Tenisçiler İçin En Rahat ve Kaliteli 5 Tenis Ayakkabı Markası

Olimpik sporlardan olan Tenis, ilk zamanlarda elle oynanırken sporun İngiltere’ye sıçramasıyla birlikte popülerleşmiş ve nihayetinde tüm dünyada oynanan bir spor haline gelmiştir. Kelime anlamı bekle ve yakala anlamına gelen Fransız kökenli “tenetz” kelimesinden gelir. Türkiye’de tenisin hikayesi 1900 yılına dayanır. İngiliz elçileri sayesinde tanıştığımız tenis sporu için ilk kort Moda’da kurulmuştur. Ve daha sonra kurulan Federasyon ile tenis sporu ve maçları yakından takip edilmiştir.

İster profesyonel ister amatör olarak tenis sporuyla uğraşıyor olun, dikkat etmeniz gereken ilk husus tenis ayakkabısı olacaktır. Tenis, dengenin fevkalade önemli olduğu spor olmakla birlikte bu iş için ayaklara fazla görev düşüyor. Yüksek kondisyon gerektiren Tenis sporunda, dikkat son derece önemliyken hızlı ve pratik olmak da hayati önem taşır. Hızlı hareket etmenin esas olduğu Tenis sporunda, el göz ve ayak kondisyonunu sağlarken sakatlanmamak için bileğinizi destekleyen ve son teknoloji ile üretilen tenis ayakkabıları performansınızı artırıcı özellik gösterecektir.

Tenis ayakkabısı alırken hızını azaltmaması için hafif ayakkabıları tercih etmelisiniz. Tabii bilek desteği veren teknolojiyle üretilmesi de gözden kaçmaması gereken detaylardan. Ülkemizde zengin sporu olarak bilinen ve oldukça havalı olan tenis sporunda kızların hayali genç ve yakışıklı bir tenis hocasından ders almaktır. Kendi çapında sosyal bir çevre sağlayan Tenis, özellikle bekarlar için ortam sağlaması bakımından kaçırılmayacak fırsatlardan. Valla ne yalan söyleyelim bu şartlarda tenis ile ilgilenmenin tam vakti!

Hadi şimdi gelin hep birlikte sizin için hazırladığımız “Tenisçiler İçin En Rahat ve Kaliteli 5 Tenis Ayakkabı Markası” yazımıza geçelim…

NIKE

1

 

Bir çok kişi için eminiz ki tenis ayakkabısında Nike ilk tercih olacaktır. Aldığı her spor ekipman ve kıyafetinde Nike’dan vazgeçemeyenlerin tenis ayakkabısında da tercihi şüphesiz Nike olacaktır. Gerek tasarım gerek kalitesiyle milyonları peşinden sürükleyen Nike için satış sonrasında aynı olumlu yorumu maalesef yapamıycaz. Bir Adidas kadar malının arkasında durmayan Nike, incelemeye giden ürünlerinin kısmi küllisine kullanıcı hatası demektedir. Bu tavrı dünya markası Nike’a yakıştıramasak da ürünlerini beğendiğimizi de söylemek isteriz. Bu konuda artık tercih size kalmış. Farklı modellerde ürettilen Nike tenis ayakkabılarından birini tercih edebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

WILSON

2

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)

 

Tenis denince akla gelen ilk markalardan olan Wilson, tenis oynarken performansınızı maksimum yapmayı amaçlamaktadır. Hattı zatında oldukça hastası olan Wilson, sadece ayakkabı da değil raket ve tenis ekipmanlarında da sözü geçer markalardandır. Tenis oynarken ihtiyacınız olan rahatlığı ve konforu sağlamakla birlikte olası sakatlanmaların önüne geçmek için sağladığı bilek desteği de mükemmeldir. Renkleri ve tasarımıyla da aşık olacağınız ve tenis ayakkabısı için tavsiye edeceğimiz iyi markalardandır.

Menüye geri dön ↑

ASICS

3

 

Tenis sporu için ayakkabılara baktığımızda herkes tarafından bilinen markalara ilave olarak teniste kendini kanıtlamış ve isim yapmış markalar dikkatimizi çekiyor. Japonya merkezli kurulmuş olan Asics, 60 yılı aşan deneyimiyle spor malzemeleri sektöründe yer almaktadır. Markanın kurucusu Onitsuka Tiger ayakkabılarının üreticisi olan Kihachiro Onitsuka’dır. Geniş yelpazede ayakkabı üreten Asics, farklı spor dalları için farklı fiyatlarda ayakkabı üretmektedir. Tenis ayakkabılarında da çok zengin çeşitleri bulunan Asics, diğer markalara oranla çok tanınmasa da kullananların şiddetle tavsiye ettikleri markalardadır. İnternette kısa bir araştırma yaptığınızda sizin de ikna olup bir Asics alacağınıza eminiz.

 

Menüye geri dön ↑

YONEX

Tenis kipman ve ayakkabılarında iyi markalardan olan Yonex, profesyonellerin tercihi olmaktadır. Japonya merkezli kurulan Yonex, Japonya ile sınırlı kalmamış Amerika, Kanada ve İngiltere gibi ülkere de ciddi satışlar yapmıştır. Ürettiği tenis ayakkabıları tüm zeminler için uygun olan Yonex, hafif olmasıyla beğenilir. Çok çeşitli renklerde üretilen Ynex tenis ayakkabılarında zevkinize uygun bir model bulacağınızdan eminiz.

Menüye geri dön ↑

LOTTO

Üst düzey markalardan sonra daha mütevazi bir ayakkabı arayanlar için Lotto iyi bir alternatif olabilir. Türk markası gibi algılansa da Lotto esasında İtalyan markasıdır. 1973 yılında kurulan markanın ilk uzmanlık alanı tenis olmuştur. Bu açıdan yılların deneyimini tenis ayakkabılarına aktaran markanın tenis ayakkabılarında deneyimin kalitesi hissedilmektedir. Bir çok sporcuya da sponsor olan Lotto, uygun fiyatlarıyla sizi kendine çekecektir.

Sizin için hazırladığımız “Tenisçiler İçin En Rahat ve Kaliteli 5 Tenis Ayakkabı Markası” yazımızın sonuna geldik. Yıllardır içinizde ukde olan Tenis sporuyla buluşmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Hem kim bilir hayatınızın aşkıyla belki bir hafta sonu gideceğiniz tenis kortunda tanışacaksınız… Bizden söylemesi!

Oylama yap!

1 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…