Arkadaşa Alınacak En İyi Hediyeyi Nasıl Belirlersiniz?

Hediye almak için bir arkadaşınız varsa çok şanslısınız demektir. Yaşla orantılı olarak azalan arkadaş sayımız, hediye alma noktasında da bizi sıkıntıya düşürmektedir. Bu özel arkadaşınıza yaklaşan özel gün için ne alabilirim sorusu aylar öncesinden beynimizi yemeye yeter de artar bile. Karşınızda benim gibi samimi arkadaşınız varsa almanızı isteyeceği şeyi çoktan söylemiştir de bu konularda çekinen bir arkadaşa sahipseniz işiniz biraz zor gibi görünüyor.

Arkadaşa hediye alma işi hem en güzel hemde en stresli iştir. Onu ne kadar tanıdığımızla doğru orantılı olarak seçilecek hediye alma konusunda hep kararsız oluruz ve hediye alma işi bir anda dünyanın en çekilmez işi haline gelir.

Bütçemizi sarsmayacak ve arkadaşımızı mutlu edecek hediyeyi seçme konusunda ya sıradan ve banko hediyelere ya da farklı ve yaratıcı hediyelere yöneliriz. Sıradan hediye konusunda imdadımıza kadın arkadaşımız ise çanta, saat, cüzdan, kazak yetişirken erkek arkadaşlarımız için saat, cüzdan, gömlek v.s. yetişmektedir.

Alacağınız hediyede bütçe sizin için önemliyken karşı taraf için çok da önemli olmayacaktır. Aranızdaki samimiyete göre anlam ifade eden bir kupa ya da bir çerçeve bile onu mutlu etmeye yetecektir. İş yerinden arkadaşınıza hediye seçerken çok düşünmeden bir ritüeli yerine getirmek amacınız olabilirken can arkadaşınız için çok daha hassas davranmalısınız. Aranızdaki bağı güçlendirecek bu hediyeleşme karşı tarafa her zaman sizi hatırlatacaktır.

Hadi gelin şimdi hep birlikte sizin için hazırladığımız “Arkadaşa Alınacak En İyi Hediyeyi Nasıl Belirlersiniz?” yazımıza geçelim ve sizi hediye derdinden kurtaralım…

ARKADAŞLIK DERECENİZE GÖRE

 

Hediyeyi belirlemede en temel kriterlerden biri olan arkadaşlık dereceniz ona ne tür bir hediye almanız noktasında sizi yönlendirecektir. İş yerinden mesai arkadaşınız için kafa yormadan alacağınız bir hediye sizi yormazken, can arkadaşınız için durum çok daha ciddi olacaktır. Arkadaşlık dereceniz itibariyle ilişki yaşayacağınız ve hoşlandığınız biriyse sizi bir sonraki hedefe götürecek ve ortam yaratacak bir hediye olmalı. Hoşlandığınız kız ya da erkek için bu duyguları ifade etmenize olanak sağlayan bir hediye kısa yoldan hedefe götürecektir. Misal iş yerinden arkadaşınıza bir kupa, anahtarlık ya da çerçeve alabilirken sizin için özel anlamı olan arkadaşınız için farklı bir hediye seçmelisiniz.

MESLEK GRUBUNA GÖRE

 

BENZER İÇERİK:  İyi ve Uygun bilinen 7 Erkek Takım Elbise Markası incelemesi

Meslek grubuna göre hediye bakmanız milyon tane hediye arasından daha kolay seçmenize olanak sağlamaktadır. Öğretmen, mühendis, doktor ya da her hangi diğer meslek grubu için tasarlanmış özel hediyelerle karşı tarafa onu düşündüğünüz anlamı verecektir. Meslek grubuna göre hediye denince de akla ilk kupalar gelmektedir. Bu tarz hediyeler hem bütçe olarak sizi yormayacaktır, hem de benim için özel bir hediye almış dedirtecektir. Ha şu da var ki bize göre sırf meslek grubuna göre hediye almak sizin için özel anlamı olan arkadaşlar için uygun değildir. Daha az samimi olduğunuz arkadaşlarınız için önereceğimiz meslek grubuna göre hediye seçimi daha doğru olacaktır.

TARZA GÖRE

 

Arkadaşınızı iyi tanıyorsanız tarzını da biliyorsunuz demektir. Tarzını bilmediğiniz bir arkadaşınız için alacağınız hediye sizin tarzınızı yansıtacaktır ki beğenilmeyen bir hediye alma olasılığınız yüksektir bu gibi durumlarda. O zaman daha banko ve herkesçe sevilen hediyelere yönelmeniz daha doğru olacaktır. Tarza göre hediye almak çoğu zaman riskliyken arkadaşınızın kıyafetlerini ve aksesuarlarını incelemeye aldığınızda bir fikir edinebilirsiniz. Alışveriş yaptığı mağazalara ulaşabilirseniz o markadan alacağınız bir hediyeyi beğenme olasılığı da yüksek olacaktır. Kıyafet olayına girmeyelim diyorsanız momiji’ler iyi bir alternatif olabilir.

İHTİYACA GÖRE

Düşünceli bir seçim olacak ihtiyaca göre hediye seçimi karşı tarafı belki de en memnun edecek yollardandır. İhtiyaca göre hediye seçiminde karşı tarafın kıyamayıp almayacağı bir hediye seçimi de mantıklı olacaktır. Örneğin anneme doğum günü hediyesi baktığım dönemde iPad almam önce annem için gereksiz gelse de şimdi elinden düşürmediği cihaz haline gelmiştir. Siz de bunun gibi arkadaşınızın ihtiyacı ya da kullanmaktan zevk alacağı hediyelere yönelirseniz mutlu sonla hediye olayını kapatmış olursunuz.

BÜTÇENİZE GÖRE

Hediye belirleme yöntemlerinden sadece sizi düşünerek eklediğimiz tek madde sanırım bu. Gönül her şeyin en iyisini almak ister ama bütçe gibi bir gerçekle de yüz yüze kalırsınız. Arkadaşınıza hediye alacağım diye kendinizi yormanızı asla istemeyiz. Hele çok tanımadığınız ya da bir ilişki olma umudu taşıdığınız birine asla pahalı hediye almayın. Sonu olmaz ve biterse aldığınız hediyeye üzüleceğinizi kendimizden biliyoruz. Siz siz olun arkadaşınızı mutlu etmek uğruna bütçenizi çok aşan hediyelerden uzak durun. Daha mütevazi ve makul fiyata çok güzel hediyeler bulabilirsiniz. Sizi aldığınız hediyeye göre değerlendiren bir arkadaş uzak olsun zaten.

BENZER İÇERİK:  Sporcular için rahat bilinen 5 saç bandı modeli incelemesi

Sizin için hazırladığımız “Arkadaşa Alınacak En İyi Hediyeyi Nasıl Belirlersiniz?” yazımızın sonuna geldik. Editörlerimizin araştırmaları ve tecrübeleri neticesinde sizin için faydalı olur düşüncesiyle hazırladığımız ve sunduğumuz bu yazının arkadaşınızı mutlu edecek bir sonla bitmesi en büyük temennimiz olacaktır. Ne diyelim arkadaşınıza duyduğunuz hassasiyetin size de gösterilmesi dileği ile keyifli alışverişler dileriz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada