Erkek Sporcular İçin Kaliteli ve Uygun Bilinen 5 Parfüm Markası

Kokular, sizi dış dünyaya tanıtan ve insanların sizin hakkınızda oluşturacağı ilk izlenimlere sebep olan etkenlerdendir. Bir anlamda “imza” işlevi gören parfüm seçiminde oldukça hassas davranmalı ve iyi bir seçim yapmalısınız. Kişiliğinize ve tarzınıza uymayan ya da doğru zamanda kullanılmayan parfümler, girdiğiniz ortamlarda sizi tam anlamıyla yansıtmayacağı gibi itici bir özellik de kazandırabilir. Size en yakışan doğru parfümü bulmak için yaşınız, mesleğiniz, giyim tarzınız ve beslenme alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurarak bir seçim yapmalısınız.

Bu yazımızı sporcular için doğru parfüm seçme ve parfüm önerilerinde bulunmak için kaleme aldık. Doğru parfümü seçmek için kişilik ve tarzın oldukça önemli olduğundan bahsetmiştik. Spordan uzak bir hayat düşünemeyenler için ise hareket bir yaşam tarzıdır. Bu doğrultuda şekillenen yaşamlarının, bir çok şeyi etkileyeceği şüphesizdir. Beslenme tarzından günlük aktivitelerine kadar sporla iç içe olan insanların kokuları da bu etkiden uzak düşünülemez. Sporcular için özgür, bağımsız ve dinamik kokular oldukça güzel duracaktır. Özellikle spor salonlarında ve doğa yürüyüşlerinde ve bir çok sporsal aktivite de çeşitli markalar tarafından tasarlanan kokulardan kişiliğinize uygun olanı seçmek elbette kolay olmayacaktır. Ancak temel hatlarıyla seçeceğiniz kokunun dinamizmi ön planda olan kokular olmasına da dikkat etmelisiniz. Spor salonuna giderken romantik bir koku ne kadar iğreti duracaksa enerjik ve ferah kokular da bi o kadar etkileyici olacaktır. Özellikle yazın spor salonlarına gidiyorsanız, ter kokmamak ve etrafı rahatsız etmemek için ve kendinizi iyi hissedebilmek için kullanacağınız parfümlerde, çevrenizdekileri etkilemeniz de mümkün. Ancak kadınları etkileyeceğim diye ağır bir parfüm sıkmak, etrafınızda kimsenin kalmamasına bile sebep olabilir.

Sporcular için bizim en çok sevdiğimiz kokular fresh ve okyanus tarzı kokulardır. Bu kokular, sporculara mükemmel uyum sağlayacaktır. Çünkü spor esnasında kullanacağınız fresh ve okyanus tarzı kokular sizi daha zinde ve dinamik hissettirecektir. Temizlik ve ferahlık hissi uyandırması bakımından yeşil limon kabuğu içeren parfümlerde yerinde bir seçim olacaktır. Spor yaparken dinamik, sportif ve çekici olmak için parfüm seçerken bu özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekirken deniz, okyanus ve dağ havası esintisi olan kokular önceliğiniz olmalıdır.

BENZER İÇERİK:  Kadınları çok etkilediği ve delirttiği bilinen 5 parfüm markası

Listemizde yer alan kokular, kokusunu değiştirmek isteyenler ya da ilk defa spor koku alacak erkekler için özenle hazırlanmış olup Rihanna’yı bile etkileme garantisi kapsamındadır… Hadi gelin şimdi hep birlikte erkekler için hazırladığımız “Erkek Sporcular İçin Kaliteli ve Uygun Bilinen 5 Parfüm Markası” yazımıza geçelim…

CHANEL ALLURE HOMME SPORT

1

Parfümde klasik kokulara imzasını atan Chanel’in klasikleşen spor kokusu Allure Homme Sport’ta doğallık ve tazelik ön planda. Spor ve aynı zamanda etkileyici kokular arasında yer alan ve spor salonlarında kullanımı oldukça beğenilen Chanel Allure Homme Sport’u temiz tene sıktığınızda parfümünüzün markasının sorulmaması imkansız denecek kadar cezbedicidir. Turunçgille başlayan koku orta notasında yerini tatlı baharat kokularına bırakıyor. Ve son olarak vanilya notasıyla bitişi yapıyor. İlk sıkıldığında belki sıradan parfüm izlenimi yaratan Allure Homme Sport, biraz zaman geçtikten sonra karşı konulmaz bir koku haline geliyor. Sportif ve centilmenlik sizi anlatan iki kelimeyse Allure Homme Sport tam size göre. Spor yaparken seçeceğiniz kokuda daha hassas davranmanız gerektiğini düşünerek ilk fırsatta Chanel’in Allure Homme Sport’unu denemenizi tavsiye ederiz.

TERRE D’ HERMES

2

Bir sanat eseri gözüyle bakacağınız 2006 yılında çıkan muhteşem bir parfümdür. Oldukça özel olarak tasarlanmış kokusunda yapaylıktan bir zerre bulamazsınız. Güçlü ve karakteristik bir koku olan Terre’nin üst notasını çakmaktaşı, greyfurt ve portakal oluşturuyor ki ikisinin keskin asidik kokusu oldukça baskın bir şekilde başlıyor. Daha sonra yerini kara biber, pembe biber ve sardunyaya bırakıyor. Alt notasını ise kabe samanı, sedir ve asilbentle yapıyor. Bu harman çok da karşınıza çıkmayacak bir harman olmakla birlikte parfümü ya çok sevip ya da hiç sevmemenizi de bu farklı harmanı oluşturuyor. Parfümü “earthy” olarak sınıflandırabiliriz. Yani hava, su, toprak ve mineraller ağırlıklı bir kokudur. Diğer parfümlerden biraz farklı olan Terre, ödül almış bir kokudur ancak bu sizi gözü kapalı sipariş vermeye yöneltmesin. Bazıları tarafından hiç beğenilmediğini hatırlatmak isteriz.

BENZER İÇERİK:  Çekici Gözler İçin İyi ve En Uygun bilinen 5 Eyeliner Markası incelemesi

BVLGARI AQVA POUR HOMME MARINE

3

Bvlgari’nin parfüm piyasasında başarısını bilmeyenimiz yoktur. Kadın ve erkekte karakteristik ve klasikleşen kokulara sahip olan markanın erkekler için çıkardığı fresh kokulardan olan Aqva Marine, sporcu erkekler için oldukça yakışacak bir parfümdür. Parfümün tasarımını Jacques Cavallier yapmıştır. Üst notasını turunçgillerle yapan Aqva Marine, orta ve alt notalarında ciddi farklılık göstermeden ozon ve okyanus dokunuşları yaparak kapanışı yapıyor. Kalıcılık konusunda çok başarılı bulunmayan Aqva Marine, sporcular için kullanılabilecek tam bir yaz parfümü. Genç, dinamik ve enerjik hissetmenizi sağlayacak içerikte olan Aqva Marine, deniz esintisi sevenler için tavsiye edilecek kokulardan olmakla birlikte denemeden almamanızı tavsiye ederiz. Ne olur ne olmaz.

CARTIER ROADSTER SPORT

Sporcu erkekler için seçtiğimiz yine özel bir koku. Cartier Roadster Sport. 2008 yılında piyasaya sürülen ve Mathilde Laurent tarafından tasarlanan koku genç erkekleri hedef almıştır. Cartier Roadster Sport için hafif ve ferah bir koku diyebiliriz. Tatilde, sporsal aktivitelerde ve spor salonlarında kimseyi rahatsız etmeyecek ferahlıkta ve hafiflikte olan kokunun baskın kokusunu nane oluşturuyor. Parfümün üst notasını mandalina, bergamot ve Afrika portakal çiçeği oluştururken orta notasını adaçayı, biberiye ve alt notalarında biber ve ahşap bulunmakta. Enerjik ve sportif erkeklere yakışan kokusuyla modern sportif şehirli erkekler için tasarlanmış ve beğeneceğinizi düşündüğümüz bir kokudur.

 ABERCROMBIE & FITCH FIERCE

Ünlü Amerikan spor markasının çıkardığı başarılı parfümlerden Abercrombie & Fitch Fierce, dünyanın bilinen en ateşli parfümü olarak geçiyor. Markanın 2002 yılında çıkardığı ilk parfüm olan Fierce, spor parfümler içinde listenin üst sıralarında yer alan parfümlerden. Zaten parfümün tanıtım afişlerinde gördüğümüz kaslı erkek figürü parfümün erkeksiliğini tanımlıyor. Erkekliğin ve seksiliğin ön planda tutulduğu parfümde spor kokularında olmazsa olmaz turunçgillerden yararlanılmış. Deniz esintisi ve ferahlıkta yine parfümün öne çıkan vuruşlarından olmaktadır. Kalıcılık konusunda da başarılı olan bu koku, kadınlar tarafından da oldukça çekici bulunmaktadır. Sporcu erkekler için tarzlarıyla bütünleşecek stilde olan Abercrombie Fierce, ferah kokular sınıfına alacağımız ve mutlaka denenmesi gereken parfümlerden.

BENZER İÇERİK:  İyi ve Uygun bilinen 5 Gece Kremi İncelemesi

Sporcu erkekler için hazırladığımız Erkek Sporcular İçin Kaliteli ve Uygun Bilinen 5 Parfüm Markası” yazımızın sonuna geldik. Yeni parfüm denemek isteyen erkekler için listemizdeki kokulara bakarak özellikle spor salonlarında fark yaratabilirsiniz. Erkek arkadaşınız için de iyi bir hediye olacak parfüm konusunda yardımcı olur düşüncesindeyiz. Keyifli alışverişler dileriz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada