Kaliteli Tasarımlar İçin İstanbul’da En İyi ve Uygun 5 Mimarlık Ofisi

Konutlar, rezidanslar, avmler, ofisler ve yaşam alanları… Bu ve bunun gibi birçok yapı için mimarlık ofisi arayışına gireriz. Sizin araştırma sebebiniz her neyse bu makaleyi okuyorsanız bilmenizi isteriz ki merkez ofisleri İstanbul’da olan ve kaliteli tasarımlarıyla sektörde ses getiren mimarlık ofislerini sizler için araştırdık.

Mimarlık denince akla proje ve tasarım gelir. Mimarlık her zaman farklı olmayı ve farkındalık yaratmayı başarabilmelidir. İyi bir mimarlık ofisi konuyu konsept aşamasından alır anahtar teslimine götürür ve konunun her aşamasına hakimdir.

Dev konut projeleri, avmler, ofisler ve rezidanslar son yıllarda hayatımıza giren yapılardır. Bu yapıların içinde mimari tasarımı muhteşem olanları da var berbat olanları da. İhtiyaca göre kullanışlı, ergonomik ve modern alanlar yaratabilmek çok önemli.

Uluslararası büyük projelere imza atmış mimarlık ofislerimiz parmakla gösterilecek kadar az ama biz başarılı projelere imza atan mimarlık ofislerini sizlerle buluşturuyoruz.

EMRE AROLAT ARCHITECTS

emre_arolat_01

Londra’da da ofisi bulunan Emre Arolat Architects’in Türkiye’de Nispetiye caddesinde bulunan ofisinin kurucusu, Türkiye’nin en tanınmış mimarlarından Şaziment- Neşet Arolat çiftinin oğulları Mimar Emre Arolat’tır.

Galatasaray Lisesi mezunu Arolat, Mimarsinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olup uluslararası proje yarışmalarında kazandığı ödüllü birçok projeleri vardır. Washington DC’de “Metcalf and Associates” Mimarlık Bürosu’nda çalışan Arolat, Türkiye’ye döndükten sonra 14 yıl boyunca annesi Şaziment Arolat ve babası Neşet Arolat’la birlikte tasarımcı ortak olarak çalışmıştır.

Kurucuları arasında yer aldığı Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı’nda atölye yürütücüsü olarak görev yapıyor.

Sayısız bir çok ödül kazanan Arolat, Dalaman Havalimanı projesiyle uluslararası “AR Awards for Emerging Architecture” ödülünü kazanmıştır.

Menüye geri dön ↑

HAS MİMARLIK LTD.

ayse-hasol-erktin

Şişli’de ofisi bulunan ofisin kurucu ortakları: Y. Mimar Doğan Hasol, Y. Mimar A. Hayzuran Hasol ve kızları mimar Ayşe Hasol Erktekin’dir. Lise eğitimini İstanbul Amerikan Robert Lisesi, lisans eğitimini İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi, Harvard Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve yüksek lisansını Boğaziçi İşletme Fakültesi’nde yapmıştır. Has Mimarlık, özellikle otel, hastane ve bürolar için mimarlık ve iç mimarlık projeleri gerçekleştiren bir firma. 1985 yılında kurumsallaşan firma şu anda 3. kuşak mimarlar tarafından yönetiliyor.

Erktin, HAS’ın dünyaca ünlü mimarlık firmaları olan Skidmore, Owings and Merrill, Rees Associates, Inc., NBBJ, Pei Cobb Freed & Partners, Llewelyn Davies Yeang ve RMJM ile başarılı iş ortaklıkları kurmasında etkin rol almıştır.

Aşina olduğumuz birçok kurumda Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Bilim ve Teknoloji Kompleksi, İzmir Büyük Efes Oteli, Hyatt Regency Dushanbe, Cezayir El Aurassi Oteli projeleri, Anadolu Sağlık Merkezi ile Swissotel Grand Efes projelerinin de olduğu ve küresel uzmanlıklar içeren çeşitli konut, ofis, otel ve sağlık projelerini yönetmiştir.

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)
Menüye geri dön ↑

KG MİMARLIK

kurtul erkmen

Kurtul Erkmen’in ve Gürhan Bakırküre’nin 1990 yılında kuruculuğunu yaptığı mimarlık ofisi 2013 yılı itibariyle Kurtul Erkmen’in yönetiminde faaliyetlerini sürdürmektedir. KG Mimarlık, mimari ve iç mimari alanlarında bütünleşmiş biçimde hizmet vermektedir. Bebek’te bulunan ofislerinde yurtiçi çalışmalarını, KGROM adıyla Romanya’da, ErmasKG ile de Kazakistan’da hizmet vermektedir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Acıbadem Atakent Hastanesi, Toyoto Genel Müdürlüğü, Coca Cola Genel Müdürlüğü, TTNet, İstanbul Üniversitesi Haliç Spor Tesisleri ve Microsoft Genel Müdürlüğü gibi bildiğimiz birçok kurumun mimari tasarım projelerini yürütmektedir.

Mimari ve İç Mimari Danışmanlık Hizmetleri, Konsept Tasarımı, Proje Yönetimi, Mimari Projeler, İhale Hizmetleri, Uygulama Kontrolörlüğü ve Uygulama Yönetimi, Mekanik-Elektrik, İnşaat Mühendisliği, Peyzaj gibi farklı alanların Proje ve Uygulamasının Sağlanması, Koordinasyonu, İç Mimari Uygulama Hizmetleri ve Anahtar Teslim çalışmalarında hizmet vermektedir.

Menüye geri dön ↑

İGLO MİMARLIK

İglo Mimarlık kurucularından Esen Akyar ve Zafer Karoğlu’nun yolları diğer markalar gibi üniversitede değil profosyonel iş hayatında kesişmiştir. Esen Akyar ODTÜ mezunu, Zafer Karaoğlu ise YIldız Teknik mezunudur.

İglo Mimarlık müşteri memnuniyetinden ve disiplinli ekip çalışmasından ödün vermeyerek Türkiye ve yurtdışından gelen müşterilerine orijinal tasarımlar ve uygun maliyetli çözümler üretmektedirler. “Dürüstlük” kavramını prensip olarak benimseyen İglo, tasarım, fonksiyonellik ve estetiği ön planda tutarak kendini tekrarlamayan özgün projelere imza atmaktadır. Endüstri, ofis, yaşam ve ticari kategorilerinde çalışmalar yapan İglo, bildiğimiz birçok kurumda imzası vardır.

”Mimariyi, işvereni, sorunları ve çözümleri iyi analiz edebilen bir mimar, yetenekli ve çalışkan ise başarı kaçınılmazdır” diyen İglo, müşterilerine akıllı ve işlevsel çözümler üretmektedir.

Menüye geri dön ↑

SUYABATMAZ & DEMİREL MİMARLIK

Mimarlık ofisinin geçmişi 1996’ya dayanıyor. Deneyimli mimarlardan Arif Suyabatmaz, Viyana’dan Türkiye’ye döndükten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi ardından kurucularından olduğu Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans programında derslere girmiştir.

1983 doğumlu Hakan Demirel öğrenciyken proje dersine giren Arif Suyabatmaz, Hakan’ın yeteneğini keşfetmiş ve ortak projelere başlamışlar. Mezun olduktan sonra bir yıl Amerika’ya giden Hakan, orada da Arif Suyabatmaz ile birlikte ortak Soho’da bir dükkanın mimarlığını üstlenmişler.

Suyabatmaz & Demirel daha çok konut, rezidans ve avm’ler üzerine çalışmalara yoğunlaşmışlardır. Suyabatmaz & Demirel her projeyi ayrı bir araştırma konusu olarak görüp mimari projelerini bu çerçevede gerçekleştirmektedirler. Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Mimari Proje Yarışması 3. lük ödülü, Singapur’da yapılan 2013 Dünya Mimarlık Festivalinde Süryani Ortodoks Kadim Klisesi- Highly Commended- Geleceğin Projeleri ödülü gibi ulusal ve uluslararası düzeyde birçok ödüllü projeleri de vardır.

Mimarlık tecrübe gerektiren bir iş, bir sanattır. Bir mimarın aldığı eğitim kadar yeteneği ve zevki de çıkardığı işin kalitesinde etkilidir. Sizlere sunmuş olduğumuz “Kaliteli Tasarımlar İçin İstanbul’da En İyi ve Uygun 5 Mimarlık Ofisi” makalemizde yer verdiğimiz mimarlık ofisleri, denizlerden bir damla güneşten bir katredir. Daha nice mimarlık ofisleri vardır ama sınırlı alanda yer verdiğimiz mimarlık ofisleri ödüllü projelere imza atan ve sektörde fark yaratan markalardır…

Oylama yap!

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 50.000000%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…