Kaliteli ve güvenilir bilinen 5 Şampuan Markası İncelemesi

Saçlarınız sizi yansıtan en belirgin özelliğinizdir. Bir kadının saçları bakımlı olmalı, güzel saçlar her zaman dikkat çekici ve etkili olmuştur. Yıllardan beri saçlar üzerine yazılmış türkü ve şarkılar bunun göstergesi; sarı saçlarından sen suçlusun, zülüf dökülmüş yüze, sarı saçlarını deli gönlüme bağlamışım çözülmüyor Mihribanım… aşk kavramında saçın ne kadar önemli bir iz bıraktığının göstergesi.

Saçları hafife almamak lazım, bakımlı ipek gibi saçlar her zaman erkekleri etkilemiştir. Saçların kokusu ve yumuşaklığı ile iltifat konusu olmuştur. Şampuan seçimimizde saç tipimizi bilmek, belli aralıklarla şampuanımızı değiştirmek, gün aşırı saçlarımızı yıkamak ve beslenme, stres gibi daha birçok etken sağlıklı saçlar için önemlidir.

Uzun ya da kısa, sarı, siyah ya da kızıl, boyalı ya da boyasız saçlar şampuan seçimimizi etkileyen unsurlardan. O kadar şampuan çeşidinin içinden en iyisini en doğalını seçmek gayretindeyiz hepimiz. İyi bir şampuandan beklentimiz saçlarımızı ipek gibi yapsın, mis gibi koksun, kepek varsa kepekleri yok etsin, beslesin falan filan…

Size saçlarınızın daha bakımlı olmasını sağlayacak ” Şampuan Markası İncelemesi”‘ne başlayalım. Şampuan seçiminin haricinde kullanacağınız ekstra ürünler bakımlar saçlarınızın güzel görünmesine katkı sağlayacaktır.

KERASTASE

tmp_XDRxQl

Profesyonel kuaförlerde ve online satıştan bulacağınız Kerastase ürünleri listemizin ilk sırasında yer almayı fazlasıyla hak ediyor. Kozmetik diyince şüphesiz akla gelen ilk ülke Fransa. Kerastase markasının kuruluş hikayesi de bizi Fransa’ya götürüyor. Tüm ürünlerinin Fransa’da üretildiği marka 1964 yılında kurulmuş ve dünya devi marka olmuştur. Kerastase ürünlerinin market raflarında satılmamasının sebebi işin uzmanı kuaförler tarafından saç tipinize göre önerilerde bulunmalarıdır. 5 kategoride saç tipine ve yapısına göre serileri bulunan Kerastase in fiyatları biraz pahalı ama saçınıza bu lüks deneyimi mutlaka yaşatmalısınız.

Menüye geri dön ↑

NASHİ ARGAN

SG_8817741

Her dönemde öne çıkan ürünler, markalar olmuştur. Son zamanlarda mucizevi bir şekilde argan yağı’ndan konuşur olduk. Piyasada çok çeşitli argan yağı var. Bunların içinde en iyisi Nashi markasının çıkardığıdır. Argan yağının anavatanı Fas ve Unesco tarafından koruma altına alınan bitkiler arasındadır. Saymakla bitmeyen faydaları arasında saçlarda nasibini alıyor. Saçları yumuşacık yapan ve özel kokusu pahalı bir parfüm gibi. Şampuandan sonra saç kremi ve bakım yağıyla desteklerseniz sonuç mükemmel olacaktır. Satış fiyatı Kerastase ile başabaş giderken diğer şampuanların 4 katı gibidir. Ama değer! Bitkisel ürün olduğu için saçınızı temizlemekle kalmıyor bakım da yapıyor.

Menüye geri dön ↑

Kİ GOLD

Ki_Gold_500

Kore’den ithal edilen Ginsengli Ki Gold fazla bilinen marka olmamasına rağmen kendine has müşteri kitlesine sahip, oldukça başarılı bir şampuan. Aktarlarda ya da online satış sitelerinden alacağınız ürün ünlü blogger ve güzellik uzmanı Nur Bilen Yavuzer’in de tercihi. Saç kremiyle kullanıldığında daha etkili sonuç elde edeceğiniz Ki Gold’u mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Menüye geri dön ↑

NATUR VİTAL

Türkiye’de çok bilinmeyen Natur Vital’i bilen biliyor. Bitkisel grupta yer alan markanın şampuan fiyatı da 25 civarında olup denemeye değer. Saç dökülmesini önleyen şampuanları kullanıcılardan tam not alıyor. Online satış sitelerinden temin edebilirsiniz. Saç dökülme probleminiz yoksa size Ginseng köklü ürününü tavsiye ederiz. Kan dolaşımını hızlandırması, saçın onarımı ve güçlendirme etkisi bulunuyor. Erkeklerinde kullanabileceği Natur Vital şampuanlarıyla daha bakımlı ve sağlıklı saçlar vaadediyor.

Menüye geri dön ↑

PANTENE

Pantene’i son sırada gördüğünüze şaşırmayın. Sıralamada sonda yer alması yanıltmasın sizi. Zira biz iyiden kötüye sıralamıyoruz. Pantene markası birçok kişinin tercihi olmuştur. 1945 yılında içeriğinde bulunan Panthenol maddesinden esinlenilerek adını bulan Pantene, İsviçre merkezli bir marka olup kısa sürede Avrupa ve Amerikaya yayılan kaliteli şampuan markaları arasına girmiştir. 11 kategoride saç yapısına göre şampuan üreten Pantene de saç yapınıza uygun şampuanı bulacaksınız. Pantene Saç Araştırma Enstitüsünde yapılan araştırma geliştirme faaliyetleri neticesinde sürekli yenilenen markanın uzmanları arasında birçok üniversiteden ve tıp bilimleri enstitüsünden kişiler yer almaktadır. Türkiye’ye Procter & Gamble şirketi tarafından sunulan markanın fiyatları da erişilebilir düzeyde.

İstedik ki bu şampuanların varlığından haberiniz olsun. Yeni şampuan denemek istediğinizde aklınıza bu şampuanlar gelsin…

1 Comment
  1. Reply
    Fatma 11 Şubat 2017 at 13:38

    Merhaba arkadaşlar kimyasal içerikli şampuanlardansa bitkisel içerikli şampuanları tercih etmeliyiz. Ben eczacımın önerisi üzerine Zigavus’un ürünlerini kullanmaya başladım hepsi harika. Özellikle Nar Ekstraktlı şampuanı saçlarımı uzattı ve yeniledi. Her probleme karşı ayrı ayrı şampuanları var çok güzel.

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada