Ev İçin İyi ve Uygun Bilinen 5 Yazıcı Modeli İncelemesi

Başlığımızdaki “ev için yazıcı” size ne alaka dedirttiyse konudan epey uzaksınız demektir. Yazıcı önceden belki lüks sayılabilirdi ama bugün ihtiyaçlar arasında ilk sıralarda sayabiliriz. Yazıcılar, bilgisayarların ve internetin bu denli hayatımıza girmesiyle yerini sağlamlaştırdı. Anne, Baba, Öğretmen, Öğrenci ya da küçük bir iş yeri sahibi olabilirsiniz. Bugüne kadar eminiz ki yazıcıyla defaatle ihtiyaç duydunuz. Belki bir internet cafeden, belki komşunuzdan belki arkadaşınızdan çıktı aldınız. Ama milletten rica et et nereye kadar? Sizinde artık bir yazıcı alma vaktiniz gelmedi mi? Akıllıca bir yazıcı alırsanız gözünüze büyüttüğünüz kadar da masrafı olmaz. Büyük kolaylık sağlar.

  • Eğer avukatlık, muhasebe gibi ofisler işletiyorsanız lazer yazıcılar size daha uygun olacaktır. Püskürtmeli yazıcılar cidden gerek arıza oranı gerekse yazdırma hızı ve mürekkep maliyeti olarak daha dezavantajlı konumdadır. Ancak maliyetinin ucuzluğu nedeniyle az kullanım yapanlar tarafından tercih edilmektedir. Profesyonel ve sürekli kullanım için uygun değillerdir.

Piyasada bulunan onca yazıcı marka ve modelinden hangisi benim için en iyi ve uygun diye araştırmaya başladıysanız doğru adrestesiniz. Sizin için en iyi ve uygun yazıcıyı bulmak istiyorsanız öncelikle kullanım amacınızı ve sıklığını, istediğiniz baskı kalitesini belirleyeceksiniz. Ev için baktığımız yazıcının bizi yormamasını, masraf çıkarmasını isteriz.

Yazıcı araştırırken karşınıza nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli, kartuşlu ve tonerli yazıcılar çıkacaktır. Hangisi ekonomik ya da hangisi benim kullanım amacıma hizmet eder derseniz gelin bunları yakından tanıyalım ve evde kullanmanız için hangi model daha ideal bakalım.

MÜREKKEP PÜSKÜRTMELİ YAZICILAR

v2-76361-2_large

Ev için alınabilecek yazıcılar içnde belki de en popüler olanıdır. İnkjet de denilen mürekkep püskürtmeli yazıcı almak istiyorsanız kullanım sıklığınızın yoğun olması gerek. Yani haftada bir gün gibi az sayıda çıktı alacaksanız tavsiye etmeyeceğimiz yazıcı modelidir kendisi. Çünkü mürekkep püskürtmeli yazıcılar uzun süre kullanılmazsa mürekkebi kurur ve size masraf çıkarır. Fiyatları diğer yazıcı modellerine göre daha uygun olan mürekkep püskürtmeli yazıcılar, kullanım kolaylığıyla en çok tercih edilen ev tipi yazıcı modellerinden. Eğer profesyonel yazıcı değil de ortalama bir hız ve kalitede ekonomik bir ürün arıyorsanız kesinlikle mürekkep püskürtmelileri tavsiye ederiz.

BENZER İÇERİK:  MacBook Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Husus
Menüye geri dön ↑

LAZER YAZICILAR

SAMSUNG_CLP325_RENKLI_LAZER_YAZICI_USBA4(2)

Fiyat performans açısından mürekkep püskürtmeli yazıcıları sollayacak yazıcı modeli lazer yazıcılardır. Ancak yazımızın başında belirttiğimiz gibi ortalama kaç sayfa çıktı alacağınızı belirleyin. Tonerli olan lazer yazıcılarda öncelikli araştırmanız gereken konu, seçtiğiniz markanın tonerlerinin fiyatı, muadillerinin fiyatı ve chipli olup olmadığıdır. Toner demişken kartuştan farkını söylemeden geçmeyelim. Kartuşlara sıvı mürekkep doldurulurken toner bir nevi toz mürekkeptir. Bu yüzden uzun süre kullanılmasada kurumaz, sizi yarı yolda bırakmaz. Fiyatları diğer yazıcılara oranla biraz pahalı olsada daha fazla çıktı alabilmeniz mümkün. Yani uzun vadede ekonomik olsun istiyorsanız Lazer yazıcılar bu amacınızı gerçekleştirecektir. Ama asıl kullanıcı kitlesine ofisler diyebiliriz.

Menüye geri dön ↑

ÇOK FONKSİYONLU YAZICILAR

201301180056165882

Evde kullanabileceğiniz çok fonksiyonlu envai çeşit yazıcı bulabilirsiniz. Diğer alacağınız yazıcılardan sadece çıktı alabilirken az bi fiyat farkla çok fonksiyonlu yazıcı tercih etmeniz de mantıklı olabilir. Bu seçiminizde de her zamanki mantığımız kullanım amacınız devreye giriyor. Tarama, faks, fotokopi, çıktı ve fotoğraf basımı gibi işleriniz oluyorsa hiç internet kafelerde sürünmeden evinizde oturduğunuz yerden bu işlerinizi halledebilirsiniz. Son teknolojik yazıcı diyebiliriz.

Menüye geri dön ↑

RENKLİ YAZICILAR

Bazı tipler vardır, siyah beyaz çıktılardan rahatsızlık duyarlar. hiç önemi olmayan bir sayfayının bile gerçek renginde olmasını isterler. Sizde onlardan biriyseniz renkli yazıcı almak durumundasınız. Ama eğer benim gibi rahat biriyseniz siyah beyaz yazıcılar daha ekonomik yoldan işinizi görecektir. Lazer ve mürekkep püskürtmeli yani kartuşlu modellerin renklisi mevcuttur. Siz artık bu özellikleri kendi içinizde değerlendirip almaya karar verdiğinizde aradaki fiyat farkı ve isteklerinizi göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmanız dileğiyle.

Menüye geri dön ↑

NOKTA VURUŞLU YAZICILAR

Nokta vuruşlu yazıcılar oldukça ekonomik ancak eski teknolojidir. Daktilonun daha modernize edilmiş hâli diyebiliriz. Hani fatura öderken makbuzun çıktısını alan yazıcılar varya, işte onlardan. Fiyat açısından oldukça ekonomik olsa da yüksek sesle çalışırlar, baskı kalitesi çok iyi değildir, ancak uzun ömürlü yazıcılardandır.

BENZER İÇERİK:  Kirli evler için kaliteli ve dayanıklı bilinen 5 elektrik süpürgesi incelemesi

Bir yazıcı almaya karar veriyorsunuz ve piyasada ki o kadar marka ve modelin arasından en iyisini, en uygununu ve en sorun çıkarmayacak modeli arıyorsunuz. Doğru yerdesiniz. Biz eniyiveuygun.com ekibi olarak size bu arayışınızda yardımcı olmaya çalıştık, kullanım amacınızı belirledikten sonra uygun yazıcıyı almanızı ve keyifle çıktılarınızı almanızı dileriz.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada