Çabuk Kaynattığı Bilinen 5 Çaydanlık Markası İncelemesi

Türkler için çay, felsefesi olan bir içecek türüdür.  Sabah kahvaltısından başlayıp gece geç saatlere kadar içilen çayın her saat ve zamanda yeri ayrıdır. Evinize gelen misafirinize ikram edeceğiniz çay bu kadar önemli bir yere sahipken kaliteli çaydan anlamayan yoktur herhâlde. Çayın markası kadar çayın demlendiği çaydanlığın markası da lezzette oldukça önem taşımaktadır.

Aliminyum, çelik, cam ve porselen çaydanlıklar bulunmakla birlikte en hoş içimli çay aliminyum çaydanlıkta demlenmesine rağmen görüntüsünden dolayı evlerde pek fazla tercih edilmemektedir. Porselen demliklerin çayları beğenilmekle birlikte son yıllarda cam demlikler mutfakta yer almaktadır. Ancak bu çeşitlerin içinden en fazla tercih edilen çelik çaydanlıklardır. Kaliteli çelikten yapılmış çaydanlık hem uzun yıllar sorunsuz kullanılır hem de içmeye doyamıycanız çaylar demleyebilirsiniz.

Çaydanlık seçiminde akıtmayan ve damlatmayan çaydanlık çok önemlidir. Satış sonrası hizmette sorun yaşamamanız adına ise iyi ve bilindik bir markadan yana seçiminizi yapmalısınız.

Hadi gelin şimdi hep birlikte “Çabuk Kaynattığı Bilinen 5 Çaydanlık Markası” yazımıza geçelim…

HİSAR

hisar

1968 yılında temelleri atılan Hisar, Erdoğan kardeşler tarafından kurulmuştur. El feneri üretimiyle iş hayatına atılan Erdoğan kardeşler, daha sonra rotalarını değiştirerek çatal, kaşık, bıçak üretimine soyunmuşlardır. memleketleri olan Doğanhisardan esinlenerek Hisar markasıyla sektörün en güvenilir markalarından olan Hisar, dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir. “Sofra Sanatı” sloganıyla hareket eden Hisar, çaydanlık konusunda da başarılı işlere imza atmıştır. “Hisar Studio” ekibinden Can Yalman’ın tasarladığı Tealove ve Tearend serisiyle tasarım ödülü almıştır. En kallavi çay tiryakilerinin bile beğendiği  Hisar, kalite ve ödüllü tasarımlarıyla son yılların en çok tercih edilen markalarındandır. Klasik çaydanlıktan farklı bir görüntü arıyorsanız kalitesi herkesçe malum Hisar çaydanlıkları listenizin birinci sırasına almanızı tavsiye ederiz. Çaydanlıklarında kendinden bulunan süzgeci ve düşmeyen kilitli kapağı sayesinde çay demlemek ve içmek ayrı bi zevke dönüşecek. 9 seri modeli bulunan Hisar’da bütçenize ve zevkinize uygun bir çaydanlık illa ki bulacaksınız.

BENZER İÇERİK:  Rahat uyumak için iyi bilinen 8 düz temalı yastık modeli
Menüye geri dön ↑

JUMBO

jumbo

1947 yılında Ermeni kökenli Nubar Çolakyan tarafından Çemberlitaş’ta kurulan bir atölyeyle piyasaya giriş yapan Jumbo, kurulduğu günden bu güne en kıymetli markalar arasındadır. Yılların markası Jumbo, genç kızların çeyizinin en gösterişli markasıydı. Bugünlerde genç kızlar arasında eski havası kalmış mıdır bilinmez ama Jumbo’nun hala tutkunu olan müşterileri vardır. Ancak son değişikliklerle Jumbo markası, Karaca tarafından satın alınmıştır. Bu gelişme bildiğimiz ve güvendiğimiz Jumbo kalitesi nasıl etkiler bilemiyoruz. Jumbo çaydanlıkları bir çok kişi tarafından beğenilse de yenilenme adına çok da başarılı oldukları söylenemez. Çocukluğumda olan çaydanlık modeli bugün bile değişmedi. Oysa rakip firmalar araştırma ve geliştirme işini ciddi yatırımlar yapmaktadırlar. Yenilik ve tasarım benim için önemli değil ben markaya bakarım diyenlerdenseniz Jumbo’nun çaydanlıklarını tavsiye ederiz.

Menüye geri dön ↑

KORKMAZ

korkmaz

Jumbo’nun yeni sahibi Korkmaz, piyasanın hızla yükselen markalarından. Küçük ev aletleri başta olmak üzere hangi alanda ürün çıkarıyorsa fark ediliyor ve kadınların tercih ettiği markaların arasına giriyor. Çaydanlık konusunda da kullanıcıların oldukça memnun oldukları ve tavsiye ettikleri marka olan Korkmaz’la misafirlerinize ve ailenize harika çaylar demleyebilirsiniz. 1972 yılına uzanan Korkmaz’ın hikayesinde büyük değişimler gözlenmiş ve hatrı sayılır markaların arasına girmiştir. Çaydanlık konusunda şüpheye düşüren tek nokta ise, dış yüzeyinde kullandığı polisaj malzemesi. Polisaj, eğer kaliteli değilse ciddi kanser yapıcı maddeler arasına girmesiyle temkinli durulması gereken malzemelerdendir.

Menüye geri dön ↑

EMSAN

Emsan denince ilk olarak akla emaye gelir. 1973 yılında Emsan kurulduğunda, küçük bir atölyede faaliyet gösterirken bugün dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir. Emayeden çelik grubuna geçiş yapan Emsan, bir çok ürün grubunda sofranızda yer bulmayı hedefliyor. Çaydanlık grubunda zengin modelleriyle farklı boyutlarda üretilen çelik çaydanlıklarına ise 2 yıl garanti veriyor. Ancak müşteri yorumlarına ve şikayet sitelerine baktığımızda özellikle satış sonrası hizmetin yeterli olmamasıyla alakalı fazlaca şikayet görüyoruz.

BENZER İÇERİK:  Kaliteli ve uygun fiyatlı bilinen 5 basketbol topu modeli
Menüye geri dön ↑

AR YILDIZ

Listemizin son sırasına geldik. Ar Yıldız yerel bi marka gibi algılansa da çaydanlık konusunda bilindik markalardan sonra en çok tercih edilen markalar arasındadır. Geçmişi de bi hayli eski olan Ar Yıldız 1948 yılında Artin Yıldız tarafından kurulmuştur. Restaurant, açık büfe, oteller gibi hizmet sektörüne toplu satışlar yapan Ar Yıldız’ın kalitesini buradan da anlayabilirsiniz. Çaydanlıklarında 1. kalite çelik kullanan Ar Yıldız’ın tabanı da inox ocaklar için dayanıklı malzemeden üretilmiştir.

Sizin için hazırladığımız “Çabuk Kaynattığı bilinen 5 Çaydanlık Markası incelemesi” yazımızın sonuna geldik. Çeyizinize ya da günlük kullanım için aradığınız çaydanlığı bulmanız ümidiyle, keyifli alışverişler…

2 Comments
  1. Reply
    kazım kahraman 28 Mayıs 2016 at 17:43

    önemli olan hangi marka çaydanlıkla içtiğin değil kiminle içtiğindir sevgili admin :))

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada