Çaykolikler İçin İyi ve Uygun Bilinen 5 Çay Bardak Takımı Markası

Çay aslında bir çaydan daha fazlasıdır. Çayın aslında bir de edebi yönü vardır. E o kadar şiir ve romana konu olmak kolay mı? Çay kültürü her ülkede farklılık göstermekle birlikte Türklerin çay kültürü kendine hastır. Öyle İngilizler gibi saat 5’e hapsetmeyiz. Sabah başlarız ve gece yatana kadar sürekli bi çay muhabbeti dönüp gider. Çaydanlıkta demlenen çaylar, ince belli bardaklarda çay tabağıyla ikram edilir. Gelen misafirlerimize ilk olarak ikram edeceğimiz çay, ya da en yakın arkadaşımıza çay koy geliyorum demek sanırım sadece Türklerde olan bir özellik. Yazın serinletir, kışın ısıtır. O derece mucizevi bi buluştur çay. Çayla ilgili bahsettiğimiz her şey güneşten bir zerre, denizlerden bir katredir.

Çayı arada içenler olduğu gibi bi de çaykolikler vardır ki bunlar çay olmadan yaşayamazlar. Çay içmediklerinde başları ağrır, elleri titrer ve sinirli olurlar. Bu tip durumlara mağruz kalırsanız hemen en yakın çaycıya gidip yanına bir de cigara yakmalısınız.

Kupada ya da porselen fincanlarda içilse de ince belli çay bardağının keyfini vermeyecektir. Çayın zararlı olduğunu söyleyenler konuşadursunlar, günde ortalama 5 bardak çay içenlerde felç, tansiyon ve kalp krizi riskinin azaldığı da yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde ortaya çıkan gerçeklerdir. Çayın bu kadar hayati olduğunu söyledikten sonra çay bardaklarını geçmek olmaz.

Çaya asıl tadını veren en önemli şeylerin arasında çay bardaklarını es geçemeyiz. Çay ne kadar lezzetli olursa olsun porselen bir kupa veya fincanda içmek bana aynı keyfi vermeyecektir. Ya da kalın cam bardakta çaydan tat almamı engelleyecektir. Çay sunumlarınızı daha zevkli ve keyifli hale getirmek için tarzınıza uygun kaliteli çay bardakları olmazsa olmazlardandır. Hele bir de evlenecekseniz ve çeyizinize alıyorsanız durum sizin için daha önemli hale gelecektir. Zira yeni evlilerin her şeyi mercek altındadır.

Hadi şimdi gelin eniyiveuygun.com takipçileri için hazırladığımız “Çaykolikler İçin İyi ve Uygun Bilinen 5 Çay Bardak Takımı Markası” yazımıza geçelim…

PAŞABAHÇE

1000167

Paşabahçe, cam ürünlerinin babasıdır. En kaliteli ve en zevkli ürünler başka marka adı altında satılsa da o ürün mutlaka Paşabahçe’nindir. 1935 yılında Atatürk’ün talimatıyla İş Bankası tarafından Beykoz’da kurulan Paşabahçe, Şişecam grubunun bir üyesidir. Türkiye’nin cam ve cam ürünlerini karşılamak amacıyla kurulan Paşabahçe, 1957 yılında mağazalarını açmıştır. 2000 yılında ise yenilenme projesiyle birlikte mağaza konsepti ve ürün çizgisini değiştirmiştir. Daha modern çizgide üretim yapan Paşabahçe’nin marka değeri de artış göstermiştir. Bir çok serie üretim yapan Paşabahçe’nin kaliteli ve çeşit çeşit çay bardağı takımı bulunmaktadır. Çay bardağı takımlarında tarihi ve kültürel değerlerimizi yansıtmasıyla oldukça beğeni kazanmıştır.

Menüye geri dön ↑

LAV

drn52_147381471550bd316a204f

Son dönemlerde sıklıkla televizyon reklamları dönen Lav, piyasaya hızlı bir giriş yapmıştır. Bu hızlı girişin altında elbette güçlü bir marka olmalı. Bu marka ise, Gürallar grup bünyesinde faaliyet göstermektedir. 2014 yılından itibaren ise Lav markası adı altında devam etmeye karar vermişlerdir. 2014 yılından itibaren Lav adı altında devam etme kararı alan markanın geçmişi 1948 yılına dayanır. Üretimlerini Kütahya’da bulunan fabrikalarında gerçekleştiren Lav, dünyanın bir çok ülkesine de ihracat yapmaktadır. Bu açıdan sektörle ilgili tecrübe ve birikimlerinin oldukça fazla olduğu Lav’ın, çay bardaklarında da oldukça şirin, kaliteli ve hoş takımları bulunmakta. Geleneksel motiflerden modern modellere varana dek çok zengin modeller bulunan Lav da , zevkinize uygun bir çay bardağı takımı illa ki bulanacaksınız.

Menüye geri dön ↑

JUMBO

jumbo-şık-ve-zarif-çay-seti

Jumbo, uzun yıllar kalitesi ve fiyatlarının yüksek olmasıyla bilinen ve oldukça prestij sahibi bir marka olmuştur. 1947 yılında Çemberlitaş’ta Nubar Çolakyan tarafından kurulan Jumbo, bir atölyede başlayan hikayesinde dünyaca ünlü bir marka haline gelmiştir. Estetik ve kaliteyi birleştiren Jumbo, yıllardan beri genç kızların çeyizinde ki en kıymetli parça olmuştur. Çay bardağı takımları oldukça sade ve şık olan Jumbo’nun sahibi maalesef artık Jumbo değil. Jumbo geçtiğimiz yıllarda Karaca’ya satılmıştır. Her ne kadar Karacayla bağlantılı olmayacağını söyleseler de Jumbo’nun en azından eski tarzının kalmayacağını söyleyebiliriz.

Menüye geri dön ↑

BİEV

Çay ve fincan takımları bakanların aşina olduğu diğer marka ise Biev’dir. Bir çok mağazada Biev çay takımı bulmanız mümkün. Geçmişi 1997 yılına dayanan Biev, Güntay pazarlama tarafından kurulmuştur. Sadece mutfak ürünleri değil ev tekstili ve ev dekorasyonu üretimi de yapmaktadır. Çay keyfinizi tam anlamıyla tamamlayacak olan Biev’in çay bardakları zarif ve estetik çizgiye sahiptir. Çaya misafiriniz geldiğinde özenle çıkarıp kullanacağınız harika çay bardağı takımlarını beğeneceğinize eminiz…

Menüye geri dön ↑

SCHAFER

Schafer ismini duyunca Alman filan zannettik ama yanıldık. Schafer, aslında Türk markası ve Aslan ticaret tarafından kurulan bir marka. Amma Asla Ticaret diye mağaza açsaydı bu kadar tutulacağını hiç sanmazdık. Schafer markası, 2004 yılında kurulmuş ancak öncesinde bi 25 yıllık deneyim vardır. Şuan neredeyse her AVM’de bir mağazası bulunan Schafer’da oldukça zengin ve şık çay bardağı takımları bulunuyor. Çay bardağında sadelikten hoşlanan kadınlara pek hitap etmese de desenli çay bardaklarından hoşlananların beğeneceği modeller vardır. Schafer, fiyatlarıyla da ortalama olmakla birlikte Schafer’da bizim favorimiz renkli çay bardak takımı olmuştur.

Efendim siz sevgili eniyiveuygun.com takipçileri için hazırladığımız “Çay Bardak Takımı Markası inceleme” yazımızın sonuna geldik. Sizin gibi şık ve zarif çay bardakları edinmek için bir an önce harekete geçin.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada