Cildi Çok Parlattığı Bilinen 7 Yüz Maskesi Markası

Günlük hayatın telaşından ve koşturmasından cildimiz de nasibini almaktadır. Stres, bir çok hastalığın kaynağı olmakla birlikte cildimizde ki kırışıklıkların ve sıkıntıların da temel etmeni. Günlük hayatın debdebesinde, bi yerden bi yere yetişme ve iş bitirme telaşı içinde oldukça hele bir de kirli hava ve sigara dumanına maruz kalıyorsanız, cildinize matlık hakim olacaktır. Bu noktada en temel vazifeniz eve gittiğinizde yapacağınız cilt temizliğidir. Bununla birlikte cildinizin daha parlak ve sağlıklı olmasını sağlayacak yüz maskeleri iyi bir vitamin ve besin kaynağı olacaktır.

Yüzyıllardır kadınlar güzelliğin ve kusursuzluğun peşinden gitmişlerdir. Estetik cerrahinin ve estetik merkezlerinin bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri de beğenilme arzusu değil midir? Her zaman güzel görünmek isteyen ve beğenilme arzusunda olan kadın, kendi imkan ve koşullarının dahilinde güzel görünmek için bir çaba içine girmiş, bu yolda epey mesai harcamıştır. Bu uğurda koskoca kozmetik sektörü oluşmuş ve kadınları güzelleştirmek için ciddi araştırmalar ve çalışmalar yapılmıştır.

Cildimiz için düzenli maske kullanımı, mükemmel etki yaratacaktır. Cildi ölü hücrelerden arındırdığı gibi, nemlendirecek, ışıltı verecek, kırışıklıkları azaltacak ve cildinizin sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Cildimizin güzel ve bakımlı olması için cilt maskelerinden kesinlikle yararlanmalıyız. Yaşınız kaç olursa olsun cildinizin sağlıklı ve canlı görünmesi, sizi fazlasıyla mutlu edecektir. Cildinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerale kavuşması için her zaman yediklerimiz yetmez. Haftada 1 veya 2 defa uygulayacağınız canlandırıcı maskelerle cildiniz, hayalini kurduğunuz ışıltıya kavuşacaktır.

Cildinize en uygun yüz maskesi alırken dikkat etmemiz gereken temel nokta cilt tipi ve yaşınız olmalıdır. Cilt tipine göre farklılık gösterecek yüz maskesinin içeriği farklılık gösterecektir. Kuru ciltler için üretilen yüz maskesini yağlı cilde sahip biri kullandığında çok daha yağlanacak ve hatta sivilcelenme ve siyah noktalara davetiye çıkaracaktır. Yağlı cilde sahip olanlar, aşırı yağlanmayı önleyecek içerikli maskeler, kuru ciltler için nem veren maskeler, hassas ciltler için ise daha hafif yapıda maskeler kullanılmalıdır.

Hadi şimdi gelin hep birlikte “Yüz Maskesi Markası incelemesi” yazımıza geçelim…

LA MER

la mer

Dünyanın en pahalı kremi olarak tanıdığımız La Mer’in maskesinin uygun fiyatlı olduğunu söyleyemeyiz. La Mer’in öyküsü diğer markaların kuruluş öyküsünden biraz farklı. Esasında Uzay fizikçisi olan Dr. Max Huber’in yüzü bir kazadan dolayı yanmıştır. Bir deniz yosunu türünden elde ettiği krem sayesinde cildi mucizevi bi şekilde düzelmiş ve bulduğu bu formül sayesinde La Mer’in efsanevi kremi doğmuştur. Hollywood yıldızlarının da tercih ettiği bu krem, tüm dünyada markanın kabul görmesini sağlamıştır. İhtiyacınız olan zamanlarda kullanacağınız La Mer maske sayesinde, cildiniz sıkılaşır, aydınlık görünüm kazanır ve yumuşacık görüntüye sahip olur. Ayrıca göz altınıza da rahatlıkla uygulayabilirsiniz. 8 dakika bekleteceğiniz La Mer yüz maskesini sürdüğünüzde hafif bir karıncalanma hissedeceksiniz ki bu ürünün çalıştığının göstergesidir.

Menüye geri dön ↑

ESTEE LAUDER

estee

Bayan Estee Lauder’in yarattığı marka, kozmetik sektörünün üst düzey markalarındandır. Tam adıyla Josephine Esther Mentzer’in ismini, yarattığı ürünlerin ambalajında görme isteği bu markanın doğmasına ve alanında en iyilerden biri olmasına kaynak olmuştur. New York merkezli marka, 1946 yılında kurulmuştur. Son teknoloji ve etkili Ar-Ge çalışmalarının neticesi olarak, cildiniz için kusursuz ürünler geliştirmekte. Estee Lauder’ın cildinize parlaklık veren maskelerinde, pürüzsüz ve aydınlık veren formülle birlikte ihtiyaç duyduğunuz nemi de karşılayacak düzeyde. Temizlenmiş cildinize uygulayacağınız Estee Lauder maskelerini hafta 1 uygulamanız yeterli olacaktır. Cildinize ışıltı katacak maske tavsiyemiz Estee Lauder Advanced Night Repair olacaktır.

Menüye geri dön ↑

LUSH

00411

İşte karşınızda organik maske. Neden organik ve taze diyoruz? Çünkü Lush ürünleri 1 aydan fazla kullanılmıyor ve buzdolabında saklanıyor. Tıpkı taze meyveler gibi. Lush hakkaten ilginç bir pazarlama stratejisine sahip. Ürünlerin ambalajlarının üzerinde onu yapan kişinin ismi yazıyor. İngiliz markası olan Lush, İngilizler tarafından oldukça beğenilmekle birlikte Türkiye’de de sadık müşteri kitlesi her geçen gün artıyor. Ancak Türkiye’den çekilmesiyle ürünlerine o kadar kolay ulaşılmasa da bazı online satış sitelerinden temin etmeniz mümkün. Bir çok blogger’ın da sayfalarında yer verdiği Lush’un cilt tipinize göre uygun olan bir maskesini denemenizi tavsiye ederiz.

Menüye geri dön ↑

BIODERMA

1970 yılında kurulan Bioderma, kusurlarınızı tedavi ederken doğallıktan taviz vermeyen kozmetik markasıdır. Biyoloji bilimiyle hareket eden marka, ürünlerini üretirken yaradılıştan ilham alır. Alelade üretilen kozmetik markaları yerine, sağlıklı ciltteki hücreler üzerinde araştırma yaparak geliştirilen Bioderma’nın, içeriğinde az sayıda bileşen bulunur. Cilt sağlığınıza zarar veren bileşenler bulunmamakla birlikte alanında kabul gören sağlık birimlerinin tavsiye ettiği markalar arasındadır. Bioderma maskelerini haftada 1 ya da 2 defa uygulayabilirsiniz. Cildinizdeki ton farklarını eşitleyerek aydınlık bir görüntü almanızı sağlayacak Bioderma’nın maskelerine güvenebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

DERMOKİL

“Kilden gelen güzellik” sloganıyla tanıdığımız Dermokil markası, dermo markaları arasında sağlam yeri olan günevilir markalardandır. Kozmetik sektöründeki ender Türk markalarından olan Dermokil, kilin mucizevi tedavi içeren özelliğinden hareket ederek ürünlerini geliştirmektedir. Dermokil, Lut gölünden alınan tuzun kozmetik sektöründe kullanılmasından yola çıkarak kil üzerinde çalışmalar yapmıştır. Ezel temizlik firma adıyla Sivas’ta kurulan ve kimya mühendislerinden oluşan araştırma ve geliştirme kadrosuyla cildiniz için sihirli dokunuşlar yapacak maskeleri, Yeditepe Üniversitesinin onayından geçmiştir. Haftada 1 kere uygulayacağınız Dermokil maskenin cildinizde 10 dakika kalması yeterli olacaktır.

Menüye geri dön ↑

CLINIQUE

Amerikan Clinique, kozmetik sektörünün dev markası Estee Lauder bünyesinde faaliyet göstermektedir. Estee’den daha altlarda konumlandırılmıştır. Ortalama bi marka olan Clinique maskeleri, güvenle kullanılabilir. İçeriğinde çok az bileşen bulunması dolayısıyla cilt sağlığına zararlı olmadığını söyleyebiliriz. Kadın ve erkekler için ayrı ürün çıkaran Clinique, parfümsüz ve doğal cilt bakım ürünleri sıralasındadır.

Menüye geri dön ↑

CLARINS

Fransız markası Clarins, üstün kalitesiyle hem kadınlar hem erkekler için ürünler geliştirmekte. Fiyatlarının diğer markalara oranla daha uygun olduğu Clarins, maskeler konusunda da oldukça başarılıdır. Ciltte parlaklığın azalmasının temel kaynaklarından bi tanesinin nemsizlik olması dolayısıyla Clarins nem maskeleri, aradığınız parlaklığı verecek türden bir maskedir. Sivilce yapmayan yapısıyla beğeni kazanan markanın maskelerini 10 dakika cildinizde bekletip bol su ile yıkamanız aydınlık bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Sizin için hazırladığımız “Cildi Çok Parlattığı bilinen Yüz Maskesi Markası incelemesi” yazımızın sonuna geldik. Maskeler, rutin temizliği yapılmış ciltlere uygulanmalıdır. En fazla 20 dakika bekletilmesi gereken maskeler, ılık suyla iyice temizlenerek nemlendirici kremle bitişi yapılmalıdır. Bir markanın dediği gibi “…çünkü en değerli giysi, cildimiz…” evet bu aynen böyle. Ve cildimizin ne kadar kıymetli olduğunu sanırım 30’lu yaşlarda kırışıklıklar kendini ortaya çıkardığında anlıyoruz.

Oylama yap!

1 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 55

Upvotes: 28

Upvotes percentage: 50.909091%

Downvotes: 27

Downvotes percentage: 49.090909%

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…