İyi ve Uygun bilinen Bluzu Bulmak İçin 6 Önemli Husus

Bluzlar, şık kadınların vazgeçilmez parçalarıdır. Hem etekle hem pantolonlarla kombinleyeceğiniz şık bluzları seçerken bazı püf noktalarına ya da dikkat etmeniz gereken noktaları atlamamakta fayda var.
İşe ya da özel bir programa, konser, sergi, tiyatro, sinema v.s. giderken bazen şık bazen spor olmak istersiniz. Bir düğüne davetlesiniz ve artık elbise giymekten ciddi anlamda bıktınız. Bluzlar işte bu noktada kurtarıcılarınız olabilir. Kumaş pantolonun üzerine şık bir bluzla harika bir kombin oluşturabilirsiniz. Bluzlar, neyle kombinlerseniz ayak uydurabilen parçalardır. Ancak yapacağınız kötü bluz seçimi güzel görünmek isterken tüm karizmanızı yerle yeksan edebilir.
Hadi şimdi hep birlikte “En İyi ve Uygun Bluzu Bulmak İçin 6 Önemli Husus” yazımıza geçelim ve doğru bluz seçiminde nelere dikkat edilir bakalım…

VÜCUT YAPINIZ

390615_261397757253525_165342340192401_773646_114917458_n

 

Bluzlar kurtarıcı parçalardır ama doğru seçim görüntünüz açısından hayati önem taşır. Şöyle ki ince dokumalı olduklarından kilo ve kusurları belli eder. Vücut yapısına göre bluz seçimi daha başarılı sonuçlar doğuracaktır. Omuzlarınız darsa vatkalı modeller, dolgun kollara sahipseniz sıfır kol yerine kısa kollu bluzlar kusurları kapatıcı nitelikte olacaktır. Vücudunuzu tanıyarak yapacağınız bluz seçimi, sizi olduğunuzdan fit gösterebilir.

Menüye geri dön ↑

CİLT ALT TONUNUZ

 

 

Bir rengi seviyor olmanız o rengin size yakışıyor olması demek değildir. Sunay Akın’ın dediği gibi sen elmayı seviyorsun diye elma da seni sevmek zorunda mı? Cilt alt tonunuza göre bluzun rengini belirlemek daha mantıklı alışveriş yapmanıza sebep olacaktır. Mesela sıcak alt tona sahip olduğumdan fuşya rengini ne kadar seversem seveyim, bana yakışmaz ve ben hiç fuşya kıyafet almam. Zaten bazı renklerde kendinizi çok daha güzel hissedersiniz. Bu nedenle cilt alt tonunuza göre belirleyeceğiniz bluzla uzun yıllar aşkla yaşarsınız. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi içeren bir makaleyi okumanızı tavsiye ederiz, ancak kısa yoldan cilt alt tonu tespit etmenin yolu damarlardan geçiyor. Bilek damarlarınıza bakın, damarlarınız yeşil görünüyorsa sıcak, mavi görünüyorsa soğuk, yeşil ya da mavi olduğuna karar veremiyorsanız nötr cilt alt tonuna sahipsiniz demektir. Kıyafetten fondöten seçimine, fondötenden saç renginize kadar belirleyiciniz cilt alt tonunuzdur.

Menüye geri dön ↑

TARZINIZ

Ekran Resmi 2016-03-29 22.09.19

 

Tarzınız her şeyde olduğu gibi bluz seçimini de belirleyen en önemli noktalardan. Hiç tarzınız olmayan bi bluzu sadece beğendiğiniz için ya da moda diye veya gaza gelip aldığınızda sonuç hüsran olacaktır. O bluz, ya dolabınızı bekleyecek ya da başka birinin dolabında yerini alacaktır. Pullu payetli bir bluz, hiç tarzınız değilse ve herkeste gördüğünüz için aldıysanız hatalı alışveriş yaptınız demektir. Bir daha bu tarz alışveriş hataları yapmamak için ilham alacağınız bir ünlünün kıyafetlerini inceleyebilir, o yönde seçimler yapabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

KUMAŞIN CİNSİ

Kalite, marka, fiyat… bu ve daha fazla kriter aslında kumaş cinsinin göstergeleridir. Kaliteli marka pahalı olur. E haliyle de kumaşı, kesimi, dikişleri de o derece iyidir. Ancak bir çok pahalı ve marka olan bluzların kumaşı polyester ağırlıklı olabiliyor. Bu sizi aldatmasın. Alerjiniz varsa, çabuk terliyorsanız naylonlu kumaşlardan uzak durun. Ütüsü bozulmasın diyenlerdenseniz pamuk oranı az olan bluzları seçebilirsiniz. Malumunuz pamuk lifleri zayıf olduğundan çabuk kırışacaktır. Şifon, saten, transparan ve merserize bluzlar farklı kumaş cinslerinden bi kaçı…

Menüye geri dön ↑

MARKA

Alışkın olduğunuz, kalitesini ve modellerini beğendiğiniz bir marka illa ki vardır. Kimi zaman bu markadan farklı markalardan alışveriş yaparız ve çoğu zaman sonuçtan memnun kalmayız. Bluz seçerken de marka araştırmasına girdiyseniz ya bildiğiniz ve memnun kaldığınız bir markayı tercih edin, ya da ünlü bir markanın koleksiyonuna göz atın. Popüler bir markanın bluzlarını giymek, özgüveninizi artırır ve girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmenizi sağlar. Bu düşünceyi biçok kişi eleştirebilir ama maalesef bulunduğumuz günün koşulları bunu gerektiriyor. Unutmayın, giydiğiniz bluzda bir timsah işlemesinin olması doğrudan prestijinizi artıracaktır.

Menüye geri dön ↑

FİYAT

Fiyatı unuttuğumuzu sanmayın! Bir ürün satın alırken dikkat edilecek hususlara “fiyat” ı almamak hiç olur mu? Bluz da dahil olmak üzere tüm seçimlerimizi bütçemiz belirler. Parası olana alışveriş ve modayı takip etmek kolaydır, yakışanı giymek de… Bütçemize göre marka belirleriz. Hesaplı alışverişler çoğu zaman bizi daha mutlu eder etmesine de ya bedeni kalmazsa? Bütçe düşünülerek şöyle bir yol izlenebilir: Yeni sezonda mağazaları dolaşıp, içinize sinen marka, model ve bedenleri belirlersiniz. Daha sonra hem mağazada ki indirimleri hem de bir çok online satış sitelerini takip edersiniz. Aceleniz yoksa o beğendiğiniz bluz, illa ki yarısına hatta yarısından fazlasına düşecektir. Ya da mağaza çalışanıyla kontak kurmayı deneyin, beğendiğiniz ürünü sizin için ayırabilir, indirime girdiğinde de gidip alabilirsiniz. Bu bi çok okuyucumuza etik gelmeyebilir ancak bu şekilde alışveriş yapan çok fazla kişi var, tercih sizin…

Şık görünümünden asla taviz vermeyen kadınlar için hazırladığımız “En İyi ve Uygun Bluzu Bulmak İçin 6 Önemli Husus” yazımızın sonuna geldik. Parayı sokaktan toplamıyorsanız ne alırsanız alın alışveriş öncesi detaylı araştırma yapın, kafanızda bazı şeyler oluştuktan sonra çıkın, daha doğru ve mutlu sonla biten alışverişler yapacaksınız…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada