En Kaliteli ve Uzun Ömürlü Tablet’i Seçmek İçin 5 Aşama

6 yaşındaki yeğenimin ve 54 yaşındaki annemin elinden tabletin düşmediğini gördükçe tablet bilgisayarların hayatımızı ne denli ele geçirdiğini anlıyorum. Her yaştan her kitleye hitap eden tabletler birçok amaç için tercih ediliyor. Kendi kullanımınız için ya da hediye için iyi bir fikir olabilir tablet bilgisayarlar.

Bi çok markanın çeşitli fiyat ve kalitede tabletleri var. Seçimimizi neye göre yapıcaz? Hangi özellik bizim için önemli? Hangisinin önemi yok… bu sorularınızın cevabını yazımızı okuduktan sonra alacaksınız diyor ve hemen “En Kaliteli ve Uzun Ömürlü Tablet’i Seçmek İçin 5 Aşama” dan bahsettiğimiz makalemize geçiyoruz. Tablet alacaklar beri gelsinler…

İHTİYAÇLARINIZI GÖZDEN GEÇİRİN

Cheaper-Macbook-Air-and-iPad-Mini

Tablet bakıyorsunuz bakmasına ama aslında ihtiyacınız olan şey lap top olabilir mi? Bir iPad Air 2 kullanıcısı olarak bendenizden fikir alan arkadaşlarımla konuştukça anlıyorum ki aslında onun istediği tablet değil lap top. İstediği özelliklerin bi çoğu tabletlerde yok çünkü. İsteğiniz sadece internete girmek, kitap, gazete, dergi okumak, sosyal medya araçlarını kullanmak ve fotoğraf çekmek gibi eğlence amaçlıysa tabletler işinizi görecektir.

Menüye geri dön ↑

İŞLETİM SİSTEMİNE KARAR VERİN

Windows-8-ios-android

Piyasadaki tabletlerde 3 çeşit işletim sistemi kullanılıyor. İOS, Android ve Windows. İşletim sistemlerine göre uygulamaların sayısı ve kullanım kolaylığı değişecektir. En kolay kullanım sağlayan tablet İOS işletim sistemi kullanan Apple iPad’ler şüphesiz. iPad’lerin kullanımı kolaydır fakat özgürlük sağlamaz. Ama farklı bi dünyası vardır Apple’ın: Bi kere virüs bulaşmaz o yüzden anti virüs kullanmanıza gerek yoktur, bir iPhone kullanıcıysanız zaten gidin direkt iPad alın çünkü telefonunuzla eş zamanlayabilir, iMessage’ı iPad’den kullanabilir, fotoğraflarınızı çok kolay senkronize edebilir, yüksek kalitede fotoğraf çekebilir ve hatta 3G uyumluysa tabletiniz arama yapabilir ya da aramaları cevaplandırabilirsiniz. Kendinizi Apple’ın teknolojisine bırakın ve tablet kullanmanın keyfine varın.

BENZER İÇERİK:  1.000 Lira Altı Kaliteli Bilinen 5 Akıllı Telefon Modeli İncelemesi

Androidler ise size tam bir özgürlük sağlar. Uygulamaları istediğiniz yerden indirebilirsiniz ancak iPad’lerde ki gibi virüssüz bi dünya bulamazsınız gezindiğiniz sitelerden virüs kapma riskiniz vardır. Ama telefonunuz da android işletim sistemi varsa tableti de bu yönde seçebilirsiniz.

Windows işletim sistemini kullanmak riskli olabilir. Henüz yeni piyasada. Kendilerini çok geliştirdiklerini söyleyemeyiz. Sonuçta paranızı sokaktan toplamıyorsunuz. Amerikalılar Hiroşimaya attıkları atom bombasından sonra malumunuz Japonlara çok yardım ettiler. Ancak Japonlar, Amerika’yı taklit edersek geleceğimiz en iyi nokta onların geldiği yer olacaktır. Onları geçebilmemiz için daha farklı yöntem kullanmamız gerek diyerek çok daha ileri noktalara gelmişler. Aynı şeyi burda da söyleyebiliriz. Windows, İOS ve Android’i taklit ediyor. Ne zaman ve nasıl bunlardan daha iyi olabilir ki?

Menüye geri dön ↑

BÜTÇENİZİ BELİRLEYİN

110420151021548892545_2

Tabletler modern hayatın ayrılmaz bi parçası oldu. taşıması kolay ve pratik olduğundan bilgisayarı olan bi çok kişinin ayrıca bir tableti de var. Çocukların bile var ne diyoruz biz?! Tablet piyasısında her bütçeye uygun bir model bulabilirsiniz. Ancak bir İngiliz atasözünü hatırlatmak isteriz: “ Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.” Ucuz tabletlere çok yanaşmayın deriz. Kaliteye vereceğiniz fazla parayla satış sonrası hizmet, konfor, kullanım kolaylığı, dayanıklılık satın alırsınız ve yorulmazsınız. Ucuz etin yahnisi pek olur, yani siz ne kadar ucuza tablet alırsanız, o kadar düşük kalitede hizmet alırsınız hem tabletten hem satış sonrasından. Ha çocuğunuza alacaksanız, kırıp fırlatma durumuna karşı iş görsün ama canım acımasın diyorsanız ucuz tablet alın.

Menüye geri dön ↑

BOYUTA KARAR VERİN

Boyut faktörü de tablet seçerken göz önünde bulundurmanız gereken noktalardan. Sürekli yanınızda taşıyacaksanız ve hafif olsun istiyorsanız küçük boyutlu, aracınız varsa ve oyun oynayacaksanız ya da yazı yazacaksanız ya da film izleyecekseniz de tabii büyük ekran mantıklı. 7 inç den 12 inç’e kadar farklı boyutta tabletler var. Küçük boyutluların çözünürlüğü daha az ve daha ucuz olur. Sizin için hangi boyu avantıjlıysa iyi düşünerek karar vermeli, aldıktan sonra küçüklüğünden ya da büyüklüğünden şikayet edilmemeli.

BENZER İÇERİK:  Kaliteli Bilinen 5 Katı Meyve Sıkacağı Modeli İncelemesi
Menüye geri dön ↑

DEPOLAMA ALANI

Efendim markaların aynı modeldeki tabletlerinde farklı GB kapasiteye sahip modelleri var. Doğal olarak fiyatları da buna göre değişiyor. Bu noktada tavsiyemiz, ihtiyacınızı belirleyip gereksiz yere yüksek fiyatlı, yüksek kapasiteli bir tablet almamanızdır. Ama tam tersi de olabilir, bilgilerinizi, fotoğraflarınızı aktaracağınız bir bilgisayarınız ya da harici harddiskiniz yoksa düşük kapasiteli bir tablet sizi ortada bırakacaktır. Ve belki de en güzel fotoğraflarınızı silmek durumunda kalacaksınız. Ya da bu strese girmeden artırılabilir kapasiteli bir tablet alabilirsiniz.

Teknoloji artık hayatımızın en orta yerine yerleşmiş, bundan sonra da artarak devam eden, modern dünyanın bize sunduğu nimetlerden. O kadar alıştık ki bu araçlara, evde ya da iş yerinde hasbelkader unuttuğumuzda bile resmen bi parçamız onunla kalıyor ve hala çok uzağa gitmediysek dönüp alıyoruz.

Bu koşullar altında sizin için hazırlamış olduğumuz “En Kaliteli ve Uzun Ömürlü Tablet’i Seçmek İçin 5 Aşama” yazımızın sonuna geldik. Tablet alırken, bataryasının ne kadar gittiği ve ne kadar sürede dolduğu, satış sonrası hizmet kalitesini ve garanti süresini ve internetten kulanıcı yorumlarını araştırmak da en az yukarıda saydığımız maddeler kadar önemli adımlardır…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada