El Rahatlığı İçin İyi ve Kaliteli Bilinen 5 Kablosuz Mouse Modeli

Teknoloji artık hayatımızın her anında bizimle. Ve takip edilemeyen bir hızla ilerliyor, her geçen gün yeni teknolojik ürünler çıkıyor. Oysa eskiden böyle miydi? Bir ürün çıkardı tüm Türkiye onu konuşurdu. Ve çok uzun süreler, bu ürün son model kalırdı.

Gelişen teknolojik ürünlerin başında şüphesiz bilgisayarlar ve onun yanında mouselar. Kablolu ve kablosuz seçenekleri olan mouselarda işini riske atmayan garanticiler kablolu mouselardan vazgeçmez. Yeniliğe açık ve rahatına düşkünler ise kablosuz mouse arayışındalar.

Kablosuz mouselarda en çok önemsemeniz gereken şey pil süresi ve kalitesidir. Kablolu mouse gibi garanti değildir kablosuzlar. Alacaksanız iyisini almalısınız. Kötü bir kablolu mouse iş görür de kablosuzun kötüsü insanı canından bezdirir. Kablosuz mouselar optik ve lazer algılama teknolojilerinden biriyle çalışırlar. Lazer tabii ki optiğe göre daha hassas algılama sunacaktır ve pil ömrünün daha uzun olmasını sağlayacaktır.

Kablosuz mouse alırken başta söylediğimiz gibi pil ömrünün uzun gitmesi, ergonomisi yani rahat kullanım sağlaması ve tasarımıdır. Boyutunun ufak olması da seyahatlerinizde yanınıza almanız ve laptop çantanıza sığması açısından dikkat edeceğiniz noktalardan. İyi bir kablosuz mouse sizi yormadan kaymalı, çekiş gücü yüksek olmalı, sağ ve sol tuşlarının kolayca tıklanması önemlidir.

Kablosuz mouse size özgürlük sağlayacak ve kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Mouseunuzun hassasiyetini gösteren değer DPI’dir. DPI’si yüksek mouse hareket alanınızı genişletecek ve işlemlerinizi doğru algılayacaktır.

Benim bilgisayar kullanımım ortalama seviyede olduğu için yani çizim, photoshop ya da oyun gibi özel bir amacım olmadığından Mac’in izleme dörtgeni gayet iş görüyor. Ancak bunun size yetmediği durumlarda kullanım kolaylığı sağlayacak kablosuz mousları öneririz. Hadi gelin şimdi kablosuz mouselara bir göz atalım…

APPLE

MLA02_FV1

1976’da Steve Jobs’un Ronald Wayne ve Steve Wozniak’la ortaklaşa kurduğu Apple, dünyanın en değerli şirketlerindendir. Türkiye disbrütörlüğünü Bilkom ve Index bilgisayar üstlenmiştir. Kablosuz mousea vereceğiniz parayı düşünmüyor ya da iyi bişey almak istiyorsanız kesinlikle tavsiye edeceğimiz ilk ürün Apple kablosuz mouse “Magic” tir. Sıradan kablosuz mouseların aksine içine yerleşik pille şarj edilebilir olduğundan pil bitti sıkıntısı vermeyecektir. Apple teknolojisi, tartışmasız kolaylık sağlayacak ve mouse kullanımınızı keyifli hale getirecektir. Ancak sadece Mac’lerle kullanacağınız bir mousedur.

Menüye geri dön ↑

LOGITECH

mx-master-gallerycbc

En az 18 ay pil ömrü vaadeden Logitech kablosuz mouselar, nano teknoloji sayesinde algılama problemi olmadan kullanım sağlayacak türden. Çok çeşitli farklı model yelpazesinde sizde beğeneceğiniz Logitech kablosuz mouse bulabilirsiniz. Logitech kablosuz mouseları Windows ve Mac Os X işletim sistemleriyle eş zamanlayabilirsiniz. Logitech bilgisayar çevre ekipmanları üreten ve sektörde lider konumda diyebileceğimiz bir marka. Bu açıdan sadece bilgisayar ekipmanlarında uzmanlaşmış ve Ar-Ge çalışmalarına da ciddi yatırımlar yapıyor. Zevkinize göre bir sürü tasarım bulacağınız Logitech kablosuz mouselar tavsiye edeceğimiz kaliteli markalardandır.

Menüye geri dön ↑

HP

125191311-1-hp_h2c22aa_x3000_kablosuz_siyah_mouse

Tam adı Hewlett- Packard olan HP, yine Amerika merkezli bir marka olup 1939 yılında Bill Hewlett ve David Packard tarafından kurulmuştur. Baskı sistemleri, Bilgi işlem ve donanım alanında ürünler üreten Hewlett-Packard yazıcılarıyla çok ünlü olsa da mouselarda da bi o kadar iyidir. Tasarımı ve gelişmiş özellikleriyle oldukça beğenilen Hp mouseu tavsiye ederiz.

Menüye geri dön ↑

MICROSOFT

1975 yılında Amerika’da kurulmuş Microsoft, bilgisayar yazılımı, elektronik ve bilgisayar donanım alanlarında faaliyet göstermektedir. Kablosuz mouse sektöründe uzak durulması gereken markasıdır kendisi. Forum sitelerinde kullanıcılarından bi hayli olumsuz yorumlar alan Microsoft, kablosuz mouse işinde kendini geliştirmesi gerekiyor. Satış sonrası garanti hizmetinde sıkıntı olan Microsoft’un müşteri memnuniyetine daha fazla önem vermesi gerekiyor.

Menüye geri dön ↑

INCA

El tutuş pozisyonuna uygun olarak tasarlanan İnca, uygun fiyatıyla tercih ediliyor. Kullanılmadığı zamanı algılayarak uyku moduna geçen İnca, enerji tasarrufu sağlaması bakımından da pil bitti derdi çıkarmayacak. Olumsuz kullanıcı yorumları çok olsa da verdiğiniz para belli sonuçta. Inca’ya verdiğiniz para karşılığında maximum bir kalite beklemeniz baştan hata olur. Ancak idare eder mi eder. O derece yani! Daha fazlasını beklemeyin.

Sizler için hazırlamış olduğumuz  kablosuz fare (mouse) modeli incelemesi yazımızın sonuna geldik. Bütçenize göre çok çeşitli marka ve model kablosuz mouse bulabilirsiniz ancak tam bir verim almak istiyorsanız kaliteli kablosuz ya da kablolu mouse öneririz.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada