İyi ve uygun güneş gözlüğünü 5 adımda seçin

[affegg id=44]

Havaların ısınması ile beraber güneş gözlüğü seçimi için dükkanların yolunu tutmuş olabilirsiniz. E-ticaret sitelerini de açtığınızda karşınıza çıkan yüzlerce güneş gözlüğü arasından nasıl seçim yapacağınızı düşünüyorsanız işte şimdi, şu anda tam da doğru yerdesiniz.

Sizin için tercih yapmanızı kolaylaştırmak adına hangi kriterlere odaklanmanız gerektiğini yazacağız. Bu sayede kararsız kaldığınız o 3 model arasından hangisini almanız gerektiğini kestirebileceksiniz.

UV koruma derecesine bakın

Eğer çakma güneş gözlüğü satan bir dükkanda iseniz derhal terk edin orayı. Derhal terk edemiyorsanız bile o eski seyyar standdan size 10 TL’ye çakma Rayban kakalamaya çalışan o abimize işinizin çıktığını ve bir ihtimal daha sonra tekrardan yine gelebileceğinizi söyleyip usul usul ayrılın oradan. Değerli eniyiveuygun okuyucum; eğer ki erken yaşta gözlerini kaybetmek istemiyorsan bilime azıcık olsun güven. Zira şöyle ki koyu rekli camların ardında muhafaza edilen gözbebekleriniz istemsizce orada faltaşı gibi açılacak ve de güneşten gelen tehlikeli ultraviyole ışınlarına karşı tamamen korunmasız olacaktır. Normal şartlar altında güneş gören gözün istemsizce kısılması da bundandır. Göz kendini korumak için minicik hale gelir. İşte bu sebepten ki UV filtresi 400 birime kadar koruyamayan her güneş gözlüğü kafadan sizin için ÇÖPTÜR. Eğer dağ başında ya da güneşli Antalya plajında iseniz bu koruma derecesi normale göre %50’ye kadar daha fazla olmak zorundadır.

Menüye geri dön ↑

Kendi yüz şeklinize bakın

Sevgili eniyiveuygun okuyucum, yüz şekli güneş gözlüğü seçiminde çok önemlidir. Kısaca anlatmak gerekirse eğer ki minyon surata sahipseniz çerçevesi daha sivri olan hatlar sizin için daha uygundur. Suratınız iri yarı ise ve de hatlarınız sivri ise yuvarlak çerçeveler sizin için daha uyumludur denilebilir. Ayrıca elmacık kemiklerinizin güneş gözlüğünüzün çerçevesinin altına değmesine dikkat edin. Yine çerçeveninin kenarlarından güneş ışığının sızmaması önemlidir. Gerçi bunun için yapabileceğiniz çok fazla şey yok maalesef. Gözlük üreticileri insan suratına mümkün olduğunca uyumlu tasarlamaya çalışıyorlar ki gözlük dışarıdan ışık sızdırmasın.

BENZER İÇERİK:  Bayanlar için iyi ve uygun bilinen 5 kot pantolon markası
Menüye geri dön ↑

Çerçeve kalınlığına dikkat edin

Eğer ki araç sürüyor iseniz kalın çerçevelerden derhal koşarak uzaklaşın. Zira sağa, sola ve yukarı, aşağı görme kapasitenizi kalın çerçeveler hiç ummadığınız kadar engelleyecektir. Ayrıca çerçevenin kaliteli hafif, paslanmaz metallerden(titanyum gibi) olmasına dikkat edin. En kötü ihtimalle kolay kırılmaz esnek plastik olması sizin için önemlidir. Zira gözlük çerçevesi denilen illet sizin başınıza kırılgınlığı ile bela açabilecek en önemli şeylerdendir.

Menüye geri dön ↑

Güneş gözlüğünüzün rengine dikkat edin

En iyi ve kaliteli Güneş gözlüğünü seçme çabası içerisindeyken kahverengi ve de açık renkleri seçmeye özen gösterin. Zira çok koyu tonlar sizin otomatikman renk körü olmanıza yol açacaktır. Bu durum sizin için trafikte, işte ya da renklerin önem kazandığı alışverişte sıkıntı olacaktır. Ayrıca şunu asla unutmayın ki gözlük renginin tonunun koyu olması onun iyi güneşe karşı iyi koruyacağı anlamına gelmemektedir. Zira UV filtresi bu koruma faktörünü belirlemektedir. Gerisi tamamen psikolojiktir. Yani renkler sizi koruma konusunda aldatmasın.

Menüye geri dön ↑

Gözlük şekline ve tarzına dikkat edin

Allah aşkına yıl olmuş 2016 şunun şurasında 2020’ye 4 sene kalmış. Kalkıp da hala eski Türk filmlerindeki Cem Karaca gözlüklerini sokaklarda giyinmeyin. Elbette tercih yine sizin, “ben klasik adamım, eski kafayım” diyerekten onu da giyebilirsiniz. Ancak modayı azıcık da olsa ucundan kıyısından takip etmeniz sizin yararınıza olacaktır. İnsanlar sizin için “bakımlı ve özenli” sıfatını kullansın istiyorsanız bu tip minik ve kolay ayrıntılara dikkat etmelisiniz.

Umarız en iyi ve uygun güneş gözlüğünü tez zamanda bulursunuz ve de imajınıza imaj katıp kendinizi iş yerinde, sosyal ortamlarda iyi not alır hale sokarsınız…

BENZER İÇERİK:  Karizmatik ve kaliteli bilinen 5 siyah t-shirt modeli incelemesi

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada