Sporcular için en iyi ve uygun 5 kulaklık modeli

Kulakiçi kulaklıklar spor yaparken; yürüyüş ve koşu yaparken ya da fitness sırasında bizim vazgeçilmez ürünlerimizden birisi olarak günlük hayatımızda yer almaktadır. Ancak elbette her kulakiçi kulaklık bizim için ihriyaçlarımızı karşılama konusunda yeterlidir diyemeyiz.

Zira spor amaçlı kullanılan kulakiçi kulaklıklarda bulunması gereken özelliklerden en başlıca birkaçı şunlardır.

Dayanıklılık

Dayanıklı olmayan bir spor amaçlı kulakiçi kulaklık bizim asla işimizi görmeyecektir. Zira spor esasında kulaklığın tekinin zorlama sonucu bozulması kadar rahatsız edici bir şey olamaz. Şöyle ki bu bozulma ya da arızalanma diyelim; bizim için o günün berbat geçmesine sebep olacaktır.

Esneklik

Spor yapan adamın ansızın 90 derece eğilmesi, burkulması gereken anlar olacaktır. Bu anlarda kulaklığınıza uygulamak zorunda kalacağınız basınç kulaklığınızın o saniye kopmasına sebebiyet verebilir. Ancak bu gibi durumlara karşı özel olarak tasarlanmış spor kulaklıklarınız yanınızda olursa hiçbir sıkıntı çekemeyeceğinizi garanti edebilirim.

Su geçirmemezlik

Yani illa suyun içine girmeseniz de yoğun spor yapan, mesela sık sık uzun mesafe yürüyüş yapan kişilerin sırılsıklam terleme olasılığı yüksektir. Bu gibi durumlarda ister istemez kulaklığınız nem,yoğun buhar ve de rutubete maruz kalacaktır. İşte o anlarda kulakiçi kulaklığınızın dayanıklı olması çok önemlidir.

Dikkat çekicilik

Yürüyüş veya koşu yaparken hareket halinde olursunuz, üstüne üstelik kulağınız da kulaklık ile kaplıysa dışarıdan gelen uyarı seslerini duyamayacağınız veya başka kişilere kötü pozisyonlarda temas etme ihtimaliniz bulunduğu için kulaklığınızın az da olsa dikkat çekici renkte olması önemlidir.

Artık en iyi ve uygun 5 spor amaçlı kulakiçi kulaklık listemize geçebiliriz.

1) The Bose SoundSport In-Ear Kulaklığı

Resimden de görebileceğiniz üzere genelde cırtlak yeşil renginde üretilen bu model; orijinal iphone kulaklıklarında olduğu gibi bünyesinde ses açma kapama düğmelerini barındırmaktadır. Ayrıca güçlendirilmiş özel bas sistemi mevcut olup, karışması önlensin diye özel bir malzemeden imal edilmiştir.

Tek olumsuz yanı gürültülü ortamlarda sesin biraz bozulması, bu da aslında kulak içindeki basıncın daha yerinde olması için ayarlanmış bir şey; yani bu kulaklıkla sessiz doğada spor yapılacağı varsayılarak üretildiği için bu şekildedir.

Ayrıca spor kulaklık olarak dizayn edildiği için normal gündelik kullanım için üretilen ürünlerinden 3 inç daha kısa üretilmiştir. Zira spor yaparken aşağıdan ya da t-shirt’ünüzün üstünden kablo sarkmasının önüne geçilmek istenmiştir…

Yine “Bose“‘un bu modeli rüzgara ve de yağmura karşı hem ses kalitesi olarak hem de elektriksel olarak dayanıklı üretilmiştir.

Menüye geri dön ↑

2) Plantronics BackBeat Fit wireless kulaklık modeli

Bu model de karşımıza klişe spor kulaklığı rengi olan cırtlak yeşil ile çıkıyor.

Kabloya ihtiyaç duymaması süper bir özellik gibi görünse de aşırı hızlı koşuşlarda kafanın üstündeki ve de kulağın üstündeki plastik biraz oynuyor. İşte bu sebeple biraz eleştiri alsa da rutin yürüyüşlere, jogging’e harika gittiği kullanıcı yorumlarından da rahatlıkla öğrenilebilmektedir.

Resimden de görebileceğiniz boyun bandı gayet esnek olup her kafaya oturabilecek ve de oynamayacak şekilde dizayn edilmiştir. Ses kalitesi olarak kablolu ve de 100 dolar civarı fiyatı olan emsalleriyle boy ölçüşecek nitelikte olup yine aşırı gürültülü ortamlarda bası biraz işe yaramaz hale geliyor. Genel olarak “Plantronics BackBeat Fit wireless kulaklık modeli” 24 gram ağırlığı ve de hareket özgürlüğü sayesinde listemizin ikinci sırasında olmayı fazlasıyla hak edebilecek bir spor kulaklığıdır…

Unutmadan Amerika satış fiyatının 82 dolar civarı olduğunu da belirtmek isterim…

Menüye geri dön ↑

3) Monster Adidas Spor Adistar kulak içi wireless modeli

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)

Monster Adidas modelini esasında konfor açısından rahatlıkla yukarıdakilerin üstüne taşıyabiliriz ancak başkaca sebeplerden dolayı 3. sırada tutmayı uygun gördük. Bu model düpedüz rahatlık ve de hareket özgürlüğü sağlamak için tasarlanmıştır. Zaten Monster ve de Adidas işbirliğinden başka türlüsü de beklenemez…

Bluetooth ve wireless kulaklık olmasına rağmen pil ömrü piyasadaki rakiplerine göre çok daha iyi ve de dayanıklıdır. Yine her türlü micro USB girişlerinde şarj edilebilmektedir.

Tek kötü yanı rüzgara ve toza karşı dayanıklı olmasına rağmen tam anlamıyla su geçirmez olmamasıdır. Ancak bence bu modeli alan kişinin de bir zahmet aleti gidip de suyun içine daldırmaması gerekmektedir.

Ürünün yanında minik taşıma çantası da mevcut olup gerektiğinde katlama derdi olmadan ortadan kaybedebilirsiniz.

Ürünün bir başkaca dikkate değer olumsuz yanı ise ses seviyesi %75 civarında iken bas ve de netlik olarak mükkemmel iken sesi sonlara doğru getirdiğimizde birazcık bozulmalar meydana gelebilmektedir.

Genel olarak uzun koşulara, yürüyüşlere göre biçilmiş kaftan olduğu için ve de rahatlık konusunda en iyi ve uygun olduğu için gönül rahatlığı ile seçebileceğiniz bir modeldir.

Menüye geri dön ↑

4) Jaybird X2

Jaybird X2 bir önceki modeline göre daha iyi batarya ömrüne, daha iyi ve yumuşak kulak içi kavramaya, kılıfa, ses kalitesine sahip hale getirilmiştir.

Zaten havalı görüntüsü ve ismi altında gerçekten bir o kadar da dolu donanıma sahiptir. Ayrıca 133 dolarlık Amerika satış fiyatı ile listedeki en tuzlu fiyata sahip modeldir.

Ayrıca bas performansı olarak da gayet bir wireless modelden beklenenin üzerinde başarı göstermektedir. Kablolarının elastikiyetine ise zaten diyecek yok; olurda yanlışlıkla bir yere takıp kuvvetle çekseniz dahi sapasağlam geri kullanmaya devam edebileceğiniz dayanıklılıkta üretilmişler…

Kutusu ise bir o kadar minik, elastik, hafif ve az yer kaplayacak şekilde karşımıza çıkıyor.

Ancak dezavantajlarına değinmek gerekirse her spor kulaklıkta olduğu gibi bu model de metrolar, otobüsler, trafikli yerler gibi gürültülü ortamların kulaklığı değil maalesef, o sebeple ürünü satın alırken hayal kırıklığına uğramamak için bu husus göz ardı etmemenizi öneririm.

Yine bazı kişilerin kulak içine tam ortumadığına dair duyumlar aldım. Ancak genel olarak Jaybird X2’in satın alınabilir ve de 4 üzerinden en az 3.5 skora layık kaliteli bir spor kulaklık olduğu kanatindeyim.

Menüye geri dön ↑

5) Philips ActionFit Spor kulaklık

Benim de günlük hayatta spor yaparken kullandığım ve de Türkiye’de rahatlıkla bulabileğiniz fiyat olarak da gereksiz tuzlu olmayan bu modeli herkesin gönül rahatlığı ile kullanabileceğini çok iyi biliyorum.

Philips Action Fit’i ilk satın aldığınızda kulak içinize oturacağı kesin gibi bir şey olsa da ilk günler kulakta biraz ağrı yapabilir ancak emin olun bu ağrılar da 1-2 haftaya tamamen kaybolacaktır. Bu iş aynı ayakkabıya alışmaya benzediği için ve de kulakların da ayaklar kadar hassas olduğunu göz önüne alırsak normal karşılayabiliriz.

Philips Action Fit listemizin yukarılarındaki abileri kadar kaliteli ses ve bas hassasiyetine sahip olmasa da müzikten ortalama zevki alabileceğinizi garanti edebilirim.

Yine şunu da söyleyebilirim ki; Philips Action Fit kablosunu bir bisiklete bağlayıp 1 km çekseniz bile hala çalışabileceğini iddia edebilirim. O kadar çok kez düşürüp ezdiğimi, ansızın bilmeden çektiğimi hatırlıyorum ki başka bir kulaklık olsa şimdiye kesinlikle sağ ya da soldan ses kaybı yaşamıştı…

Genel olarak bu ürünü siz değerli “en iyi ve uygun spor kulaklığı arayan dostlarıma” önermekteyim. Zaten aksi olsa listemize bile almazdım ya… Bakın sırf kendim de günlük hayatta genel olarak kullandığım için bunu yazıyorsam namerdim:))

Listemizi burada bitirmek istiyorum, umarız sizlere seçim hususunda toz tanesi kadar bile olsa fayda sağlayabilmişizdir. Başkaca makalelerimizde görüşmek üzere

Oylama yap!

-1 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 33.333333%

Downvotes: 2

Downvotes percentage: 66.666667%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…