Bisiklet Sevdalıları İçin Kaliteli ve Uygun Bilinen Elektrikli Bisiklet Markası İncelemesi

Bisiklet tutkunları için yeni bir modelden bahsetmek istiyoruz. Varlığından haberdar olmayanlara rağmen sıklıkla karşımıza çıkan bu model elektrikli bisikletler. Elektrikli bisikletlere karar vermek biraz zor ve ciddi araştırılması gereken konulardan. Çünkü kullanıcı sayısının çok olmadığı durumlarda memnuniyet durumuna ulaşmamız zor. Kullananlar verim alıyor mu? verdiğimiz paraya değiyor mu?

Elektrikli bisiklet için hummalı bir araştırmaya girdiğiniz ama sağlam bilgilere ulaşamadınız. Sizin için derlediğimiz Elektrikli bisiklet alma rehberimizi okumanız ve tavsiye edeceğimiz markalara göz atmanızı tavsiye ederiz. Elektrikli bisikletlerin çevreci şehir hayatına uyumlu bir mizaç gösterirler. Çevre dostu elektrikli bisiklet kullanımı için önceden ehliyet gerekmiyordu ama son çıkan yasayla gücü 25 kW’ın üstünde olan modeller için artık A1 ehliyet zorunlu.
En iyi bisiklet hangisi şeklinde bir araştırma yapıyorsunuz yanlış yoldan gidiyorsunuz demektir. En iyi bisiklet diye bişey yoktur. Sizin kullanım amacınız ve beklentileriniz vardır. Bu ihtiyaç ve beklentilerinizi karşıladığı ölçüde en iyisi odur ve size göre “en iyi” başkasına göre en iyi olmayabilir. Bu açıdan baktığınızda eğer bir elektrikli bisiklet almak istiyorsanız, elektrikli bisikletlerin performansını ve fiyatını araştırmalısınız.

25 kW’ın altındaki elektrikli bisikletlerin yasal sorumluluklar açısından bir külfeti yoktur am ayüksrk performans alamazsınız. 25kW’ın üstündeki bisikletler daha hızlıdır ancak bu seferde ehliyet zorunluluğu devreye girer ve ehliyetsiz kullanmanız durumunda cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalırsınız. Bu bakımdan alacağınız elektrikli bisiklette araştırmanız gereken konulardan ilki motor gücü, şarjının kaç km gittiği, garanti süresi, servis ağı, servis ücretleri gibi konulardır.

Gelin şimdi “Bisiklet Sevdalıları İçin Kaliteli ve Uygun Bilinen Elektrikli Bisiklet Markası İncelemesi” makalemize geçelim…

SPECIALIZED

ub-specialized-turbo-e-bike-pedelec-.jpg.2967076

Elektrikli bisiklet almakta çok zorlandığınızın farkındayız. Karar vermenin bu kadar zor olduğunu hiç tahmin etmiyordunuz. Bunun sebebi, kullanıcı sayısının yorum yapılabilir düzeyde olmamasıdır. Piyasada şu iyidir şu kötüdür genellemesi yapılacak kullanım seviyesine ulaşmadık. Belki araba almak bile bundan kolaydır. Çünkü araba için belli bir bütçeniz ve o bütçe aralığında kalitesi herkesçe malum marka ve model vardır. Specialized, bu anlamda işinizi kolaylaştırır. Kalitesi bilinen markanın 2012 yılında çıkardığı elektrikli bisiklet Turbo, güvenerek tercih edebileceğiniz elektrikli bisikletlerin ilk sıralarında yer alıyor. Dış görüntüsünde normal bir bisikletten ayırmakta güçlük çektiğimiz modelde, elektrik aksamı kadronun içinde yer alır ve lityum aküsünü bisikletin üzerindeyken bile şarj edebilirsiniz.

BENZER İÇERİK:  Benzin Masrafından Bıkanlar İçin İyi ve Uygun bilinen 5 Elektrikli Motosiklet Markası incelemesi
Menüye geri dön ↑

MONDIAL

mondial-es3-02

Türk markalarından Mondial, 2004 yılında motosiklet piyasasına girmiştir. Uğur Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Mondial bisikletler Aydın Nazilli’de üretilmektedir. Müşteri memnuniyetine oldukça önem veren Mondial, kalite çalışmalarını da üst düzey tutmaktadır. Ürünlerine 2 yıl garanti veren marka, yedek parça temini için servis ağı bi hayli geniştir.

Menüye geri dön ↑

YUKİ

yuki_dunya_elektrikli_bisiklet_1

En fazla yol giden elektrikli bisiklet markalarından biri olan Yuki, Türkiye’de üretilen markalardan. Elektrikli bisiklet piyasasına 4 modelle hizmet veren Yuki, piyasaya 1970 yılında konfeksiyon makinesi ayağı üretimiyle girmiştir. Kurulduğu günden bugüne farklı motorlar üzerine üretim yapan Yuki, 2009 yılında Elektrikli bisiklet ithalatıyla sektöre hızlı bir giriş yapmıştır.

Menüye geri dön ↑

EKOBİS

Çevreye saygılı ürünler geliştirmeyi kendisine ilke edinen Ekobis markasının MMA Dış Ticaret tarafından satışı yapılmaktadır. 2 model elektrikli bisikleti bulunan markanın bisikletleri güçlü motorlarıyla dikkat çekiyor. Ultra sessiz çalışması ve bilgisayar sistemiyle desteklediği güvenlik önlemleriyle son teknolojiyi bisikletlerine yansıtmaktadır.

Menüye geri dön ↑

BİSELECT

Mobis firması tarafından yurt dışından ithal edilen Biselect’in, 4 model elektrikli bisiklet bulunmaktadır. Bisikletlerinde kullandıkları güçlü motor ile uzun kilometreleri yorulmadan geçersiniz ancak Türk Kanununda ehliyet ve ruhsatlı kullanabileceğiniz modellerden. Piyasada ve çeşitli onlie satış sitelerinde oldukça fazla karşımıza çıkan Biselect markasıyla ilgili kafamıza takılan tek nokta şu ki; doğru dürüst internet siteleri bile olmayan markanın satış sonrasını gelin siz düşünün!

Sizin için hazırladığımız  yazımızın sonuna geldik. Benzin fiyatlarının bu denli artmasıyla alternatif ulaşıma olan rağbette doğru orantılı bir şekilde artmış durumda. Sizde bu durumda çevreye duyarlı bir ulaşım aracı istiyorsanız elektrikli bisikletler tam size göre…

1 Comment
  1. Reply
    Bilinmez 14 Ekim 2016 at 17:47

    Kardiyo bisiklet ile ilgili bir yazı dizisi hazırlarsanız çok mutlu olurum.Çok güzel bir siteymiş yazılarınızın devamını merakla bekliyorum

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada