Kadınlar İçin En Yumuşak ve Rahat 7 Bornoz Markası

Banyo havluları kısa sürede yerini bornozlara bırakmış olup, bunda şüphesiz bornoz kullanımının verdiği rahatlığın etkisi olmuştur. Sabahlık gibi giyilip kuşağının bağlanması havluya oranla çok da özgür hareket olanağı sağlaması ve banyo sonrası keyfi ikiye katlaması da bornozun tercih edilmesinin başlıca etkenleri arasındadır. Kaliteli malzemeden üretilmiş bornozun su emiciliğinin yüksek olması ve konforlu kullanım sağlaması bi çok kişi için tercih sebebi olmaktadır.

Yaşa ve cinsiyete göre farkılılık gösteren bornozların üretimde kullanılan malzeme kalitesini direkt olarak etkilemektedir. Erkek bornozlarına göre daha süslü diyebileceğimiz kadın bornozlarında ise çoğunlukla pudra pembe, ekru ve beyaz renk tercih edilmektedir. Kısa ve uzun modellerde üretilen kadın bornozlarında kol ağızlarında ve yaka kısmında kullanılan dantel detayı feminen bir hava yaratmaktadır. İşlemelerin karşımıza çıktığı kadın bornozlarında su emiciliğinin yüksek olmasını isteyenler bambu ya da bambu pamuk karışımını tercih etmektedirler. Yazın tercih edilen buldan bezinden yapılmış bornoz modelleri ise havlu bornozlara oranla ince ve hafif yapısıyla tercih edilmektedir. Yer yer karşımıza çıkan kadife bornoz takımları ise güzel durmakla birlikte tavsiye etmeyeceğimiz modeller arasındadır. Su emiciliği düşük olan kadife bornozlar, kullanıldıkça da sertleşmesiyle hoş olmayan bir hale gelmektedir.

Günlük kullanımının yanı sıra çeyizlik bornoz takımları da tercih edilmektedir. Kadınların çeyizleri için tercih ettikleri bornoz takımlarında erkek ve bayan bornozlarıyla birlikte 2 adet baş havlusu ve terlik de bulunmaktadır. Bornozları uzun yıllar sorunsuz kullanmak istiyorsanız, yıkama talimatlarına uymalı yüksek ısıda yıkamamalısınız. Hadi gelin şimdi hep birlikte sizin için hazırladığımız “Kadınlar İçin En Yumuşak ve Rahat 7 Bornoz Markası” yazımıza geçelim…

OZRA TEKSTİL

Waffle-Robes

 

Ozra tekstilin ürettiği bornoz modellerini ilk defa duyuyor olabilirsiniz. Ancak sizden önce kullanmış dünya starı Lady Gaga, bu bornozları tüm dünyanın duymasında öncülük etmiştir. Kişisel hesabında Ozra tekstil etiketli bornozuyla selfie çekip paylaşmasıyla olay olan Ozra tekstil’e talep çılgınlar gibi artmıştır. Denizli’de babadan kalma küçük bir atölyede Buldan bezinden üretilen bornozlar başta Amerika olmak üzere dünyanın bir çok ülkesine ihraç edilmektedir. Orta çağdan itibaren en güzel havluların üretildiği ve tekstil sektörünün başkenti diyeceğimiz Denizli’de üretilen Ozra tekstil bornozları bambu ve pamuk karışımdan üretilmektedir. Daha çok yaz ayları için kullanacağınız buldan bezinin su emiciliğinin yüksek olması ve ince yapısı en çok tercih edilmesinin nedenlerinden bir kaçıdır. Aslen gemi mühendisi olan Rasim Arabacı’nın baba mesleğini devam ettirmesi ise ülkemiz adına gurur vericidir.

Menüye geri dön ↑

VALERON

Ekran Resmi 2016-08-30 12.25.28

 

Zorlu tekstil bünyesinde üst düzey marka olarak faaliyet gösteren Valeron markası, Zorlu’nun Avrupa’ya açılan markasıdır. Ürünlerinde kalite ve estetiği bir araya getiren Valeron, 2005 yılında faaliyete geçmiştir. Kaliteli tasarımlarıyla elinize aldığınızda farkı hissedeceğiniz Valeron ürünleri, kendi mağazaları dışında Linens’lerde satışa sunulmaktadır. Estetik ve zarafetin sadelikle buluştuğu Valeron bornozlar, desensiz tek renk çalışılmaktadır. Yumuşak dokusu ve üstün su emiciliği ile hassas teninizin hakettiği yumuşaklığı hissedeceksiniz. Banyo sonrasında yumuşak teninizi rahatsız etmeyecek doğal iplikten üretilen Valeron bornozları ailecek kullanacağınız gibi çeyiziniz için takım şeklinde de alabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

PIERRE CARDIN

pierre cardin bornoz

 

İtalyan asıllı mode devi Pierre Cardin, tekstil sektörünün dev markalarından olsa da neredeyse her sektörün üst sıralarda kendinden bahsettirmektedir. Perdeden halıya, gelinlikten bornoz takımlarına kadar adından söz ettiren Pierre Cardin, tüm bu ürünleri kendisi üretiyor değil. Elbette sektörün en iyilerine isim hakkı vermek suretiyle etiketinin basımına izin veren Pierre Cardin ürünlerinin, kalitesi herkes tarafından bilinmektedir. Bornoz takımlarında da Pierre Cardin kalitesini görmekteyiz. Su emiciliği yüksek ve de modern tasarımlarının olduğu bornozları, hem günlük kullanım hem de çeyizlik olabilecek türdendir. %100 pamuk olan ürünlerinde zarafet ve estetik ön plandadır.

Menüye geri dön ↑

LINENS

Ev tekstilinde Türkiye’yi zincir mağazalarla tanıştıran, oldukça kaliteli markalardan olan Linens, Zorlu tekstil bünyesinde faaliyet göstermektedir. Alanında uzmanlaşmış kadrosuyla, eviniz için ihtiyaç duyduğunuz herşeyde profesyonel hizmet alacağınız Linens, çerçeveden perdeye kadar herşeyi bulacağınız mağazalardandır. 2000 yılında faaliyete giren Linens, kurulduğu yıldan bu yana yurt içi ve yurt dışı piyasasında bir çok mağazasıyla hizmet vermektedir. İndirim zamanında oldukça ucuza alacağınız Linens bornozları, bambu ya da bambu pamuk karışımından üretilmektedir. “Evimin Güzellik Merkezi” sloganıyla tanınan Linens, çeyiz grubu ürünleriyle de evladiyelik ürünler üretmektedir. Piyasadki ürünlerden farklı olarak nakışlı ürünleri de oldukça beğenilen Linens’te kendiniz için harika günlük kullanım bornozları bulabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

TAÇ

Yine Zorlu tekstil bünyesinde faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en geniş dağıtım ağına sahip Taç, Zorlu Holding’in ilk tekstil markasıdır. 1980 yılında Denizli’de kurulan Taç, alanında ilklere imza atmış ve sektörün lideri konumuna gelmiştir. Bambu, pamuk, bambu pamuk karışımlarında bornoz üreten Taç, soft renkler ağırlıklı modellerde üretilmektedir. Kadınlar için nakışlı modellerinin de olduğu Taç bornozlarında sade çizgide üretim yapmaktadır. Su emiciliği yüksek, yumuşak ve daha çok günlük kullanım için modeller bulacağınız Taç bornozları bizde tavsiye ediyoruz.

Menüye geri dön ↑

SOLEY

Kayseri’de 1980’li yıllarda kurulan Soley, sektöre öncülük eden markalardandır. Bazı aksaklıklar sebebiyle bir süre üretimlerine ara vermiş olsalar da tekrar eski prestijli günlerini yakalayan marka, havlu ve bornoz konusunda oldukça başarılı markalardandır. Bambu ve pamuk hammaddeli üretim yapan Soley, Birlik Mensucat bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Bugün Küçükçalık Grup bünyesinde faaliyet gösteren markanın bornozları yurt içi piyasasında olduğu kadar yurt dışı piyasasının da tercih edilen markalarındandır. Oldukça modern ve farklı tarzda ürettikleri bornozların su emiciliği de sizi memnun edecektir.

Menüye geri dön ↑

BEGONVILLE

Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü olan ve hakkaten güzel modellerle yurt dışında oldukça beğenilen Markamız Begonville, Eminönü Mısırçarşısın’da ki mağazasıyla hizmet vermektedir. Ev tekstilinde zengin ürün çeşidiyle hizmet veren marka Bornoz çeşitlerinde de beğenilen modeller üretmektedir. Bornoz modellerinde klasik havlu modellerin yanı sıra peştemal bornozlarla yenilikle buluşturan marka, farklılık isteyenler için de alternatifler sunmaktadır. Peştemal bornozlarını çok beğendiğimiz markaya göz atmanızı ve yaz aylarında hantal havlu bornozlar yerine hafif peştemal bornozları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Sizin için hazırladığımız “Kadınlar İçin En Yumuşak ve Rahat 7 Bornoz Markası” yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Uzun vadeli bornoz almak istiyorsanız kaliteli ürünler almanızı ve listemizdeki markaları değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Keyifli alışverişler dileriz…

Oylama yap!

8 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 10

Upvotes: 9

Upvotes percentage: 90.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 10.000000%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN YORUMLAMALARDIR, ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…