Cildini Sevenler İçin İyi ve Uygun bilinen 5 Güneş Kremi

Ocak Ay’ında güneş kremi makalesi yazılır mı demeyin. Güneş kremleri artık eskiden olduğu gibi sadece yazın kullanılan ürün olmaktan çıkıp yaz kış kullanılan ürünler haline geldi. Güneş ışınları yıllar geçtikçe faydalarından çok zararları ile korunması gereken şeyler arasında yer alıyor. Cildimiz, sürülenleri farklı bir işlemden geçirilmeden kana kolayca geçirebilen bir yapı olduğu için ne sürdüğümüz önemli.

Bugüne kadar güneş kremi seçerken içeriğine hiç dikkat etmedik. Markasına baktık ya da eczanede satılan ürünler iyi olur mantığıyla eczaneden her hangi bir güneş kremini aldık. Bizi güneşten korusun diye aldığımız güneş kremlerine dikkat etmeli, cildimize zarar veren kimyasalların bulunduğunu ürünleri almamalıyız. Peki ama hangi maddeler bunlar?

 • Paraben
 • Nano
 • Oxybenzone
 • Octyl methoxycinnamatein (omc)
 • Vitamin A
 • EDTA maddelerinin olmamasına;
 • Zinc (çinko) oksit
 • Titanyum dioksit
 • Mexoryl SX (ecamsule) veya avobenzone
 • Tinosorb S ve M
 • Avobezon %3 olmasına dikkat edin.

Bir de güneş kremlerinin üzerinde yazan SPF ve PA’lar var. Bunlar ne anlama geliyor merak ettiniz mi? Güneş kremlerinin bizi Ultra Viyole ışınlarından korumasını isteriz. Ultra Viyole A (UVA) ve Ultra Viyole B (UVB) ışınlarından. SPF oranı sizi UVB ışınlarından PA ise UVA ışınlarından ne kadar koruduğunu gösterir. PA listelemesini PA+, PA++ veya en yüksek olarak PA+++  işaretiyle ürünlerde görebilirsiniz. Daha fazla + işareti, uzun zamanlı güneş zararına ve deri yaşlanmasına neden olabilecek UVA ışınlarıdan daha fazla koruma demektir.

“eniyiveuygun” ekibi olarak size piyasada satılan ve güvenilirliği uluslararası kuruluşlarca tavsiye edilen, zararlı kimyasallar içermeyen 5 güneş kremi markasını tavsiye etmeye karar verdik. Üzülerek söylemeliyiz ki hepimizin güvendiği Neutrogena markasının güneş kremlerinde sağlığa zararlı maddeler tespit edildi. Bu da bize içeriğine bakmadan sadece markasına göre karar vermenin ne kadar yanıltıcı olduğunu gösteriyor. Şimdi ekibimizin uzun araştırmaları neticesinde yaz ve kış aylarında güneşin zararlı ışınlarına karşı kendinizi korumak için zararlı kimyasal içermeyen iyi ve uygun bilinen 5 güneş kremi markasını sunuyoruz.

BENZER İÇERİK:  Kaliteli ve Uygun bilinen 5 Diş Fırçası Markası incelemesi

DERMALOGICA

dermalogica-protection-50-sport-spf-50-156-ml-yuz-ve-vucut-icin-genis-spektrumlu-gunes-koruyucu
Dermalogica hikayesi Los Angeles’de 1986 yılında başlar. Jane Wurwand, “International Dermal Institute” adında eğitim merkezi açmış ve burada Lisans üstü eğitimler vermiştir. Eğitimleri devam ederken kendi ürünlerini geliştirmiş ve Dermalogica markasını kurmuştur. Ürünlerinin tamamı kurulduğu günden beri Amerika’da üretilen markanın testleri hayvanlar üzerinde yapılmaz ve zararlı kimyasallar kullanmaz. Dermalogica cildi UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyan; tüm cilt tiplerine uygun bir koruyucu olan güneş kremini listemizin 1. sırasına aldık.

Menüye geri dön ↑

Avène

book15_solaire-reflexe-face
Bu markanın kuruluşu; 1736’ da Marquis de Rocozel’in, şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmış atının avene termal suyu ile şifa bulması ile süregelir. Bu sayede Avène Termal Suyunun yatıştırıcı ve tahriş giderici özellikleri keşfedilir. Avène, Fransa’nın güneyinde, küçük bir kasabada başlayan bir hikaye. Güneş kremlerinin içeriğinde zararlı kimyasallara rastlanmayan markanın bir çok cilt tipine göre ürünleri bulunsa da özellikle hassas ciltler için ürünleri vardır. Sizde kendi cilt yapınız ve ihtiyacınıza göre bir Avène tercih edebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

LA ROCHE POSAY

LP15559_big

Eczacı Rene Levayer tarafından 1975’te , dermatolojik uygulamalarda dermatologların reçetelerine kimseden sağlığından endişe etmeden yazabilecekleri dermo-kozmetik ürünler üretebilmek amacı ile kurulmuştur. Fransa’nın la roche-posay şehrinde bulunan la roche-posay laboratuvarları, ürünlerinde bu bölgenin termal sularını kullanmaktadır.

UV ışınlarına karşı etkili ve hassas koruma sağlamaktadır. Hassas bir cilt yapınız varsa 50 koruma faktörlü güneş kremi sizlere göre. Kimyasal madde yönünden de yeşil işaretli listede yer alan markanın güneş kremlerini denemenizde yarar görüyoruz.

Menüye geri dön ↑

PRIORI

Priori güneş kremleri anti-aging(yaşlanma önleyici) teknolojisi sunar. Amerika başta olmak üzere birçok ülkede ürünleri satılan markanın ürünlerinde paraben ve zararlı kimyasallar bulunmaz. Yaşınıza ve cilt tipinize göre; idebonene, Coffee Berry, Advanced Aha, Even Tones serilerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Priori, cildin görünümünü düzenliyor. Özellikle yüz için kullanılan ve beyazlık bırakan güneş kremlerini sevmeyenler için güzel bir alternatif. Yağlı ciltlerin de rahatça kullanabileceği bir krem. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyan anti-aging etkili güneş kremi, kapatıcılık özelliğini de beraberinde sunuyor. Tercih edebileceğiniz kaliteli bir güneş kremidir.

BENZER İÇERİK:  İyi ve güzel kokulu parfümü bulmak için 5 yol
Menüye geri dön ↑

INSTITUT ESTHEDERM

Institut Esthederm güneş kremi Fransız mucizesidir. Daha çok yazın kullacağınız güneş kremi markası Esthederm’le kızarmadan bronzlaşacaksınız. İçeriğinde bulunan UV karşıtı mineral maddelerle yüksek hücresel koruma sağlıyor aynı zamanda da sağlıklı bronzlaştırıyor, ikisi beraber nasıl olacak demeyin oluyor. Markanın ürünlerini eczanelerden bulabilirsiniz.

Sizin için incelediğimiz ve güvenerek kullanacağınız güneş kremi markalarını sunduk. Güneş kremlerini göz çevresine sürmeyiniz, güneş kremleri dışarı çıkmadan yarım saat önce kullanmalı ve güneşin şiddetine ve içeriğindeki spf miktarına göre yenilemenizi tavsiye ederiz. Geçen yıl aldığınız güneş kremini kullanmayın. İçeriğindeki filtre koruyuculuğunu yitirmiş olabilir. Bu yüzden az miktarda olan ürünleri tercih edin. Güneş sonrası mutlaka nemlendirici ya da Aftersun ürünü kullanın, güneş kremi kullanmak, yaz kış çok önemli ama başlı başına yeterli değildir. Güneşin en kızgın olduğu saatlerde dışarı çıkmamak, şapka gibi aksesuarlarla yüzünüzü güneşten korumalısınız.

2 Comments
 1. Reply
  Pınar 16 Mart 2017 at 08:54

  Merhaba ben Zigavus’un güneş koruyucusunu kullanıyorum çok memnunum. Güneş lekelerim artık oluşmuyor, yaz kış kullanıyorum.

 2. Reply
  Seda 2 Nisan 2020 at 21:27

  Bioderma’nın güneş kremleri çok iyi tavsiye ederim.

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada