En iyi ve kaliteli kot pantolonunu nasıl bulurum?

Merhaba Sayın “Eniyiveuygun” okurlarımız. Sizlere bu yazımızda en kaliteli ve de en uygun fiyatlı kot pantolonu bulabilmek için yapmanız gerekenleri maddeler halinde izah edeceğiz. Alışveriş yapmadan önce veya yaptıktan sonra kafanızda pürüz kalmaması adına bu kısa listeyi gözden geçirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Zira yüzlerce çeşit kot arasından hangisinin en iyi ve uygun fiyatlı olduğunu kestirmek biraz zor olabilir.

Kot Pantolonun Kumaşını Elleyin

Evet, şaka yapmıyorum. Hiç utanmak, çekinmek yok. Oraya o teşhir ürünlerini neden koyuyorlar zannediyorsunuz. Zira kumaşının dış görünüş itibariyle parlaklığı veya matlığı sizin için tercih yaparken çok önemli olabilir. Ayrıca kumaşının pürüzlü olup olmaması da yine önem arz etmektedir. Eğer ki daha resmi ortamlar için kendinize kot pantolon bakıyorsanız kumaşının pürüzsüz olması ciddiyet ve de asalet açısından çok önemlidir.

Menüye geri dön ↑

Likra Yani Esneklik Payını Öğrenin

Esneklik payı olmayan kot pantolonlardan uzak durmanız sizin RAHATLIK açısından en dikkat edeceğiniz konudur. Zira esnek olmayan kot pantolonları otururken ve kalkarken size eziyet edecektir. Kıvrak hareketler yapmanızı imkansız kılacaktır. Hatta yürümenizi engelleyecek, gerektiğinde koşmanıza imkan vermeyecektir. Bu likra denilen esneklik payı kot pantolonun; sizin eşsiz vücut hatlarınızla da uyumlu olmasına yarayacaktır. Nitekim her insan kıvrımı aynı parmak izi gibi birbirinden az da olsa farklılıklar arz etmektedir. İşte bu esneklik payı olmazsa üzerinize tam manasıyla oturan kot pantolonu bulmanız imkansız bir hal alacaktır.

Menüye geri dön ↑

Kot Pantolonun Renginde Karar Kılın

Lacivert, Koyu Lacivert, Siyah veya Mavinin tonları olan renkte kot pantolonları piyasada daha yüzlerce renk tonu ile barınmaktadır. Sizin renk seçiminiz karakterinize ve isteklerinize göre yapılabilir.

Eğer ki karşınızdanine derinlik ve sonsuzluk; başarı gibi şeylere yönelik mesajlar vermek istiyorsanız koyu renkler giyinmeniz sizin yararınızadır.

Açık renkte kot pantolonlarını ise; açık fikirli, hoşgörülü, neşeli, mutlu bir imaj çizmek için giyinebilirsiniz.

Mesela; eğer ki işyerinde giymek üzere kot pantolon bakıyorsanız koyu renk kot pantolon giymeniz sizin yararınıza olacaktır. Ben şahsen genelde koyu lacivert kot pantolonları tercih etmekteyim…

Menüye geri dön ↑

En uygun fiyatlısını bulmak için araştırın

Hani derler ya; “kalitesiz, ucuz mal mal alacak kadar zengin değilim” diye. İşte bu kot pantolon denilen giyim aksesuarını satın alırken çok ucuz olanlarından kaçının derin. Zira şahsen tecrübelerime göre; ucuz diye aldığım her kot ya renginden ya kumaşından bir şekilde bedelini bana SONRADAN ÖDETMİŞTİR.

Dolayısıyla çok ucuz diye aldığınız kotlar daha kalitelisini almak üzere birkaç ay sonra AVM’nin yolunu tekrardan tutmanızdan başka bir işe yarayamayacaktır.

Menüye geri dön ↑

Markanın mazisine ve de ne ile uğraştığına bakın

Mesela Levi’s, Koton, Diesel gibi dev tekstil markaların mazisi ağzına kadar en iyi olma iddiasında kot pantolon tasarımlarıyla doludur.

Sizin de kaliteli kot pantolon almak üzere çıktığınız bu yolda; marka kalitesini de inceleme faktörü olarak ele almanız önem arz etmektedir…

Ancak bu demek değildir ki “ilk defa kot pantolon üreten bir tekstil markası asla çok kaliteli kot ortaya çıkaramaz”. Marka analizi yaparken de önyargılarınız uğruna gereksiz paralar ödemekten kaçının.

Menüye geri dön ↑

Ne Tip Kesim Olduğuna Bakın

Kot pantolonunuz “dar kesim” mi yoksa “regular fit” yani nomal kalıp mı? Bu husus da o zamanın modasına göre önem arz etmektedir. Mesela 2016’da yani bu makalenin yazım yılında dar kesim pantolonlar daha trend durumdadır. Yine de bu tercih tamamen sizin kişisel seçiminize göre değişiklik arz etmektedir.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada