Az bozulduğu bilinen 7 Fıskiye Markası incelemesi

Fıskiye, farklı formlarda suyu yukarı doğru fışkırtan sistemlerdir. Bahçenizi zahmetsizce ve doğru zamanda sulama için fıskiye modellerinden size en uygun olanı seçmek için bir araştırma içine girmişseniz doğru adrestesiniz. Uygun fıskiye modelini almak için sulama alanınızın büyüklüğü, yetiştirdiğiniz ya da sulayacağınız bitki cinsi, toprak yapısı gibi belirleyici etmenler olacaktır.

Hortumla sulamaya alternatif olan fıskiye sistemleri zamandan tasarruf etmenizi sağlerken, su israfının da önüne geçecektir. Bahçe ya da yazlığınızın çim ve bitkileri için düzenli sulama, fıskiyelerle çok kolaydır. Bilindiği gibi doğru sulama zamanı ya sabahtır ya da akşama doğru yani güneş çekildikten sonra. Güneşin tam tepede olduğu zamanda sulama yapmanız bitki ve çimlerinizin yanmasına bile sebep olabilir. Bu saatlerde zamanınız olmayabilir, zaman olsa bile elinizde hortumla koca bahçeyi sulamak istemeyebilirsiniz.

Fıskiyelerin kullanım alanlarını bahçe ve yazlıkla da sınırlamamak lazım. Bugün çimin olduğu her alanda fıskiyelerin kullanıldığını görüyoruz. Okul bahçelerinde, park ve bahçelerde, site bahçelerinde ve daha bir çok yerlerde fıskiye kullanımı büyük kolaylık rahatlık ve tasarruf sağlamaktadır.

Hadi gelin şimdi hep birlikte “Az bozulduğu bilinen 7 Fıskiye Markası incelemesi” yazımıza geçelim…

KARCHER

karcher

Adından da anlaşılacağı gibi Alman markası olan Karcher, Alfred Karcher tarafından kurulmuştur. Mühendis kökenli olan Karcher, Stuttgart Teknik Üniversitesinden mezun olduktan sonra babasının şirketinde çalışmaya başlar ve ısıtma teknolojisi alanında üretim yapar. Isıtma teknolojisinden temizlik teknolojisine geçen şirket, hızla büyüyerek dünya genelinde pazarlama stratejisi geliştirmiştir. Temizlik teknolojisiyle birlikte bahçe sulama sistemleriyle de ilgilenen Karcher, sürekli geliştirdikleri teknolojiyi fıskiyelere de yansıtmışlardır. Artık sulama alanınızın düz ya da eğimli olmasının bir önemi kalmadı. Karcher son teknolojiyle ürettiği fıskiyelerle, oldukça rahat, kolay ve tasarruflu sulama işlemi yapabilirsiniz. Tüm modellerinin kolaylıkla bahçe hortumuna bağlanabilmesi, size ekstra kolaylık sağlayacaktır. Salınımlı, yuvarlak darbeli, döner ve çok fonksiyonlu fıskiyelerle sulama alanı ve türüne göre bir fıskiye modeli bulabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

GARDENA

g

Alman malı olan diğer fıskiye markası Gardena ile devam ediyoruz. 1961 yılında kurulan Gardena, bahçe aletlerinde uzmanlaşmış markalardandır. Alanının en iyisi diyebileceğimiz Gardena’yı kaliteden asla vazgeçmeyenlerin tercih ettiği görülüyor. Kalitesiyle tanıdığımız Husqvarna grubunun bir üyesidir. Sulama alanınız ister büyük ister küçük olsun. Gardena’da ihtiyaç duyduğunuz her alan için uygun bir model fıskiye bulunmaktadır. Dairesel, yelpaze, geniş alan ve salınımlı modelleri olan Gardena’da ayarlanabilir ve programlanabilir özelliği sayesinde sulamaya uygun zamanlara ayarlanarak kolaylıkla sulamanız mümkün. Siz bahçenizin tadını çıkarırken bırakın Gardena fıskiye sistemleri yeşil alanlarınızın ihtiyacı olan sulamayı en tasarruflu biçimde yapsın. Kolay temizlenebilir filtresi sayesinde fıskiyelerinizi çok daha uzun ömürlü sorunsuz kullanabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

RAIN BIRD

rain

Dünya çapında ün sahibi olan Rain Bird, 50’yi aşkın ülkede faaliyet göstermektedir. 1933 yılında kurulan marka’nın patanetli bir çok ürünü bulunmaktadır. Şirket misyonuna baktığımızda suyun akıllı kullanımını destekleyecek ürünler üretmek olan Rain Bird, sadece sulama sistemi olmakla kalmıyor, sosyal sorumluluğu bu anlamda kendine ilke ediniyor. 4000’in üzerinde ürün çeşidi bulunan markanın referansları da oldukça etkileyici görünüyor. Portekiz Avrupa Futbol Şampiyonasına dahi sponsorluk yapmış olan markanın müşteri kitlesini ev sahipleri, profesyoneller oluşturmakla birlikte golf sahaları için de özel çalışmaları mevcut. Rain Bird’ün fıskiyelerini incelediğimizde oldukça profesyonel çalıştıklarını anlıyoruz. Buna bir de olumlu kullanıcı yorumları eklendiğinde güvenerek tercih edeceğiniz markalara dahil edebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

HUNTER

Sulama sistemlerine kendine adamış ve tüm enerjisini bu işe harcayan Hunter, tüm dünyada bilinen ve güvenilirliğini ispatlamış markadır. Güzel bir bahçe için sulama sisteminin önemini hepimiz biliyoruz. Yeşil alanlarımızda sulama yaparken ortaya atılmış bir hortum ve hortumu sürükleyerek sulayacağımız alana taşımak işkenceden başka bişey değil. Bahçe sulanacaksa bir yere gidememeniz de cabası. Siz evde yokken bile sulama işinizi yapacak Hunter fıskiye sistemleriyle çimleriniz ve hobi bahçenizin kuruma derdini unutacaksınız. Bahçeniz için yaptığınız onca masrafın sulama sisteminin azizliğine uğrayarak kurumasını kim ister? Bu sebeple fıskiye seçiminizi Hunter’dan yana yapmanız oldukça mantıklı bir seçim olacaktır.

Menüye geri dön ↑

MGF PLAST

İzmir merkezli Türk markası olan Mgf Plast, sulama sistemlerine dair bir çok ürün üretmekte. Belediyeler, oteller, fabrikalar, askeriyeler ve özel konutlar olmak üzere dolu bir referans listesine sahip olan Mgf Plast, bahçenizin güzel görünmesi için sürekli yenilediği fıskiye sistemleriyle büyümeye devam ediyor. Farklı birçok fıskiye modeli bulunan Mgf Plast’ta, ayarlı modelleri olan kazıklı fıskiyeler, dengeli ve eşit sulama için en uygun olan fıskiye modelidir. Bahçenizin genişliğine göre size uygun olan bir fıskiye modeli tercih ederek hem Türk ekonomisine hem bahçenizin muhteşem görüntüsüne katkı sağlayacaksınız.

Menüye geri dön ↑

RACO EXPERT

Sulamanız gereken alan genişse size en uygun olan model döner fıskiyelerdir. 90 ile 360 derece arasında ayarlanabilen başlıklar sayesinde çok geniş alanları 3-4 fıskiyeyle halledebilirsiniz. Saplamalı, döner, yelpaze, atmalı ve çok amaçlı modelleri bulunan Raco Expert fıskiye sistemleri, hobi bahçelerinizde, yazlıklarınızda ve çok özellik istemeyen mekanlarınızda sağlıklı sulama yapacak markalardandır. Fiyatlarının diğer markalara nispeten uygun olduğu Raco Expert’ i, uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

HOZELOCK

Yurt dışında oldukça tercih edilen Hozelock’un en çok tercih edilen modeli yelpaze fıskiyelerdir. Yüksek basıncı sayesinde uzak noktaları bile çok rahat sulayacak olan Hozelock, dengeli ve eşit sulamasıyla bahçelerinizi ve yeşil alanlarınızı kusursuz sulayacaktır. Ayarlanabilir özellikte olan fıskiye sistemlerinde son teknoloji kullanılmakla birlikte sulanmasını istediğiniz alanı etkin bir şekilde ve azami tasarruf sağlayarak sulamanız mümkün.

Sizin için hazırladığımız “az bozulan fıskiye markası incelemesi” yazımızın sonuna geldik. Bahçelerinizin sizi yormadan yeşil kalmasını ve bozulmayan fıskiyelerle yeşilin tadını çıkarmak istiyorsanız listemizdeki fıskiye sistemlerini incelemenizi tavsiye ederiz…

Oylama yap!

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…