Çekici Bayanlar İçin İyi Bilinen 5 Topuklu Ayakkabı Markası İncelemesi

Topuklu ayakkabılar hiç bir dönemde modası geçmeyen ayakkabılardan. Dost başa düşman ayağa bakar demişler, e yalan değil. Özellikle kadınların birbirini süzdüğü bi gerçektir. Bu acımasız inceleme baştan başlar ayakkabılara kadar gider. Giydiğiniz ayakkabı modeli kişiliğinizi ve tarzını yansıtır. Bu tez bir çok bilimsel araştırmayla doğrulanmıştır. Dolgu topuk, orta topuk, babet ve yüksek topuklar. Seçiminiz yüksek topuktan yanaysa feminen ve çekici olmak adına rahatınızdan taviz veren birisiniz demektir. Erkeklerin içgüdüsel olarak yüksek topuk giyen kadınlardan etkilendikleri de bir gerçek. Bunun sebebinin daha çekici ve vücut hatlarının daha hoş göründüğü ortak paydasında daha bir çok farklı cevap duyar gibiyiz.

Topuklu ayakkabılarla yürümek hüner ister. Yürümesini bilmeyenler mümkünse giymesin. Yürümesini bilmeyende çok komik duruyor penguen gibi. Bir de hangi koşul ve ortamda giydiğiniz de çok önemli. Toplu taşıma araçlarını sıklıkla kullanan biriyseniz ve engebeli yollardan geçiyorsanız giymeyin, kendinize eziyet etmeyin. Metroyla gidip geliyorsam topuklu ayakkabı giymeyeyim mi dediğinizi duyar gibiyim. Bunun için önerimiz çantanızda taşıyın iş yerinde giyersiniz. Amerika’da durum bu şekilde mesela. Yoğun ve debdebeli hayatın koşuşturmasından kadınların takım elbiselerin altında spor ayakkabısı, çantalarında da topuklu ayakkabıları var. Eziyet çekmeye gerek var mı? Benimde topuklu ayakkabılarım iş yerindedir ve spor ayakkabısıyla gider, iş yerinde yüksek topuk giyer akşam tekrar spor ayakkabılarıma dönerim.

Topuklu ayakkabıları her zaman giymek durumunda değilsiniz. Ancak bilesiniz ki yüksek topuklu ayakkabı giydiğinizde tüm gözler sizin üzerinizde olacaktır. Karşı tarafa kendine güvenen, yüksek motivasyonlu ve etkileyici kadın mesajı vereceksiniz.

Giydiğiniz kıyafetin duruşundan başlayarak tüm havanızı değiştirir topuklu ayakkabılar. Vücudunuzun daha düzgün görünmesini sağlar ve asalet katar. Kadınsı gösteriyor canım topuklu ayakkabılar.
Kadınlar güzel görünmek, fark edilmek ve beğenilmek isterler. “Ben kimse için değil kendim için süsleniyorum.” hadi canım bırak bizi kandırma. Eve gidince çamaşır sulu eşofman altını giyerken niye böyle düşünmüyorsun? Bir kadın olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki kadınlar beğenilmek için süslenirler, dikkat çekmek ve iltifat duymak isterler. Kendinizi güzel bir elbiseyle düşünün altına topuklu ayakkabıyla sülün gibi yürürsünüz. Peki ya aynı elbisenin altına bir babet giyseniz nasıl olur, çok sıradan.

Şimdi “Çekici Bayanlar İçin İyi Bilinen 5 Topuklu Ayakkabı Markası İncelemesi” yazımıza geçiyor ve sözlerimizi Marilyn Monroe’nun “Topuklu ayakkabıyı kim icat etti bilmiyorum ama kadınlar ona çok şey borçlu.” sözlerimizle noktalıyoruz.

CHRISTIAN LOUBOUTIN

Louboutin-Women_s-SEO

Ünlü Christian Louboutin markasını hatırlamıyorsanız bile stilettoların kırmızı parlak tabanından markanın ayakkabılarını anlarsınız. 1963 Fransız doğumlu Christian Louboutin’in tasarladığı ayakkabılar dünyada çok sevilen ayakkabı markalarından. Siyah tabanla ayakkabının kıvrımlarının kendini göstermediğini düşünen Christian Louboutin, asistanının kırmızı ojesiyle ayakkabı tabanını boyar ve böylelikle ünlü kırmızı taban 1993 yılı itibariyle kendini göstermeye başlar. En çok taklit edilen markalardan biri olması hasebiyle kendisinin çok tutulduğunu ancak fiyatlarının biraz uçuk olduğunu çıkarmamız mümkün. Türkiye’de Beymen’lerde satılan ve özellikle Orta Doğu ülkelerinde tercih edilen Christian Louboutin, tarz sahibi kadınlara yakıştırdığımız mükemmel ayakkabılardır.

Menüye geri dön ↑

VALENTINO

11000096vu_13_n_f

Yine bir dünya markasıyla devam ediyoruz. Tasarımlarının muhteşem ötesi olduğu markanın ayakkabıları da aynı muhteşemlikte ve modayı belirleyen tarzda. Taklitlerinin de çok olması Valentino’nun modeyı yönettiğinin bir göstergesi. 1960’lı yıllarda kendi moda evini açan Valentino, ilkokul yıllarından itibaren bu işin içinde yer almış ve teyzesinin yanında çıraklık yapmıştır. Dünya devi İtalyan Valentino, özellikle elbise, ayakkabı ve çantalarıyla derinden bir off çektiren ve kendine hayran bırakan modeller üretmektedir. Her ayrıntısında buram buram feminizm kokan markanın İstanbul Zorlu Center’da mağazası bulunmakla birlikte Beymen’in online sitesinden alışveriş yapabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

CHRISTIAN DIOR

Christian-Dior-Spring-2013-metallic-pump-shoes

Yine bir Fransız, yine Christian. Acaba benim adım da Christian olsaydı tasarımcı olabilir miydim diye düşündüm. Ama ben ne Fransızım ne böyle bir yeteneğim var.

1905 doğumlu olan Christian Dior, II. Dünya savaşı sırasında subay eşlerini giydirmiş, 1947 yılında ise ilk koleksiyonunu oluşturmuştur. Marka çatısı altında hangi ürünü piyasaya sürdüyse kalitesi ve tarzıyla beğenilen ürünlerden olmuş. Kıyafetleri başta olmak üzere, ayakkabı, çanta, parfüm ve kozmetik ürünlerini sıralayabiliriz. Dior ayakkabıları tarzıyla Türk sosyetesinin de tercih ettiği markalardan olmuştur. Özellikle metal aksesuarlı modellerini sıklıkla görmekteyiz.

Menüye geri dön ↑

NINE WEST

Ayakkabı ve çanta modelleriyle oldukça beğenilen ve Park Bravo Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Nine West markası listemizin 4. sırasında. New York merkezli ve 1978 yılında kurulan Nine West, Türkiye’de 1997 yılından itibaren görülmekte. Türkiye’de ilk mağazasını Capitol AVM de açan, bir çok şehirde ve Boyner mağazalarında bulabileceğiniz Nine West’in hitap ettiği grup çalışan, şehir hayatıyla bütünleşmiş kadınlar diyebiliriz. Modelleri, kalitesi ve tarzıyla kendisine sadık bir kesim bulunan markanın takipçileri de bi hayli fazla. Nine West’ten aldığım hiç bir ayakkabıdan rahatsız olmadığım markayı tarz sahibi kadınlara tavsiye etmekle birlikte indirim dönemlerini kaçırmayın derim.

Menüye geri dön ↑

DIVARESE

Karşınızda yine çok sevdiğim İtalyan markası Divarese. Eski zamanlarda ayakkabılar daha kaliteliydi ve daha pahalıydı. Lise yıllarımı hatırlıyorum da bir ayakkabıyı beğenirdik, alamazdık, para biriktirir giderdik numarası kalmazdı. O zaman ayakkabılar kolayına alınamazdı. Ya da bilmiyorum belki ben alamazdım. Şimdi beğendiğimiz ayakkabıyı hiç düşünmeden alabilme gücüne sahibiz ancak kaliteli model bulması zor. Türkiye’de satılan en bilindik markalar bile kaliteyi düşürdü. Bu durum fiyattan belli aslında. İşte bu ortamda Divarese bana eski günlerdeki gibi kaliteli ayakkabı alma fırsatı sunan bir marka. Ayakkabıları cidden rahat ve kaliteli. Fiyatları Türkiye standartlarında diğer AVM markalardan biraz pahalı olabilir ama bunun için indirim dönemlerini bekleyebilirsiniz. Modellerinin de çok tarz olduğu Divarese’i kendi mağazalarından bulacağınız gibi YKM ve Network Fabrika mağazalarından da bulabilirsiniz. Morhipo’yu takip edenler sık sık Divarese butiği açılır ama aklınızda bulunsun internet için ürettiği byDivares adı altında satılır ve kalitesi Divares’ten düşüktür.

Siz “Çekici Bayanlar İçin İyi Bilinen 5 Topuklu Ayakkabı Markası İncelemesi” yazımızın sonuna geldik. Alışveriş sizde bir tutku, hele ayakkabılar. Kaç tane olursa olsun yetmeyen ayakkabılar…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada