En kaliteli taşınabilir hard diski seçebilmek için tüyolar

 

Teknolojinin hızına ayak uyduramadığımız bir ortamda saklamamız gereken belgeler her geçen gün artmaktadır. Dosyalar, fotoğraflar, filmler falanlar filanlar… Bilgisayar ve telefonu kasmamak adına ve seyahatlerinizde önemli bilgileri kolaylıkla taşıyabilmeniz için farklı kullanım alanları doğmaktadır. Doğal olarak yardımımıza harici hard diskler yetişiyor. Peki nedir bu harici hard diskler?

Türkçesi sabit disk sürücüsü olan harici hard diskler, veri depolanması amacıyla üretilmiş ve her geçen gün boyutunun daha küçüldüğü cihazlardır. Harici hard diskler sayesinde, bilgisayar ve telefonlarımızdaki verileri depolayıp gereksiz kalabalıkla bilgisayar ve telefonu yormadığımıza gerek kalmaz. Tarihi 1950’lili yıllara dayanan harici hard disklerin büyüklüğü bayt cinsinden ifade edilir.

Hard disk almadan önce nasıl bir hard disk almanız gerektiği sorusunun cevabını düşünün. Piyasada bulunan milyon çeşit hard disk arasından kullanımınıza en uygun olanı daha doğru seçmeniz için bu sorunun cevabı önemli. Hard disklerde en iyi kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Şimdi sizin için hazırladığımız “En Kaliteli Taşınabilir Hard Diski Seçebilmek İçin Tüyolar” yazımıza geçelim ve ortalama bir hard diskte nelere dikkat etmeniz gerektiğine bakalım…

KAPASİTESİ

 

Taşınabilir hard disk seçiminde önemli noktalardan biri kapasitesidir. Anlık duruma göre karar verilmesi, uzun vadede yanlış kararlara götürürür. Sadece fotoğraf depolamak isteyenler için düşük kapasite bir hard disk iş görebilirken, bu hiç bi zaman film ve video dosyası saklamayacağınız anlamına gelmez. Bu noktada düşük kapasiteli hard disk işinizi görse bile yüksek kapasiteli hard disk almanızı tavsiye ederiz.

HIZI

Taşınabilir hard diskin önemli özelliklerinden biri de hızıdır. Dönüş hızı, devir hızı ve arabellek olarak farklı hız türleri bulunmaktadır. Kullanım anında canınızdan bezdirmez ve hızlı bir şekilde işinizi halletmeye yarar. Diskteki belgelere çok daha hızlı bir şekilde ulaşmak isteyen sabırsız ve sinirli bir tipseniz bu özelliğe özellikle dikkat etmelisiniz.

BENZER İÇERİK:  En İyi Notebook'u Seçmek İsteyenlere Tavsiyeler

FİYATI

 

Fiyat konusu, diğer tüm kriterlerin belirleyicisi niteliğindedir. Ancak tek başınada belirleyici bir unsur değildir. Çok paranız varsa en iyisini zaten alırsınız, kısıtlı bütçeyle doğru karar vermek için ise yazımızı okumanız gerekir. İnternetten ve direkt mağazaya gitmek suretiyle yapacağınız araştırmalarda istek be kullanım amacınıza uygun bir taşınabilir hard disk için indirimleri takip edin!

MARKASI

Her üründe en iyiyi tercih edenler şüphesiz taşınabilir hard disk konusunda da en iyiyi tercih edecektirler. Taşınabilir hard disklerde en çok satan ve en iyi olan “Western Digital(WD)”, “Samsung”, “Sony”, “Toshiba” ve “Seagate” gibi markalardır. Hard disk sektörünün devleri olan bu markaları tercih ederseniz fazla hayal kırıklığına uğramayacağınızı söyledikten sonra beklentilerinizi de karşılayacağınızı düşünüyoruz.

GÜVENLİK

Taşınabilir hard diski bilgisayar ve telefonunuzu kasmamak için alıyor olabilirsiniz ancak ya bir gün gizli bir bilgi depolama ihtiyacı duyarsanız? Gizli bilginin neler olabileceğini sizin yaratıcılığınıza bıraktıktan sonra gelelim konumuza. Kilitli ve güvenli şifreleme ile korunan taşınabilir hard disk almanız belki bir zaman işinize yarayabilir. Üzerinde güvenli damgası bulunan taşınabilir hard diski ısrarla isteyiniz.

Sizin için hazırladığımız “En Kaliteli Taşınabilir Hard Diski Seçebilmek İçin Tüyolar” yazımızın sonuna geldik. Taşınabilir harici hard disk almadan önce yukarıda saydığımız kriterlere göre seçim yapmanız çok daha doğru ve memnun kalacağınız hard diski almanıza yarayacaktır. Keyifli alışverişler dileriz…

 

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada