Notebook’lar İçin En İyi Soğutan ve Dayanıklı 5 Soğutucu Markası

Teknoloji ve internetin bu denli hayatımızı girmesiyle birlikte hemen hemen herkesin bir notebook’u olduğu kanaatindeyim. Elimizden düşürmediğimiz notebook’lar, hiç kapanmadan sürekli açık konumda bulunduruluyor. Bu şekilde gelişen kullanım alışkanlığı, bizi ısınma problemiyle baş başa bırakıyor. Yüksek sıcaklıktan dolayı notebook’umuzun temel parçalarının zarar görmesine neden oluyor. Önüne geçemediğimiz ısınma problemi için imdadımıza notebook soğutucuları yetişiyor.

Notebook soğutucusu adından da anlaşılacağı gibi, ısınan notebook’unuzun sıcaklığını soğutucu fanlar sayesinde düşürmeye yarıyor. Notebook’un alt kısmında hava sirkülasyonu sağlayarak gerçekleştirdikleri bu soğutma işleminde, notebook’un temel parçalarındaki sıcaklık artışını da önlemiş oluyor. Soğutucunun modeline göre değişen fan sayısı, bi anlamda soğutucunun kalitesini de belirliyor. Stand sisteminde olan soğutucular, soğutmanın yanı sıra notebook’unuza yükseklik sağlayarak daha rahat çalışmanızı da sağlıyor.

Notebook’lar kolay taşınabilmeleri ve hafif olmaları adına çok hassas ve ince üretilirler. Bu incelik dolayısıyla soğutucu fanlara ayrılan yer azalmaktadır. Notebook’larda ki fanlar yetersiz kalmaktadır. Bilgisayara yüklenildiği zaman ise işlemci başta olmak üzere bir çok temel parçalarına zarar vermektedir. Bilgisayarınız için bu tür sonuçları olmakla birlikte notebook’unuzu diz üstünde kullanıyorsanız sağlığınıza da zarar verecektir.

Alacağınız notebook soğutucusunda dikkat etmeniz gereken husus, notebook’unuzun ısınma şiddetidir. Bu şiddete göre değişecek soğutucu fanların sayısı ve genişlikleri önemlidir. Notebook’unuzun genişliğine uygun soğutu fan seçmeniz yine dikkat etmeniz gereken hususlardan olmalıdır. Stand şeklinde tasarlanan notebook soğutuculardan farklı malzemeden üretilenler olmakla birlikte yüksekliği ayarlanabilir modellerde bulunmaktadır.

Sizde notebook’unuzu uzun yıllar sorunsuz kullanmak istiyorsanız çabuk ısınmasını önleyici soğutucu fanlardan size uygun olanını kullanmalısınız. Hadi gelin şimdi hep birlikte “Notebook’lar İçin En İyi Soğutan ve Dayanıklı 5 Soğutucu Markası” yazımıza geçelim…

ZALMAN SOĞUTUCULAR

1

 

USB bağlantılı Zalman soğutucuların farklı güçte çeşitleri bulunmaktadır. Zalman’ın menşei Çin’dir. Ancak Çin malı gibi kalitesiz bir algı oluşturmayan markanın soğutucu piyasasında güvenilir ve kaliteli markalar arasındadır. Sessiz çalışmasıyla ve güçlü fanıyla bilinen Zalman soğutucular, aliminyumdan yapılmaktadır. Aliminyum soğutucuların ise, soğutma gücü plastikten çok daha etkili ve verimlidir. Yükseklik ayarı bulunan Zalman soğutucularla fanın şiddetini ayarlayacağınız kontrol paneli de bulunmaktadır.

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)
Menüye geri dön ↑

AKASA EVEREST SOĞUTUCULAR

2

 

Soğutu piyasasında en çok tercih edilen notebook soğutucularıyla devam ediyoruz. 1997 yılında Tayvan’da kurulan Akasa, full aliminyum notebook standı olan Akasa Everest soğutucularda bulunan yükseklik ayarı sayesinde ergonomik kullanım sağlamaktadır. İlave 4 USB girişi bulunan markanın soğutucularında ayarlanan fan, son derece sessiz çalışmaktadır. Özellikle oyun oynayan kullanıcıların karşılaştığı ısınma problemine yol açmayan Everest, yapılan testlerde 47 derece ısınan notebook’u 34 dereceye kadar düşürmektedir.

Menüye geri dön ↑

TARGUS SOĞUTUCULAR

3

 

1983 yılında California merkezli kurulan Targus, piyasaya teknoloji aksesuarlarıyla giriş yapmıştır. Türkiye’de 2000 yılından itibaren faaliyetlerini yürüten Targus, en çok tercih edilen markalar arasındadır. Tasarım konusunda oldukça başarılı olan Targus soğutucular, aldığı tasarım ödülleriyle bu başarısını tescillemiştir. Diğer soğutuculardan farklı olarak neopren kaplı Targus’lar, çift fanı sayesinde hızlı soğutma işlemi gerçekleştirmektedir. Ürünlerine 2 yıl garanti veren markanın soğutucularından yüksek performans alacaksınız.

Menüye geri dön ↑

DEEP COOL SOĞUTUCULAR

Aliminyum malzemeden üretilen Deep Cool soğutucular, hızlı soğutmasıyla beğeni kazanmaktadır. Isı yalıtımı için aliminyumdan yararlanan Deep Cool, diğer soğutuculardan farklı tasarımda üretilmiştir. Dikey hava akımını amaçlayan Deep Cool, çok daha etkili soğutmaktadır. Fan şiddetini ayarlayabileceğiniz kontrol paneli bulunmaktadır. Deep Cool soğutucu sayesinde, notebook’unuzun temel parçalarını da yüksek ısıdan korumuş olursunuz.

Menüye geri dön ↑

INCA SOĞUTUCULAR

Diğer markalara oranla uygun olan Inca, fiyat performans açısından oldukça beğenilmektedir ve kullanıcılarından olumlu yorumlar almaktadır. Notebook soğutucusuna fazla para vermek istemeyenler için tavsiye edeceğimiz Inca soğutuculardan yüksek performans alacağınızı da söyleyebiliriz. Teknosalarda satışı yapılan Inca soğutucuları çeşitli internet sitelerinden de temin edebilirsiniz. Sessizliğin ön planda olduğu Inca soğutucular, 2 adet USB girişlidir.

Sizin için hazırladığımız “Notebook’lar İçin En İyi Soğutan ve Dayanıklı 5 Soğutucu Markası” yazımızın sonuna geldik. Notebook soğutucusundan beklenen sessiz ve güçlü çalışmasıdır. Bu özellikteki soğutucu markalarına yer vermeye çalıştık. Plastikten ziyade aliminyum soğutuculardan daha etkili sonuçlar alınmaktadır. Listemizdeki markaları inceleyerek, umarız soğutucu alımınıza yardımcı olabilmişizdir. Hepinize keyifli alışverişler dileriz…

Oylama yap!

5 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 5

Upvotes: 5

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…