşüncelerin gücü ile nasıl mutlu olunacağını bizzat bu filmde görebilirsiniz. Her haliyle harika olan bu filmi izlemediyseniz kesinlikle acele edin.

Menüye geri dön ↑

My Name İs Khan

my name is khan

Tarihi olayları ve bakış açılarını yansıtan muhteşem Hint filmlerinden biri olan My Name İs Khan Amerika’da yaşayan Müslüman bir Hintli’yi konu ediniyor. En çarpıcı detayı ise Khan adındaki başrol oyuncusu 11 Eylül sonrası Müslümanlara karşı bakış açısının nasıl olduğu ile ilgili gözlemlerde bulunuyor. Harika bir başyapıt diyebileceğimiz bu filmde Müslümanlara karşı nasıl ön yargılı davranıldığını ve bu ön yargının ne denli yanlış olduğunu gösteren harika sahneler bulunuyor. Konusu itibariyle müthiş bir çalışma olan My Name İs Khan terörün dini kimliklerde değil insanların arasındaki ilişkilerde olduğunu da bütün çıplaklığı ile gözler önüne seriyor. Bu filmi izlemezseniz emin olun üzülürsünüz.

Menüye geri dön ↑

Black

black

Bir insan hem sağır hem de kör olarak dünyaya gelse ona nasıl aydınlığı anlatabilirsiniz? Çok zor değil mi? Nasıl yaşayacağını ve neler yapacağını bilmeyen ve diğer insanların tabiri ile eksik dünyaya gelmiş bir öğrenciniz varsa ona nasıl ders anlatabilirsiniz ki? Tam da hayatı anlatan ve dram dolu bir film olan Black aslında 8 yaşından beri sağır ve kör olmasına rağmen bir öğretmen sayesinde hayata tutuna genç bir kızın acıklı hikayesini anlatıyor. Bu filmi izlerken yanınıza birkaç kutu peçete almalısınız. Zaten çoğu Hint filmi böyle acıklı. Kendinizi ana karakterin yerine koyacağınız bu filmde emin olun çok etkileneceksiniz.

Menüye geri dön ↑

Ghajini

Bu filmi izlemeyenler varsa gerçekten çok şaşıracağım. Çünkü dünyayı kasıp kavuran bu film Aaamir Khan’ın en sevilen filmlerinden biri. Tamamen hafıza oyunları ile birlikte hatırlamanın ne kadar önemli bir nimet olduğunu hatırlatan bu film gözlerinin önünde sevdiği kızın öldürülmesinden sonra sürekli hafıza kaybı yaşayan bir insanın halini anlatır. Duygusal bir film olan Ghajini aynı zamanda zamanla ve hafıza ile yaşanan sıkıntıları da gözler önüne seriyor. Merak edenler kesin izlesin.

Menüye geri dön ↑

Her Çocuk Özeldir

Her anne babanın ve her eğitimcinin izlemesi gereken filmlerden biri olan Her Çocuk Özeldir aslında disleksi hastası bir çocuğu nasıl hayata bağlayabileceğinizi anlatıyor. Eğitimde yaşanan zorluklarla birlikte bir öğretmenin de hayatına dokunan bu filmin başrol oyuncusu Aamir Khan. Yine mi bu adam diyorsanız valla en iyi filmlerde bu adamcağız yer alıyorsa biz ne yapalım değil mi? Yanınıza kutu kutu mendil alın hem ağlayın hem de dinlemeye başlayın. Müzikleri de birer harika…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada