Bebekler için sağlıklı ve uygun bilinen 5 süt markası incelemesi

Bir anne için en kıymetli varlık evladıdır; bu sebepten dolayı hiçbir anne, evladının yanlış beslenmesini ve bundan dolayı çocuğunun zarar görmesini, büyümekten alıkonmasını istemez; çünkü yanlış süt seçimi bebekte gaz,hazımsızlık ve sindirme gibi sorunlar ortaya çıkarabilir.

Bebekler için beslenme durumlarının %99’undan fazlasında en iyisi anne sütüdür. Nitelim; sanılanın aksine sadece annenin sütünün yeterli olmadığı veya hiç gelmediği durumlarda bebek maması takviyesine başvurulmalıdır.

Biberonla beslenmede ise bebeklerdeki emmeyi reddetme gibi ters etkiler doğurabilir. Bebeğinizin beslenmesi hususunda yardıma ihtiyaç duyduğunuz anda muhakkak bir uzmandan yardım alınız.
Yanlış beslenme bebeklerde ciddi sağlık tehlikeleri yaratabilir. Bebeklerin sağlığı bir anne ve babanın tüm huzurunu kaçırabilir. Evlatları mutlu ve huzurlu değilken onlar nasıl olabilir ki? Bir annenin bebeği mutsuzsa anne ve baba bu durumdan etkilenip mutsuz olur.Peki bebekler için en iyi ve uygun süt hangisidir? Hangi süt markaları tercih edilmelidir?Bu yazımız anne ve anne adaylarına kılavuz niteliği taşır.

SMA GOLD

sma

Bebeklerin beslenmesi için en uygunu hiç tartışmasız anne sütüdür. Ancak bazen anneler bu konuda yetersiz kalabiliyor ve birçok sebepten dolayı bebeklerini emziremiyorlar. Bu gibi durumlarda, bilinçli annelere “SMA Gold 1 biberon” mamasını bebeklerinin sağlığı için kullanmalarını tavsiye etmekteyiz. SMA Gold 1 bebeğinizin gelişim sırasında her daim ihtiyacı olan besini anne sütüne yakın şekilde karşılamayı amaç edinmiştir. İçeriğindeki karışım tamamen SMA’ya özeldir; emzirme ile beraber olacak surette veya tek başına kullanılabilmektedir, elbette ki her halükarda SMA bebeğinizin gelişimine katkıda bulunacaktır. Eğer ki yeni doğmuş bir bebek yeterli beslenmeyi sağlayabilirse doğumundan itibaren 6. ayda ortalama 2 misli daha ağır hale gelmektedir. SMA gold bu hızlı büyümeyi başarıyla sağlayabilen bir takviye üründür. Gaz ve kabızlık gibi sorunlar SMA gold ile unutuluyor; çünkü içeriğindeki moleküller anne sütüne en çok benzeyecek surette tasarlanmıştır; bu durum bebeğinizin anne sütü almışcasına rahat dışkılayabilmesini sağlayacaktır. SMA Gold 1 diğer bebek besin takviyelerine kıyasen daha az beta protein içermekte olup anne sütüne de en çok benzeyen protein yapısı sağlanmaya çalışılmıştır(anne sütü beta-protein içermez). Ayrıca SMA GOLD 1’in prebiyorik etkiye sahip olduğu pediatri uzmanlarınca doğrulanmıştır…

En iyi ve uygun” ekibi olarak SMA GOLD 1’i listemizin 1. sırasına almayı uygun görmüş bulunmaktayız. Ancak elbette ki bu bebek takviyesinin bebeğinize göre uygunluğu değişecektir. Siz her halükarda dokturunuza danışarak bu takviyeleri kullanın!

Menüye geri dön ↑

MILUPA APTAMIL

“Pronutralı Aptamil” üç ayını doldurmuş bebekler için uygun olabilecek besin kaybağıdır. Zaten 9. aydan sonra iyicene azalan anne sütünün yerine bunu kullanabilir ve bebeğinizin ihtiyacı olan doğal besini almasını sağlayabilirsiniz. Anne sütüyle beraber ya da tek başına kullanılmasında sorun olmayıp özel bir karışım içermektedir. Bu özel karışım bebeklerin sindirim sistemi gelişimini daha sağlıklı ve hızlı şekilde olmasını sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir ve tüm ölçümler yapılarak, tesler yapılarak piyasaya sürülmüştür. Bebeğinizin beyin gelişimini iyileştiren “lcp” adlı maddeyi de ihtiva eden APTAMİL minik yavrularınız için zeka gelişimine de katkıda bulunacak türdendir.

APTAMİL’i değişik şekillerde yemek veyahutta anne sütü ile birlikte veya tek başına bebeğinize verebilirsiniz. Bunun için kesinlikle doktorunuza danışmanız önerilmektedir

Menüye geri dön ↑

HIPP

hipp

Dünyanın en büyük organik madde işleyici firması olan HİPP’in; organik madde tedarikçisi 6 000’i geçmektedir. HiPP’in 15,000 hektarlık toprak alanı, organik tarım yapmak üzere kullanıldığından; zemin suyundan, yıllık 4,000 ton suni gübre kullanmaktan ve toprağa 5,000 kg pestisitten dökmekten kaçınılmaktadır. Organik içerikli olduğundan %100 GDO’suz olduğu iddia edilmektedir.

Anne sütünün kesildiği ender durumlarda bebeklerde kullanılabilen bu ürün gayet başarılı sonuçlar ortaya serebilmiştir. “HİPP” yetkili sağlık çalışanının önerisi ile kullanılmalıdır kafanıza göre tercih etmek pek doğru sayılmaz mutlaka uzmana danışılmalı.

Menüye geri dön ↑

BEBELAC

Bebelac mamaları; bebeğinizin alması gereken demir ve vitamin içeriğine sahiptir. İçindeki, prebiyotik lif vasıtasıyla bebeğinizin doğal vücut direncini artar. Bebeğinizi de dışarıdaki mikroplara karşı %80’e kadar korur. Yetişkinliğe adım atmak üzere büyüyen bebeğinizin vücuduna göre özenle üretilmiş olup içindeki maddeler itibariyle, bebeğinizin bayılarak yiyeceği bir tada sahiptir ve bebeğinize doyma hissiyatı verir. Kaşık mamaları ve kavanoz mamalarının; “Avrupa Bebek Beslenmesi Standartlarına” göre üretimi yapılmaktadır. Bu sebeptendir ki, Bebelac devam sütlerinin bebeğinize doğduğu günden bu yana sorunsuzca güvenerek içirebilme gönül rahatlığına sahipsiniz..Anne sütü, bebeğinizin doğduktan sonra 2 yaşına gelene kadar ihtiyaç duyduğu en mucizevi kaynaktır fakat annelerin sütünün gelmemesi ya da sütünün yeteri kadar olmaması gibi talihsiz durumlarda, bebekler aç kalır ve gelişimleri de olumsuz yönde etkilenir bu yüzden doktorların da önerdiği gibi bebeklerde devam sütü ya da biberon mamaları kullanılmalıdır.

Menüye geri dön ↑

EVOLVIA

Evolvia Nutripro doğumdan itibaren 6. ayın sonuna kadar sorunsuzca kullanılabilen bebek sütüdür. Bebeklerin sağlıklı gıda almasına ve yeterli takviye elde edebilmesini destekler. İspanya’da üretilmektedir ve Türkiye’ye de oradan ithal edilmektedir… Gluten içermediği için bebek sağlığına olumsuz etki edecek durumlardan da haliyle uzaktır. Annelerin rahatlıkla korkmadan tercih edebileceği bir üründür. Onlarca mama markası arasından Listemizin 5. sırasında yer alması onu kullanılmaması gereken mama yapmaz aksine tavsiye edilen mama kategorisine sokar. Dolayısıyla şu güne kadar bunu kullanıp da neden yukarıdakileri kullanmadım diye kendinizi kötü hissetmenize gerek yoktur.

Not: Süt markası dediysek de karışıklık olmasın; yeni doğmuş bebekler için süt ve de mama aynı anlama gelebilmektedir. Zira o yaştaki miniklerin mama niyetine yiyebildiği tek şey süt olduğu için listemizin başlığında da “süt” kelimesini kullandık.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada