Bebekler İçin Kaliteli ve Rahat Bilinen 7 Terlik Modeli

Terlik denince sıcak havalar akla gelir. Sıcak havalarda sokakta ya da evde bebeğiniz için terlik arayışındasınız. Sıcak havalarda kapalı ayakkabılarla dolaşmaları minik yavrularınız için cn sıkıcı olabilir. Nefes almayan ayakları terler ve hava almaz. Bunun yerine terlikle dolaşmaları, ayaklarını terletmeyecek ve aynı zamanda nefes almalarını sağlayacaktır.

Terlik seçerken dikkat edeceğiniz bir nokta da ayak numarasıdır. Özgürlük alanının kısıtlanmaması adına alacağınız terlik ne küçük ne de büyük olmalı. Yazlıkta ya da tatilde ayakkabının zorluğunu ortadan kaldıran ve bebeğinizin size bağımlı olarak ayakkabı giymesi durumunu ortadan kaldıran terliklerde, kız bebekler için pembe ağırlıklı erkek çocuklar için mavi ağırlıklı modeller seçilse de renklerin cinsiyeti olduğuna inanmayıp her rengin tüm çocuklarda çok sevimli duracağını düşünüyoruz. Bebeğinize alacağınız terliğin tabanının ortopedik ve yumuşak olmasına dikkat ederken, kullanılan malzemelerin kanserojen madde içermediğine emin olduğunuz markalardan alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Hadi gelin şimdi hep birlikteBebekler İçin Kaliteli ve Rahat Bilinen 7 Terlik Modeli yazımıza geçelim…

TERLİK SANDALET

1

Bebeklerde en sevdiğim model orijinali Crocs tarafından piyasaya sürülen terlik sandalet modeli. Renk sklasının epey geniş olduğu bu terlikler, yavrunuzun enerjisini tam anlamıyla atmasını sağlayacak hareket özgürlüğü ve rahatlık vadediyor. Ayak sağlığını kendisine ilke edinen markanın, ayak sağlığına önem vermesiyle biliniyor. Miniğinizin ayağına zarar vermeyecek maddelerden üretilen terlik sandaletlerin, kendine has tarzı taklitlerini de peşinden sürüklemiş gibi görünüyor. Zira piyasada Crocs taklidi terlik hırla bulunmakta.

Menüye geri dön ↑

BANTLI TERLİK

2

Yine en çok sevdiğimiz ve küçüklere en çok yakışan bantlı terlikler ergonomik açıdan da oldukça rahattırlar. Yavrunuzun kendi başına giyip çıkarabileceği bantlı terlikler spor görünüşü ve ayağa sağladığı rahatlıkla en çok tercih edilen modeller arasında. Çift ya da üçlü banttan oluşan bantlı modeller, minik yavrunuzun ayağını tam olarak kavramasıyla birlikte koşma ve ani hareketlerde güvenlik sağlıyor.

Menüye geri dön ↑

KIŞLIK TERLİKLER

3

En pofuduk ve en yumuşak terlik türü şüphesiz kışlık terliklerdir. Renk ve tarzıyla minik yavrunuzun oldukça beğenisini kazanacak kışlık terlikler, soğuk kış gününde de minnacık ayaklarını üşütmeyecek türdendir. Sevimli karakterler ya da hayvanların baskısının olduğu kışlık ev terlikleri, sanırım biz yetişkinler arasında da en çok tutulan terlik modellerinin arasında yer alır. En değerli varlığınız olan yavrunuzun hassas ayakları üşümesin diye kış için bi tane almanızı tavsiye ederiz.

Menüye geri dön ↑

PLAJ TERLİKLERİ

Havuz ve deniz sezonunun açıldığı günlerde yavrunuzun en kendini kaybettiği alan havuz kenarıdır. En sevdiği şey olan su ve yorulmak ve çıkmak bilmeyen bebeğiniz için seçeceğiniz terlik hayati önem taşıyor. Hayati önem taşıyor diyoruz çünkü, havuz kenarları kaygan zeminlerdir. Kıyamadığınız yavrunuzun kayıp düşmesini istemezsiniz. Ama maalesef plaj terlikleri adı altında satılan bi çok basit yapılı terlikler oldukça kaygan oluyor. Sizde olumsuz bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız, alacağınız plaj terliğinin kaymayan yapıda olmasına dikkat edin.

Menüye geri dön ↑

CIRTLI TERLİK

Bir çok ünlü markanın ürün gamına eklediği cırtlı terlik rahatlığı ve işlevselliği ile ön plana çıkıyor. Görüntüsünün de oldukça şık olduğu cırtlı terlikler sayesinde, yavrunuzun ayağının tombişliğine göre ayarlama yapma imkanı da sağlıyor.

Menüye geri dön ↑

PARMAK ARASI TERLİKLER

Her yaş grubu için üretilen parmak terlikleri, biz bebek ve çocuklar için pek de uygun bulmuyoruz. Yavrunuzun hassas cildini tahriş ve hatta yara yapabilecek parmak arası model terliklerle risk almaya gerek olmadığını düşünüyoruz. Biz yetişkinler için pratik ve hoş görünümlü olsa da minikler için kullanışlı değildir. Minik yavrunuzun kendi başına giyip çıkarması adına biraz daha büyüdüğünde parmak arası terliklere yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz.

Menüye geri dön ↑

DERİ TERLİKLER

Tarz olarak bizim pek sevmediğimiz deri terliklerin müptelası oldukça fazla. Öyle ki sokağa çıktığınızda pek çok çocukta deri ya da deri görünümlü terlik görürsünüz. Sağlık açısından derinin oldukça faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak gerçek deri olmayan terlikler bir çok bakteri ve mikrobu da barındırarak tehlikelerden korumak istediğiniz yavrunuzu hastalıklarla baş başa bırakıyor. Başta ayak mantarı olmakla birlikte ayakta oluşabilecek hastalıklara sebebiyet veren sağlıksız suni deri terlikler, suyla temas edip kurumadığında tam anlamıyla bir hastalık kaynağı oluveriyor. Tavsiyemiz deri terlik alacaksanız gerçek deri olmasına özen gösterin.

Sizin ve minik yavrunuz için hazırladığımız Bebekler İçin Kaliteli ve Rahat bilinen 7 Terlik Modeli yazımızın sonuna geldik. Keyifli alışverişler dileriz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.