Kediler İçin En Kaliteli ve Sağlıklı 5 Kedi Maması Markası

Evde bir hayvan beslemek istiyorsanız kediler bunun için yaratılmıştır diyebiliriz. Evde beslenen hayvanların içinde belki de en zahmet gerektirmeyen hayvan kedilerdir. Hem de çok iyi bir arkadaş olabilirler. Evde beslenecek hayvanların en büyük problemleri olan tuvalet sorununu iç güdüsel olarak kavrayan kedilerin tuvalet kumları, su ve mamalarının dışında aman aman sıkıntıları olmaz.

Kedilerin  besin kaynağı olan mamaları, konserve ve kuru formlarda bulunur. Kuru mamalar kedinizin sağlığı için çok daha sağlıklıyken bazen de katkısız konserve mama vererek değişiklik yapabilirsiniz. Mamaların içinden kediniz için en doğruyu bulmak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmakta. Kedinizin yaşı, ırkı, diyet durumu veya özel sağlık durumları bu hususların başında yer alır. Yavru kediniz için farklı mama tercih etmeniz gerekirken yetişkin ya da yaşlı kediniz için farklı özellikte mamalar üretilmektedir. Kedinizi sağlıklı beslemek istiyorsanız bu farklılıklara dikkat etmeli ve tek düze bir beslenme yerine kompleks beslenme tarzını benimsemelisiniz.

Kedinizin hareket alanı evin içiyle sınırlıysa öğünlerini ve aldığı öğünleri belirlerken daha hassas davranmalı ve düşük kalorili mamalar tercih ederek aşırı kilo alımını kontrol etmelisiniz. Kediler yaradılış olarak hayvansal besinleri tüketmeye kodlanmışlardır. Bu açıdan alacağınız mamalarda hayvansal protein olanlara yoğunlaşmalısınız.

Kediniz için en iyi mamayı arıyorsanız içindekilere bakarak karbonhidrat oranının az olmasına dikkat etmelisiniz, çünkü iyi bir kedi maması karbonhidrat oranı az olan kedi mamasıdır. Yüksek protein ve yüksek vitamin ve mineral yine dikkat etmeniz gereken hususlardan. Sağlıklı beslenme tüm canlılar için ortak sanıyorum. İnsanlar içinde sağlıklı beslenme demek düşük karbonhidrat, yüksek protein ve vitaminlerden oluşuyor. Piyasada bulunan onlarca çeşit kedi mamasının fiyatları da birbirinden farklı. Çok pahalı mamaların olduğu gibi ucuz mamalarda bi hayli fazla. Ucuz mamalar, kedinizde obezite ve şekere neden olabilmekte.

BENZER İÇERİK:  En güzel 5 bayan v-yaka tişört modeli

Kedi mamalarını incelerken ne yalan söyleyelim insanın kedi olası geliyor. Tatlarını bilemeyiz ama isimleri enfes görünüyor. Sığır etli, tavuklu ve ton balıklı olanları bunlardan sadece bir kaçı… Yağlı mamalar kediler tarafından lezzetli bulunurken, kedinizin tüylerinin parlak olmasını istiyorsanız balıklı mamaları tercih etmelisiniz. Tavuklu mamalar baz kedilerde alerjiye sebep olsa da illa almak istiyorsanız kış aylarında tercih etmeniz daha az risk taşıyacaktır. Son olarak AAFCO ve FEDIAF onaylı ve complate&balanced etiketi bulunan mamaları tercih etmelisiniz.  AAFCO, sadece Amerikan ürünlerinde geçerli bir ibare olmakla birlikte Avrupa kaynaklı ürünlerde FEDIAF onayını aramak gerekiyor.

Hadi gelin şimdi hep birlikte kediniz için hazırladığımız “Kediler İçin En Kaliteli ve Sağlıklı 5 Kedi Maması Markası” yazımıza geçelim…

FARMINE

1

İtalyan markası Farmine, 1965 yılında Francesco Russo tarafından kurulmuştur. Market mamalarından farklı olarak satılmakta.Sağlıklı beslenmeye oldukça önem veren Farmine ailesi, evcil hayvanlarınız için de sağlıklı beslenmenin herşeyden önemli olduğunu savunurlar. Yanlış beslenen evcil hayvanlarda ve kedilerde uzun dönemde ciddi sağlık rahatsızlıkları kendini göstermektedir. Bu ve benzeri hastalıklardan kedinizi korumak için kedinizi Farmine’nin güvenilir mamalarıyla besleyebilirsiniz. Her yaş aralığında kediniz için mamayı bulacağınız Farmine, kediniz için kaliteli mamalar arasındadır.

back to menu ↑

ROYAL CANIN

2

 

Royal Canin, mama sektöründe uzun yıllar faaliyet gösteren ve Fransa kaynaklı kedi maması markasıdır. Royal Canin kedi mamalarının var oluş amacı kedi ve köpekleriniz için sağlıklı beslenme gıdaları üretmektir. Değişik ihtiyaçlara sahip kediniz için mama bulacağınız geniş ürün yelpazesiyle kedinizin damak tadına uygun mama bulacağınız bir marka. Konserve ve kuru mama çeşitleri bulunan Royal Canin’de, kedinizin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve proteini almasını sağlayabilirsiniz. Kediler uyku dışında geçirdikleri tüm zamanlarda bişeyler yeme kapasitesine sahip olduklarından, onları kendi yiyeceklerinizle besleme yerine Royal Canin kuru mama ve arada konserve mamayla beslemeniz uzun vadede kedinizin sağlığı için önemlidir.

BENZER İÇERİK:  En İyi ve En Kullanışlı 5 Tıraş Makinesi Markası
back to menu ↑

HILL’s

3

 

Tüm evcil hayvanlarınız için mama bulacağınız Hill’s, veterinerlerin tavsiye ettiği güvenilir markalardandır. Tam adı Hill’s Pet Nutrition olan markanın hikayesi 1929 yılına dayanır. Dr. Mark Morris ve Sr Edison’un New Jersey’de hayvan hastanesi açmalarıyla başlayan hikâyelerinde tüm enerjilerini evcil hayvanların sağlıklı ve mutlu olmasına harcamışlardır. Bugün 100’den fazla çeşit bulunan ürün gamında kedinizin özel farklılıklarına uygun bir mama mutlaka bulacaksınız. Hill’s, mama olayına profesyonelce yaklaştığından ve mama formüle edenlerin işin ehli olduklarından dünyanın en çok tercih edilen ve güvenilen mamasıdır denilebilir. Ayrıca Hills’de kısırlaştırılmış kedileriniz için de mama bulabilirsiniz.

back to menu ↑

PROPLAN

Yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde kedinizin ihtiyaç duyduğu tüm besin ögelerini sağlıklı biçimde almasını sağlayacak güveneceğiniz kedi maması markasıdır. Kediniz hangi yaşta ve hangi özellikte olursa olsun, dengeli beslenmesi için ihtiyaç duyduğu farklı ürün formlarına sahiptir. ProPlan uzun yıllara sığdırdığı tecrübesine dayanarak son teknolojik gelişmelerle sürekli daha iyiyi üretmeyi amaçlamıştır. Yavru kedi, hindi etli, somon  balıklı, derma plus somonlu, light, tavuk etli ve kısırlaştırılmış kedileriniz için mama bulacağınız zengin mama çeşidine sahiptir.

back to menu ↑

 SANABELLE

Alman markası Sanabelle, kediler için “tahılsız beslenme” yi ilke edinmiş bir markadır. Ürünlerinde glüten ve şeker katkıları bulunmamaktadır. Kedinizin tadına bayılacağı Sanabelle, protein için tavuk, balık ve hindiyi kullanır. Kedinizin hastalıklardan korunması için en az kendiniz kadar yediklerine dikkat etmekle mükellef olduğunuzun bilinciyle GDO içermeyen Sanabelle ile sağlıklı büyümesini sağlayabilirsiniz. Bu arada Sanabelle, Bosch’un da ait olduğu grupta yer alan güvenilir ve kaliteli markalardandır.

Kediniz için hazırladığımız “Kediler İçin En Kaliteli ve Sağlıklı 5 Kedi Maması Markası” yazımızın sonuna geldik. Kediler koku alma duyularıyla beslendikleri için, mamaların kokusunu almaları iştahlarını kabartacaktır. Bu açıdan kedinizin mamasını küçük miktarlarda boşaltarak kalan mamaları kapalı ve hava almayacak şekilde saklamalısınız.

BENZER İÇERİK:  Hassas ve duygusal kişilikler için en iyi ve uygun 5 erkek t-shirt modeli

Anonymous Post

9+6=

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Leave a reply