Sporcular İçin En İyi ve Kaliteli 5 Şort Modeli

Sporcu kıyafetlerinde en çok kullanılanlardan biri hiç şüphesiz şortlardır. Cinsiyet farketmeksizin kadın- erkek sporcuların giydikleri şortların, kumaş ve tasarımları özel olmaktadır. Yapılan spor dalına göre farklılık gösteren kumaş cinsi ve şortun özellikleri, sporcuların performanslarını artırmalarına olanak sağlamaktadır. Antrenmanlarda ve maçlarda giyilen şortlarda, antrenmanlarda daha özgür seçim yapılırken, müsabakalarda belli standartlara uygun şortlar giyilmektedir.

Şortlarda bacak açık olduğundan ve hafif yapıda malzemeden üretildiğinden dolayı, sporcunun rahat hareket etmesini sağlamaktadır. Dünyaca ünlü markaların, farklı spor dallarına göre ürettikleri özel şortları, sizde kendi çalışmalarınızda giyebilirsiniz.

Futbol, basketbol, yüzme, tenis, kick boks, koşu, fitness şortu gibi çeşitleri bulunan şortlar, sporcunun çok daha iyi sonuçlar almasına yardımcı oluyor. Üretimde kullanılan teknoloji sayesinde, sporcu için en mükemmel özellikler bir araya getiriliyor. Sporcunun vücut ısısını koruyucu, terletmeyen ve hafif özellikte bulunan profesyonel şortlar sayesinde,  en yüksek verimle en iyi sonuçları almasını sağlıyor.

Erkek şortları genellikle bol ve uzun olurken, kadın şortları nispeten daha kısa olmaktadır.  Her spor dalına göre farklılık gösteren şort modellerine gelin hep birlikte bakalım…

FUTBOL ŞORTLARI

1

 

Kadınların anlamakta zorluk çektiği futbol, belki de dünyanın en prestijli ve taraftarı olan spor dalıdır. En anlamayanın bile Milli maçlarda girdiği ruh hali hepimiz tarafından biliniyor. Şampiyonluk maçlarında sokağa dökülen taraftarlar ise bu duyguyu ne kadar derinden yaşadıklarının bir göstergesidir. Bu kadar önem arz eden futbol maçlarında, futbolcuların giydiği forma ve şortlar ciddi önem taşımaktadır. Futbol şortlarının, nispeten daha dar olması ve vücudu sarması istenir. Çünkü fotbolcu rüzgarı hissetmeli ve çok daha rahat koşabilmelidir. Sağlık açısından da zararlı olmayan malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

Menüye geri dön ↑

BASKETBOL ŞORTLARI

2

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)

 

Anavatanı Amerika olan basketbol, Türkiye’de ilk olarak 1904 yılında Robert Kolej’de oynanmıştır. Diğer şortlara nispeten daha uzun ve bol olan basketbol şortları, vücut ısısını koruma özelliğine sahiptir. Bir sürat oyunu olan Basketbol’da sporcuların terlememesi ve vücut ısılarını korumaları, oyunda sergileyecekleri performans açısından önem taşır. Bu açıdan dünyaca ünlü markaların son teknolojiyi kullanarak ürettikleri basketbol şortuyla, yüksek performans gösterebilirsiniz.  Özellikle Adidas ve Nike’ın uzmanlaştığı basketbol şortları, NBA’de en çok tercih edilen şort markalarıdır. Ayrıca, günlük hayatta, tatilde ve maçta giyebileceğiniz basketbol şortları muhteşem rahatlık sağlayacaktır.

Menüye geri dön ↑

TENİS ŞORTLARI

3

 

Tenis bir olimpiyat sporu olup, geçmişi Ortaçağ Fransa’sına ve bugünkü haliyle 1800’lü yılların İngiltere’sine dayanmaktadır. Fransız kökenli olan Tenis’in anlamı bekle ve yakala demektir. Tenis maçlarında aslolan dikkat ve hareket kabiliyetidir. Hareket kabiliyeti ve özgürlükle birlikte konsantrasyonun da bozulmaması gerekmektedir. Maç esnasında terleme gibi motivasyonu bozucu durumlarla karşılaşmamak için, seçeceğiniz tenis şortunun kaliteli malzemeden ve esnek kumaştan yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Şortlarda bulunan file astar sayesinde teninizin nefes alması ve maç esnasında topları koyabileceğin geniş yan cepler tenis maçlarında pratiklik ve kolaylık sağlayacaktır.

Menüye geri dön ↑

YÜZÜCÜ ŞORTLARI/MAYO

Erkekler için olan yüzücü şort mayoları, normal şortlardan çok daha farklı teknolojiyle üretilmektedir. Klora özellikle dayanıklı kumaştan üretilen yüzücü şort mayoları, yumuşaktır ve çok incedir. Fosforlu renkli olan modeller oldukça dikkat çekiciyken, siyah modeller de asla geçerliliğini yitirmeyecek renklerdendir. Yüzücü şortunda olmasını istediğimiz diğer özellik ise çabuk kuruyan özellikte olmalıdır. Adidas, Puma, Fila, Reebok gibi markalar tarafından üretilen yüzücü şortları en çok beğenilen ve tercih edilen modeller arasındadır. Şort mayo alırken dikkat etmeniz gereken hususların başında, bacak hareketlerinizi kısıtlamayacak tarzda bir şort olması yer alır.

Menüye geri dön ↑

KOŞU ŞORTLARI

Koşmak esasında bir yaşam biçimidir. Ve aynı zamanda bağımlılık yaratan bir spor dalıdır. Bugüne kadar ata sporumuz güreş olarak bilinse de ilk insanın yaptığı yegane sporun koşma olduğunu düşünüyorum. Koşma sporu, dayanıklılıkla doğru orantılıdır ve dayanıklılık da istikrarlı egzersizler neticesinde oluşur. Koşma da performansı artırıcı etmenler olarak, spor ayakkabısı ve koşu kıyafetlerini sıralayabiliriz. Terletmeyen ve nefes alan şortlar sayesinde çok daha uzun süreli ve yüksek performanslı sonuçlar alabilirsiniz. Sporcu kıyafetlerinde öne çıkan markalardan Adidas, Nike, Puma, Hummel gibi markaların çok başarılı şortlarına bakmanızı tavsiye ederiz.

Sizin için hazırladığımız “Sporcular İçin En İyi ve Kaliteli 5 Şort Modeli” yazımızın sonuna geldik. Unutmayın, ilgilendiğiniz spor dalına ilişkin özel ürünleri kullanmanız ciddi performans göstermenize katkı sağlayacaktır…

Oylama yap!

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…