Bu Yılın İyi ve Uygun bilinen 6 SuperSport Motosiklet Markası incelemesi

Sizde bir motosiklet tutkunusunuz. Hız, heyecan ve adrenalin vazgeçilmeziniz. Motosiklet sizin hayat tarzınız. Motosiklet kullanmak için sevmek ve emek gerek.

Belki İstanbul trafiğinin çilesinden, belki motosiklet tutkunuz olmasından belki de canınız güneşli havalarda motosiklet çektiği için… Bu sebeplerin hepsi bizce makul. Ama şehir içi trafikte bir scooter en kullanışlı olacakken siz tutar da daha havalı, daha güçlü diye SuperSport alırsanız da hata edersiniz.

Kenan Sofuoğlu’nun 2012 SüperSport Dünya klasmanında 183 puanla şampiyon olduğunu bilmeyenimiz yok. İlk inceleyeceğimiz motosiklet türünü SüperSport’ ta karar kıldık. SuperSportlar performans için yaratılmıştır. Hızlı ve Öfke’li deyimi bizce SuperSportlar için söylenmiş. Oturma stili öne eğiktir, güçlü ve yüksek devirli motorları vardır ve dönüşleri hızlıdır. Yakıt tüketiminde cebinize güvenmelisiniz, SuperSport’ a binen de yakıtını düşünmemeli….

Super sports motosiklet alırken Türkiye’de servis ağı yaygın ve garantisi olan bir marka tercih etmelisiniz.

Bu yılın iyi ve uygun bilinen 6 SuperSport motosiklet markalarını sizler için incelerken diğer motosiklet modellerin toplist’ lerini yakında sizlerle paylaşacağız…

YAMAHA

100615middle1

Ünlü Japon motosiklet markası Yamaha hız tutkunuzu ateşler! Kendinizi yarış pistinde gibi hissetmenizi sağlar. YZF-R6 ile 2011’de Chaz Davies, 2013’ de İngiliz Sam Lowes şampiyonluğu yakalamıştır. 2016 yılının en iyi SuperSport Motosiklet listesinin 1. sırasına R1’i incelemeyi uygun gördük. Sıvı soğutmalı, 4-zamanlı, DOHC, Öne eğimli paralel 4-silindir, 4-subap ve 998 cc Motor Hacmine sahip olan, son teknolojinin getirdiği tüm yenilikleri bünyesinde barındıran motorun tasarlayıcıları R1’in “yarışmak için doğdu” şeklinde ifade ediyorlar. Satış Fiyatı: 79.000 TL.

Menüye geri dön ↑

KAWASAKİ

2013_Kawasaki_Ninja_ZX-10R_395405

Japonlar bu işi biliyorlar, yine bir Japon markası… Kawasaki Puccetti Yarış takımının üç kez dünya şampiyonluğuna imza atan pilotu Kenan Sofuoğlu’ da Kawasaki motorlarını tercih ediyor.

Ninja ZX-10R modeli Kawasaki mühendislerinin ve yarış ekibinin tasarladığı son model ve Dünya şampiyonları Jonathan Rea ve Tom Sykes tarafından test edilip onaylanmıştır. 4-zamanlı, su soğutmalı, dört sıralı 4 silindir ve 998cc motor hacmiyle 18.700 Euro fiyatıyla alıcılarını bekliyor…

Menüye geri dön ↑

HONDA

149e9153-5990-429b-9b38-27aba64d82e0

CBR600RR modeliyle Michael van der Mark’ın 2014 yılında şampiyon olduğu model, 2010 yılında Kenan Sofuoğlu’na da birincilik kazandırmıştır.
Biz bu yazımızda size Agresif ve dinamik olarak tanımlayacağımız CBR1000RR modelinden bahsetmek istiyoruz. Kendisi tam bir efsane. Total control mantığıyla şekillenen modelde “kontrolsüz güç, güç değildir.” felsefesiyle güç ile kontrol arasında sağlanan denge mükemmeldir. Geliştirilmiş balanssız arka süspansiyonun motosikler üretiminde kullanımı da dünyada bir ilk olan modelin satış fiyatı 53.500 TL’dir.

Menüye geri dön ↑

SUZUKİ

Hızıyla meşhur Suzuki Hayabusa’nın 0-100 km hizlanmasi 2.4 saniye sürüyor. Performans ve görüntü bakımından hız tutkunlarının aklını alan cinsten bir motor. Katil motor dersek abartmış olmayız. Motora binmeden ciddi eğitim almanız gerektiğini herkes söylüyordur. Eğer Hayabusa ile başlıyorsanız bu eğitimi almak farz olmuştur çünkü kendisi canavardır. Şöyle söyleyelim uçaklar 300 km hızla havalanıyor bu aynı zamanda Hayabusa’nın saatteki hızıyla eşdeğer. Ee ne demişler hayat buysa Hayabusa!

Menüye geri dön ↑

DUCATİ

İtalyan üretici Ducati’nin 959 Panigable modelini listemizde 5. sırayı aldı. Ducati Panigable modelinde 2016 için yaptığı en büyük yeniliklerden biri EURO4 uyumu tamamlanan 955 cc bir motor oldu. Ancak bu egzos Avrupa pazarında görülecek. Zira Amerika ve Asya pazarı çevre duyarlılığına Avrupa kadar hassas değil. 955 cc motor hacmiyle daha güçlü bir motor ile donatılmış 959 Panigale ile nefes kesen bir tasarım motor. 959 Panigale’yle adrenalin yükseltici bir deneyime hazır olun.

Menüye geri dön ↑

BMW

Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft yani Bavyera Motor Fabrikaları Anonim Şirketi yani BMW. 1916 yılında Almanya’da kurulan otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisi. Motosiklet üretimine 1. Dünya Savaşından sonra başlayacak kadar eskiye dayanır. S 1000 RR modeli 2009 yılında ilk defa piyasaya çıkmış BMW Motorrad mühendisleri teknolojisini, tasarımını ve bağlantılarını tümüyle yeniden tasarlamıştır.
Yeni S 1000 RR önceki modelinden 6 bg daha fazla olmak üzere 199 bg güce sahiptir. Double R modelini daha hızlı ve daha kıvrak yapan yalnızca yüksek motor gücü değildir. ABS ve çekiş kontrolü dahil olmak üzere 204 kg ağırlığındaki motosiklet önceki modelinden 4 kilo daha hafiftir.
Satış fiyatı 83.772 TL olan S 1000 RR ile adrenalin takviyesi yapacak…

En iyi ve uygun 6 SuperSport Motosiklet markasını sunduktan sonra deriz ki; Kullanmaya ders almadan başlamayın. Daima kask, göz koruması ve koruyucu kıyafetler kullanın. Güvenli sürüş için sürücülere ve çevreye saygılı olun. Hepinizin tekeri düz bassın…

1 Comment

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada