Piyasadaki En Sağlıklı 5 C Vitamini Markası

C vitamini ya da diğer bir deyişle askorbik asit, bağışıklık sistemimizi güçlendiren ve suda eriyen bir vitamindir. C vitamini uzun süre depolanmamakla birlikte kas, kemik, kıkırdak, bağ dokuları ve kanda bulunur. Vücudumuzdaki  yaraların iyileşmesini sağlamada ve bağışıklık kazanmamızda etkin rol oynayan C vitaminleri hayati önem taşımaktadır.

Vücudumuzun üretemediği C vitaminini, illa ki dışardan yediğimiz gıdalardan veya takviye besinlerden sağlarız. Ortalama bir insan vücudu için günlük gerekli C vitamini miktarı 75-90 miligram arasındadır. Tabii bu her birey için farklılık göstermektedir. Vücut gelişimiyle ilgilenenlerin almaları gereken günlük C vitamini çok daha fazla olacaktır.

C vitaminini doğal yollardan hepimizin bildiği gibi portakal, limon, mandalina gibi narenciyelerde bulunduğu gibi biber gibi sebzelerde de bulunmaktadır. Ancak çoğu zaman gıdalardan yeterli miktarda C vitamini alamayız. Bu durumda takviye C vitaminleri yardımımıza yetişir. Çünkü vücutta C vitamini eksikliğinde başta İskorbüt hastalığı olmak üzere yaraların geç iyileşmesi, diş eti kanaması gibi sıkıntılar boy gösteriyor.

Fazla asit etkisinde kalmak istemiyorsanız alacağınız C vitamininde kalsiyum askorbat, magnezyum askorbat ve ester C  bulunan C vitaminleri sizin için ideal olacaktır. Hızlı bir emilim isteyenlerdenseniz liposomal C, ester C ve askorbil- palmitat C vitaminlerini tercih etmelisiniz.

Tablet, kapsül, toz, damla, efervesan ve çiğneme tablet formlarında karşımıza çıkan C vitaminlerinden size en uygunu seçmeniz dikkat etmeniz gereken diğer önemli noktalardandır. Tablet ve kapsüller, kullanım kolaylığı ve raf ömrü yönünden en avantajlı olan C vitamini çeşitleriyken, toz ve damla C vitaminlerini hazırlayacağınız diğer besin gruplarına karıştırmanız kolay olacaktır. Efervesan ve çiğneme tabletler ise C vitamini yönünden oldukça zengin olmasına rağmen katkı maddeleri de diğerlerine oranla fazlaca bulunmaktadır. Tüm bu takviye C vitaminlerini mutlaka doktorunuza danıştıktan sonra kullanmalısınız.

Hadi şimdi gelin hep birlikte sizin için hazırladığımız “Piyasadaki En Sağlıklı 5 C Vitamini Markası” araştırmamıza bakalım…

IMUNEX PLUS

imunex

 

Imunex Plus, içerdiği C vitamini yanı sıra beta- glukan ile zenginleştirilmiştir. Diğer markalar gibi doğal olmayan C vitaminleri yerine kuşburnu ve acelora tozundan elde ettiği C vitamininden oluşan Imunex Plus, bağışıklık sisteminizi güçlendirme konusunda başarılı vitaminlerdendir. Bağışıklık sistemini güçlendirmede asıl rol beta-glukan dediğimiz maddeye düşmektedir. Oldukça önemli olan ve eskisi gibi gıdalardan alamadığımız etken bir madde olan beta- glukan, ekmek mayası mantarından elde edilir. Harvard Üniversitesi gibi saygın bir çok Üniversitenin yaptığı araştırmalarla bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmıştır.

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)
Menüye geri dön ↑

SOLGAR

SOL-59196-1

 

1947 yılında kurulan Solgar, piyasadaki en güvenilir ve en çok tercih edilen markalardandır. Vitamin ve mineral grubunda aldığı en iyi ödülü ise bu durumu tescillemektedir. Balık yağlarından da tanıdığımız Solgar, vitamin grubunda  ester C ve çiğneme tablet çeşitleriyle öne çıkmaktadır. Solgar’ın ester C’de 500 ve 1000 miligramlık alternatifleri de bulunmakta. Solgar ester C’nin bileşiminde kalsiyum askorbat bulunmakla birlikte, renklendirici, tatlandırıcı ve çeşitli alerjanlar bulunmamaktadır. Çiğneme tableti formunda bulunan C vitamini ise sodyum ve kuşburnuyla zenginleştirilmiştir. Solgar C vitaminleri vejeteryanlar için uygundur.

Menüye geri dön ↑

LIFE TIME C

life time

 

Amerikan markası olan Life Time, özellikle sporcuların tercih ettiği takviye vitaminlerindendir. C vitamini yönünden zengin kuşburnuyla zenginleştirilmiş Life Time C, diğer C vitamini tabletlerine göre çok daha hızlı bir şekilde emilim gerçekleştirir. Ester C bileşiminde bulunan Life Time C vitamini kanser ve aids gibi hastalıklarda etkilidir. Günlük 1 tablet kullanımı tavsiye edilen Life Time C, günlük almanız gereken C vitaminini karşılayacak düzeydedir.

Menüye geri dön ↑

 CALCIUM C SANDOZ

Çocukluğumuzun efsanevi içeceği, tadı Fanta’ya benzer bir C vitamini takviyesi. Suda erimesi çok hoşumuza giden ve annemize yalvarıp eczaneden aldığımız, içinde derin hatıralar saklayan Sandoz, hala popülerliğini korumakta. Muhtemelen 80’li yılların çocuklarında önemli yere sahiptir. Hatırasından bu kadar bahsettikten sonra siz yine de doktorunuza danışmadan kullanmayın deriz. Zira bazı alerjik durumlarda veya böbrek yetmezliği, diyabet gibi hastalıklarda bu tür takviyelerin alınması sakıncalı görünüyor.

Menüye geri dön ↑

BAYER REDOXON

1863 yılında kurulan Bayer markası bünyesinde üretilen Redoxon, günlük 1 tablet şeklinde alınan C vitaminidir. C vitamini yanı sıra çinko yönünden zenginleştirilmiştir. İçeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde kansere karşı da koruyucu görev üstlenmiştir. Dünyanın en çok tercih edilen C vitamini diye geçen Redoxon, bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi hissedilebilir bir enerji vermesiyle de beğenilmektedir. Yalnız çok önemli bir problem var ki bu da aspartam. Redoxon içeriğinde bulunan oldukça zararlı olan aspartam ile şok etkisi yaratmıştır.

Sizin için hazırladığımız “Piyasadaki En Sağlıklı 5 C Vitamini Markası” yazımızın sonuna geldik. Unutmamak gerekir ki vücudumuza takviye alacağımız hiç bir ürünü doktorumuza danışmadan kullanmamak gerek.

Oylama yap!

-1 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 11

Upvotes: 5

Upvotes percentage: 45.454545%

Downvotes: 6

Downvotes percentage: 54.545455%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…